هدر موبایل
1399/09/24 16:17:02
سرویس اجتماعی
نوروزی در تشریح دستور کار کمیسیون قضایی مجلس:

تصویب 41 ماده از طرح حمایت از مالکیت صنعتی/ حقوق مادی اختراع فرد متوفی قابل انتقال به وراث است

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون حقوق معنوی اختراع متعلق به فرد مخترع است بنابراین نام یا اسامی مخترعان باید در گواهی اختراع ثبت شود حتی اگر حقوق مادی آن هم به شخص دیگری واگذار شده باشد.
تصویب 41 ماده از طرح حمایت از مالکیت صنعتی/ حقوق مادی اختراع فرد متوفی قابل انتقال به وراث است نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون حقوق معنوی اختراع متعلق به فرد مخترع است بنابراین نام یا اسامی مخترعان باید در گواهی اختراع ثبت شود حتی اگر حقوق مادی آن هم به شخص دیگری واگذار شده باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805101848463759.jpg تصویب,41,ماده,از,طرح,حمایت,از,مالکیت,صنعتی/,حقوق,مادی,اختراع,فرد,متوفی,قابل,انتقال,به,وراث,,است Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در تشریح دستور کار امروز ( دوشنبه، 24 آذرماه ) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح حمایت از مالکیت صنعتی و تصویب 41 ماده از این طرح در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: مواد41 تا ۸۱ این طرح تصویب شد که بر  اساس یکی از مصوبات؛ حقوق مادی هر اختراع قابل انتقال به افراد و پس از فوت مخترع هم قابل انتقال به وارث است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس مصوبه دیگر امروز حقوق معنوی اختراع متعلق به فرد مخترع است بنابراین نام یا اسامی مخترعان باید در گواهی اختراع ثبت شود حتی اگر حقوق مادی آن هم به شخص دیگری واگذار شده باشد.

وی یادآور شد: بر اساس مصوبه دیگر، قراردادهای مربوط به انتقال مالکیت اختراع باید در یکی از دفاتر ثبت شود و اگر فرد مخترع اقدام به تولید محصول اختراعی خود نکند و کشور به آن نیاز فوری و ضروری داشته باشد مرکز ثبت اختراع، پروانه تولید اختراع را به نام فرد دیگری صادر می کند

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس یازدهم یادآور شد: همچنین بر اساس یکی از مصوبات امروز؛ اگر فردی اقدام به سوء‌استفاده از اختراع و با سرقت آن حقوق مادی آن را کسب کند اگر موضوع در دادگاه ثابت شود به پرداخت سه برابر سود آن محکوم می شود.

نوروزی از حضور مسئولانی از قوه قضائیه، وزارتخانه دادگستری و دفاع و همچنین کارشناس مرکز پژوهش های مجلس در این نشست خبر داد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet