شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/10/02 16:40:20
سرویس بین الملل
میرتاج‌الدینی:

ایران اسلامی در موضوع لغو تحریم ها شوخی ندارد

نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب اسلامی گفت:مصوبه مجلس نشان داد که در موضوع لغو تحریم ها با هیچ کسی شوخی نداریم و آن را با صراحت به کل دنیا اعلام کردیم.
ایران اسلامی در موضوع لغو تحریم ها شوخی ندارد نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب اسلامی گفت:مصوبه مجلس نشان داد که در موضوع لغو تحریم ها با هیچ کسی شوخی نداریم و آن را با صراحت به کل دنیا اعلام کردیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202006104920321301.jpg ایران,اسلامی,در,موضوع,لغو,تحریم,ها شوخی,ندارد Icana

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با بیان اینکه دولت می‌تواند با پشتوانه مجلس در بسیاری از مسائل به ویژه موضوعات سیاست خارجی پیش برود، گفت: مصوبه رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران بسیار  راهبردی بود و رای قاطبه نمایندگان را داشت.

وی افزود: فرصت 2 ماهه قانون لغو تحریم ها ظرفیت بسیار خوبی بود و مصوبه مجلس شورای اسلامی پشتیبان حرکت دولت و دستگاه دیپلماسی ما خواهد بود و قدرت چانه زنی دیپلمات‌های ما را بالا خواهد برد.

نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر درمجلس  با بیان اینکه ایران اسلامی ما یک کشور مردم‌سالار است، تاکید کرد: تصمیم گیری های کشور برپایه رای مردم بوده و مجلس هم خانه ملت است؛ ما نمایندگان از طرف مردم اینجا حضور داشته و تصمیم می‌گیریم؛ بنابراین دولت می‌تواند با پشتوانه مجلس پیش برود و تحریم‌ها را رفع کند.

بیشتربخوانید:

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با تاکید بر لزوم اجرای صحیح مصوبه لغو تحریم ها از سوی دولت، مطرح کرد: در این مصوبه به اروپایی ها دو ماه مهلت داده شد که اگر واقعاً تحریم‌ها را لغو نکردند، اجرای پروتکل الحاقی که ما داوطلبانه آن را اجرا می کردیم، متوقف خواهد شد. در موضوع لغو تحریم ها با هیچ کسی شوخی نداریم و با قانون اخیر مجلس، این موضوع را با صراحت به کل دنیا اعلام کردیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره  لزوم رفع تحریم ها و خنثی کردن اثر تحریم ها، خاطرنشان کرد: از طرف دیگر مقام معظم رهبری فرمودند برای رفع تحریم ها چاره جویی کنید؛ با برنامه‌ریزی‌های قوی در داخل کشور در راستای  خنثی کردن اثر تحریم ها و رفع تحریم‌ها می توانیم با قدرت عمل کنیم.

میرتاج الدینی با اشاره به تحریم های دارویی علیه ایران و استانداردهای دوگانه حقوق بشری غربی،اظهار کرد: دشمن همیشه ناجوانمردانه عمل می کند و  حقوق بشر و حقوق انسانی را زیرپا گذاشته است؛حتی ما را تحریم دارویی کرده اند و حرف های آمریکا که در مورد معافیت دارویی دروغی بیش نیست.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر تلاش‌های آمریکا برای ایجاد موانع و مشکلات جدی در نقل و انتقال ارزی برای تامین دارو و غذا تصریح کرد: آمریکا با همراهی برخی کشورهای غربی هر نوع نقل و انتقال بانکی و معاملات را ممنوع کرده است و الان برای واردکردن دارو با مشکلات روبرو هستیم؛مشکل انتقال ارز هم وجود دارد؛بنابراین دشمن به هیچ چیز رحم نکرده است و با همه سرو صداهای رسانه ها و شانتاژ خبری در فضای مجازی؛دشمن ما واقعی و یک دشمن غدّار و ضد بشریت است و ما در مقابل آن محکم باید بایستیم ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet