خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/09/25 13:23:25
سرویس سیاسی
ذوالنوری در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور:

قانون لغو تحریم‌ها کاملا روشن است و نیاز به تفسیر ندارد

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها نیازی به آیین نامه اجرایی ندارد، گفت: مصادیق این قانون کاملا مشخص و روشن است البته در نهایت هم مجلس موظف به ارزیابی اجرای قانون است.
قانون لغو تحریم‌ها کاملا روشن است و نیاز به تفسیر ندارد رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها نیازی به آیین نامه اجرایی ندارد، گفت: مصادیق این قانون کاملا مشخص و روشن است البته در نهایت هم مجلس موظف به ارزیابی اجرای قانون است. https://cdn.icana.ir/d/019/201708101896482324.jpg قانون,لغو,تحریم‌ها,کاملا,روشن,است,و,نیاز,به,تفسیر,ندارد Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه آئین نامه اجرای «قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران» را با تفسیر خودمان تدوین و اجرا خواهیم کرد، گفت: مجلس قانونی را تصویب کرده که شامل اعداد و ارقام است لذا  قابل تفسیر نیست و نیازی به آیین نامه اجرایی ندارد زیرا آئین نامه اجرایی برای قوانینی تدوین می‌شود که ابهام دارد یا دارای مراحل و ابعاد مختلف بوده یا برای دستگاه‌های متنوعی تکالیفی تعیین شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: قانون مصوب مجلس کاملا مشخص و مصادیق آن روشن است، این قانون جای تفسیر و تحلیل ندارد لذا به محض اتمام مهلت انتشار قانون در روزنامه رسمی باید دولت آن را اجرا کند.

ذوالنوری با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی هم در نهایت اجرای قانون را ارزیابی می‌کند، تصریح کرد: مجلس باید اجرای قانون را راستی آزمایی کند بنابراین کمیسیون امنیت ملی به نمایندگی از مجلس در مراکزی که مامور به اجرای قانون بودند، موضوعات را بررسی می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در صورتی که دستگاه‌ها یا مراکز هسته‌ای وظیفه خود را انجام ندهند، با توجه به ماده 9 قانون که مربوط به جرم انگاری است، با مستنکفین از اجرای این قانون یا ممانعت کنندگان برخورد خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet