خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/10/02 11:14:35
سرویس سیاسی
عباس زاده مشکینی:

اولویت جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی توسعه روابط با همسایگان است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است افزایش روابط با همسایگان می‌تواند عاملی برای تقویت اقتصاد کشور و مانعی سر راه حضور بیگانگان ازجمله رژیم صهیونیستی باشد.
اولویت جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی توسعه روابط با همسایگان است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است افزایش روابط با همسایگان می‌تواند عاملی برای تقویت اقتصاد کشور و مانعی سر راه حضور بیگانگان ازجمله رژیم صهیونیستی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/202009106087195764.jpg اولویت,جمهوری,اسلامی,ایران,در,حوزه,سیاست,خارجی,توسعه,روابط,با,همسایگان,است Icana

محمود عباس زاده مشکینی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفرهای اخیر عراقچی به عمان و افغانستان و تنظیم سندهای راهبردی بلندمدت برای توسعه روابط به خصوص در حوزه اقتصادی، گفت: ارتباط دوجانبه کشورها از سطوح مختلف برخوردار است و هرچه روابط افزایش یافته و عمق و توسعه یابد، سطح روابط نیز بالاتر می رود.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: گسترش سطح روابط با همسایگان نیازمند انعقاد تفاهمنامه های راهبردی و چندساله از ده تا 25 ساله است تا کیفیت و عمق روابط را نشان دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از ابتدا علاقمند به ارتباط حسنه با همسایگان بوده است، یادآور شد: اولویت جمهوری اسلامی در حوزه سیاست خارجی توسعه روابط با همسایگان بوده و این یک اقدام واکنشی نسبت به حضور برخی کشورهای خارج از منطقه در آن نیست بلکه یک اقدام کنشی و بر اساس قوانین و سیاست های ماست.

عباس زاده مشکینی در ادامه اظهار داشت: متأسفانه برخی کشورهای همجوار بعضا تحت تأثیر شیطنت های خارجی قرار می گیرند اما از آنجایی که ما همواره به دنبال افزایش روابط با آنها بوده ایم تلاش کرده ایم مانع تأثیرگذاری این حضور شویم که سفرهای اخیر عراقچی به کشورهای منطقه نیز در همین راستا است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم همچنین به تحرکات رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط با کشورهای همسایه ایران اشاره و بیان کرد: زمانی که رژیم صهیونیستی در مخمصه قرار می گیرد به دنبال دوستی با دوستان ایران است تا آنها را تحت تأثیر خود قرار دهد اما جمهوری اسلامی پیش از آنها اقدام به توسعه و ثبات روابط خود کرده است.

وی افزود: مشکل رژیم صهیونیستی، مشروعیت آن است و ملت های مسلمان با ذات آن مشکل دارند لذا اگر حکام این کشورها به سمت عادی سازی روابط با اسرائیل بروند، از منظر ملت خود زیر سوال می روند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: هزینه برقراری روابط با همسیاگان از هر لحاظی برای ما پایین تر است لذا باید در اولویت باشد و این نکته نیز حائز اهمیت است که افزایش مراودات تجاری که در نهایت منجر به تقویت حوزه اقتصادی کشورها می شود خود عامل بازندارنده ای برای حضور کشورها و رژیم های خارج از منطقه در برخی کشورهای همسایه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet