هدر موبایل
1399/10/02 12:39:15
سرویس صحن
شریعتی نیاسر در تذکر شفاهی:

حاشیه‌سازی‌ها دولت برای انحراف افکار عمومی از ناکارآمدی‌های بعدی است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: حاشیه‌سازی‌های دولت برای انحراف افکار عمومی از ناکارآمدی‌ها و اقدامات بعدی آینده است که مجلس بازی نخواهد خورد.
حاشیه‌سازی‌ها دولت برای انحراف افکار عمومی از ناکارآمدی‌های بعدی است نماینده مردم تهران در مجلس گفت: حاشیه‌سازی‌های دولت برای انحراف افکار عمومی از ناکارآمدی‌ها و اقدامات بعدی آینده است که مجلس بازی نخواهد خورد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005104535823909.jpg حاشیه‌سازی‌ها,دولت,برای,انحراف,افکار,عمومی,از,ناکارآمدی‌های,بعدی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مالک شریعتی نیاسر در  نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 2 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: بر اساس اصول متعدد قانون اساسی و مواد مختلف آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی قوه مقننه به چیزی جز قانون اصرار ندارد، وظایف نظارتی مجلس طبق قانون اساسی به صورت کلی و طبق قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که به تأیید شورای نگهبان رسیده کاملا مشخص است و نیازی به مجادله سیاسی نیست مگر آن که آقای رئیس جمهور بفرماید قانون را قبول ندارد که حضرت امام (ره) قبلا پاسخ این ادعا را صراحتا بیان کردند.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته احتمال جدی می‌رود حاشیه‌سازی‌ها برای انحراف افکار عمومی از ناکارآمدی‌ها و اقدامات بعدی آینده باشد که مجلس بازی نخواهد خورد.

این نماینده مجلس بیان کرد: کمیسیون تلفیق بودجه 1400 با ترکیبی از نمایندگان باتجربه و دانشمند و جوانان متخصص و پرکار تشکیل شده است و هیأت رئیسه آن هم نمادی از توصیه رهبر انقلاب به مجلس مبنی بر امتزاج تجربه مجربان با شور و حرارت جوانان است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است اینجا از جوان اول مجلس آقای روح‌الله نجابت تشکر کنم که در عین شایستگی و ذی‌حق بودن برای پرهیز از اختلاف از حق حضور خود در کمیسیون تلفیق گذشت و بزرگی و پرچمداری کرد. همچنین از آقایان امیرآبادی و حاجی دلیگانی از اعضای هیأت رئیسه مجلس نیز تشکر می‌کنم که با وجود سوابق مجلس و کمیسیون تلفیق راه را برای جوانان باز کرده، نامزد هیأت رئیسه کمیسیون تلفیق نشدند و به توصیه دیگر رهبر انقلاب مبنی بر عدم مسابقه برای رسیدن به این جایگاه و آن جایگاه عمل کردند.

وی افزود: هیأت رئیسه کمیسیون تلفیق به عنوان یکی از اعضای آن می‌خواهم از همه ظرفیت‌های نمایندگان در کمیته‌های جانبی و همچنین ظرفیت مرکز پژوهش‌های مجلس و دیوان محاسبات استفاده شود تا بودجه 1400 گام اول برای اصلاح ساختار بودجه در آینده باشد.

شریعتی اظهار داشت: به عنوان متخصص حوزه انرژی عرض می‌کنم یکی از مهمترین اولویت‌های مجلس اصلاح رابطه مالی شرکت‌های بزرگ دولتی به ویژه شرکت ملی نفت ایران با دولت است تا بودجه شفاف‌تر، واقعی‌تر، نظارت‌پذیرتر و عملیاتی‌تر شود. بر حفظ بودجه پژوهش و فناوری در شرایط جنگ اقتصادی مصر هستیم و مجلس اجازه نخواهد داد بودجه توسعه فناوری قربانی سایر هزینه‌ها شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet