هدر موبایل
1399/09/25 18:16:51
سرویس اجتماعی
نوروزی در تشریح دستور کار کمیسیون قضایی مجلس خبر داد:

رفع 2 ایراد شورای نگهبان به طرح مجازات اهانت‌کنندگان به مذاهب اسلامی

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از ارجاع اصلاحیه پیشنهادات قوه قضائیه در مورد لایحه بودجه ۱۴۰۰ به کمیسیون و رفع دو ایراد شورای نگهبان به طرح مجازات اهانت‌کنندگان به ادیان و مذاهب اسلامی در نشست امروز خبر داد.
رفع 2 ایراد شورای نگهبان به طرح مجازات اهانت‌کنندگان به مذاهب اسلامی نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از ارجاع اصلاحیه پیشنهادات قوه قضائیه در مورد لایحه بودجه 1400 به کمیسیون و رفع دو ایراد شورای نگهبان به طرح مجازات اهانت‌کنندگان به ادیان و مذاهب اسلامی در نشست امروز خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201904100013581198.jpg رفع,2,ایراد,شورای,نگهبان,به,طرح,مجازات,اهانت‌کنندگان,به,مذاهب,اسلامی Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در تشریح دستور کار امروز ( سه شنبه، 25 آذرماه ) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح مجازات اهانت کنندگان به ادیان و مذاهب اسلامی ( اعاده شده از شورای نگهبان ) در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: این طرح در مورد کسانی است که با تشکیل گروه و باند و توهین به مذاهب ایجاد تفرقه می کنند؛ شورای  نگهبان دو ایراد به این طرح گرفته بود که در نشست امروز رفع شد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: ایراد اول مبنی بر این بود که واژه تفرقه مبهم است و منظور تفرقه با خشونت یا بدون خشونت است که ما با اصلاح آن جواب دادیم کسانی که به قصد خشونت یا تنش در جامعه به مکاتب توهین می‌کنند باید مجازات شوند.

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس یازدهم ادامه داد: همچنین ایراد دوم در مورد وجود ابهامات در رابطه با مصادره اموال فرقه‌های انحرافی و تشکیل دهندگان باند و گروه بود که در نشست امروز اصلاح و بر اساس آن در صورتی که مال صاحب داشته باشد به صاحبش بازگردانده می‌شود و چنانچه بدهکار بود مال به طلبکار داده می‌شود البته از او همان مبلغ اخذ می‌شود.

نوروزی با بیان اینکه اصلاحیه پیشنهادات قوه قضائیه در مورد لایحه بودجه 1400 به کمیسیون ارجاع شد، گفت: پیشنهادات مورد تایید کمیسیون قرار گرفت و قرار شد در سامانه ثبت و به کمیسیون تلفیق ارائه شوند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از حضور مسئولانی از قوه قضائیه، وزارت اطلاعات، پلیس فتای نیروی انتظامی و کارشناسانی از مرکز پژوهش ها در نشست امروز این کمیسیون خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet