هدر موبایل
1399/09/29 09:19:54
سرویس فرهنگی
کوچکی‌‎نژاد خبر داد:

طرح مجلس برای توزیع یک میلیون تبلت دانش آموزی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از اعلان وصول طرحی برای رایگان شدن اینترنت برای دانش آموزان، معلمان و مدارس و توزیع یک میلیون تبلت در میان دانش آموزان خبر داد.
طرح مجلس برای توزیع یک میلیون تبلت دانش آموزی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از اعلان وصول طرحی برای رایگان شدن اینترنت برای دانش آموزان، معلمان و مدارس و توزیع یک میلیون تبلت در میان دانش آموزان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202012102874785819.jpg طرح,مجلس,برای,توزیع,یک,میلیون,تبلت,دانش,آموزی Icana

جبار کوچکی نژادارم ساداتی در گفت‌وگو با  خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملتدر توضیح طرح دوفوریتی «رایگان شدن اینترنت برای دانش آموزان، معلمان و مدارس و توزیع رایگان یک میلیون تبلت دانش آموزی» اظهار کرد: در ردیف 19 بودجه 1399 رقم 500 میلیارد تومان اعتبار برای وزارت ارتباطات به منظور هوشمندسازی مدارس دیده شده و مسئله هوشمندسازی مدارس حتی در قانون برنامه نیز قید شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: بررسی‎ها نشان می‌دهد وزارت ارتباطات از این محل تا کنون حتی یک ریال هم هزینه نکرده است.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه آموزش‌ها امسال از حالت حضوری به مجازی تبدیل شد، طرحی تدوین کردیم تا اعتبارات این محل صرف خرید تبلت دانش آموزی و رایگان شدن اینترنت برای دانش آموزان، معلمان و مدارس شود. در این شرایط اقتصادی نابسامان، هزینه تهیه تبلت و اینترنت بسیاری از خانواده‌ها را دچار مشکل کرده است.

کوچکی نژاد تصریح کرد: با توجه به شرایط به وجود آمده برای دانش آموزان، بر خود واجب می‌‎دانیم نسبت به تهیه تجهیزات کمک آموزشی از هیچ کمکی دریغ نکنیم تا این تجهیزات کمک آموزشی را در مناطق محروم و حاشیه شهرها توزیع کنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تأکید کرد: با توجه به اعلام وصول طرح مذکور، به دنبال این هستیم که با همکاری هیأت رئیسه هرچه سریع‌تر طرح مذکور در دستور کار مجلس قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، این طرح با امضای 35 تن از نمایندگان، تقدیم هیات رئیسه شده است.

مقدمه (دلایل توجیهی):

براساس اصل سوم (بند3) و اصل سی ام قانون اساسی دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش را بصورت رایگان برای دانش آموزان فراهم کند به استناد ماده 69 قانون برنامه ششم و بند ج تبصره 18 قانون بودجه سال 1399 جهت فراهم کردن آموزش مجازی خصوصا در بحران کرونا،طرح دو فوریتی را ارائه می‌دهیم.

ماده واحده:

دولت (وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات) موظف است در طول سال تحصیلی 1399 - 1400 استفاده دانش آموزان، معلمان و مدارس از شبکه آموزش (شاد) بصورت رایگان در اختیار قرار دهد، ضمنا نرم‌‌افزارهای پشتیبان جهت سرعت استفاده خدمات اینترنتی در اختیار قرار گیرد.

تبصره: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است با توجه به منابع بودجه سال 1399، حداکثر تا پایان مهرماه سال 1399 تعداد یک میلیون دستگاه تبلت دانش آموزی بصورت رایگان توسط واحدهای آموزشی به دانش آموزان تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی و مناطق محروم و حاشیه شهرها قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet