هدر موبایل
1388/08/20 11:54:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار رییس کمیسیون مبارزه با مواد مخدر مجلس این کشور:

سیاست اصولی ایران حفظ امنیت و آرامش افغانستان است

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال افغانستان، حمایت از دولت مرکزی و کمک به حفظ امنیت و آرامش این کشور می‌باشد.

"محمد مجاهد" رییس کمیسیون مبارزه با مواد مخدر مجلس ملی افغانستان، پیش از ظهر روز سه‌شنبه با حضور در مجلس با آ"علاء الدین بروجردی"  دیدار و گفتگو کرد.

دراین ملاقات، ابتدا بروجردی با یاد و خاطره صدها هزار شهید افغانستان و با یادآوری رشادت‌ها و مجاهدت‌های بی‌نظیر مردم مبارز افغانستان در طول دوران طولانی مبارزه با نیروهای اشغالگر گفت: متاسفانه مردم افغانستان داغ حضور بیگانگان را هنوز در سرزمین خود حس می‌کنند.

وی خاطر نشان ساخت که حضور نیروهای خارجی در افغانستان نه تنها راهگشای مشکلات آنان نبوده بلکه این حضور،‌مشکلات جدیدی را به مردم افغانستان تحمیل کرده است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به افزایش چهارصد درصدی تولید و قاچاق مواد مخدر از زمان حضور نیروهای خارجی در افغانستان گفت: متاسفانه انگلیس به عنوان مسئول مبارزه با مواد مخدر در افغانستان با اتخاذ تصمیمات نادرست و سوء تدبیر در مبارزه با شیوع و گسترش کشت خشخاش در افغانستان، زمینه افزایش و تولید و قاچاق  مواد مخدر را فراهم کرده است 

وی در همین خصوص خاطر نشان ساخت: افغانستان پاره تن جهان اسلام است و تولید مواد مخدر به عنوان یک پدیده شوم برازنده یک کشور مسلمان نیست.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال افغانستان و موضع همیشگی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از دولت مرکزی و کمک به حفظ امنیت و آرامش این کشور می‌باشد.

در ادامه این ملاقات، رییس کمیسیون مبارزه با مواد مخدر مجلس شورای ملی افغانستان با تقدیر از تلاش‌های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران در جهت کمک و حمایت از مردم و دولت افغانستان بر اهمیت و نقش ارزنده تداوم این کمک‌ها در توسعه و پیشرفت عمران و آبادانی افغانستان تاکید کرد.

وی درادامه اهمیت گسترش روابط پارلمانی و استمرار رایزنی‌ها و گفتگو بین نمایندگان مجالس دو کشور را یادآور شد و افزود: تقویت همکاری‌های پارلمانی دو کشور نقش ارزنده‌ای در تعمیق روابط دوستانه فی‌مابین در همه زمینه‌ها دارد.

وی در پایان سخنان خود از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه آموزش پلیس و نیروهای امنیتی افغانستان تقدیر کرد و نقش این کمک‌ها را در ایجاد امنیت عمومی و امنیت مرزهای دو کشور بسیار موثر و با اهمیت خواند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet