هدر موبایل
1399/10/02 16:44:34
سرویس اقتصادی
فیروزی خبر داد:

طرح«تحول در صنعت و بازار خودرو» در کمیته صنعت کمیسیون صنایع مجلس نهایی شد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از نهایی شدن طرح«تحول در صنعت و بازار خودرو» در کمیته صنعت کمیسیون متبوعش خبر داد.
طرح«تحول در صنعت و بازار خودرو» در کمیته صنعت کمیسیون صنایع مجلس نهایی شد سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از نهایی شدن طرح«تحول در صنعت و بازار خودرو» در کمیته صنعت کمیسیون متبوعش خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202009103870568166.jpg طرح«تحول,در,صنعت,و,بازار,خودرو»,در,کمیته,صنعت,کمیسیون,صنایع,مجلس,نهایی,شد Icana

حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از نهایی شدن طرح «تحول در صنعت و بازار خودرو» در کمیته صنعت کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته بررسی جزئیات این طرح هفته آینده در دستورکار کمیسیون صنایع و معادن قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: محور اصلی طرح «تحول در صنعت و بازار خودرو» عرضه خودرو در بورس است و اگر خودرو در بورس عرضه نشود، جرم تلقی شده و مجازات آن نیز براساس تبصره (1) ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعیین می‌شود.

وی کیفی‌سازی، متعادل کردن قیمت و داخلی سازی خودرو را از محورهای این طرح برشمرد و اضافه کرد: یکی از بندهای طرح مذکور درباره واردات خودرو و شرایط آن است که با تحقق این مهم بازار از انحصار شرکت‌های خودروسازی خارج شده و وارد فضای رقابتی می‌شود.

واردات خودرو به انحصار خودروسازان درمی‌آید؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم همچنین برخی خبرها مبنی بر اینکه کمیسیون صنایع و معادن در طرح «تحول در صنعت و بازار خودرو» واردات خودرو را به انحصار خودروسازان درآورده، تکذیب کرد و ادامه داد: در بند مربوط به واردات خودرو ذیل طرح مذکور واردات نه تنها در انحصار خودروسازان نیست بلکه هر فردی که بتواند خودرو صادر کند، امکان واردات خودرو دارد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به سایر راهکارها برای واردات خودرو، اضافه کرد: افراد حقیقی غیردولتی که نفت خریداری و آن را صادر و به فروش برسانند، می‌توانند از محل ارز آن، خودرو به کشور وارد کنند و همچنین اشخاصی که ارز در بیرون از کشور داشته و تعهدی نسبت به بازپرداخت آن به دولت ندارند، می‌توانند از محل آن خودرو به کشور وارد کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet