هدر موبایل
1399/10/05 19:12:50
سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون ورزش مجلس مطرح کرد:

راه حل جلوگیری از ورشکستگی باشگاه های ورزشی در ایام کرونا

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: جای خالی حمایت‌های دولتی از باشگاه‌های ورزشی و ادامه دار بودن تعطیلی آنها حاصلی غیر از تغییر کاربری این اماکن نخواهد داشت.
راه حل جلوگیری از ورشکستگی باشگاه های ورزشی در ایام کرونا عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: جای خالی حمایت‌های دولتی از باشگاه‌های ورزشی و ادامه دار بودن تعطیلی آنها حاصلی غیر از تغییر کاربری این اماکن نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/117107.jpg راه,حل,جلوگیری,از,ورشکستگی,باشگاه,های,ورزشی,در,ایام,کرونا Icana

محمد وحیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد تعطیلی باشگاه‌های ورزشی با شیوع کرونا گفت: کرونا خسارات جدی به بسیاری از مشاغل از جمله سینما و تئاتر و باشگاه‌های ورزشی وارد کرده است؛ در مورد تعطیلی باشگاه‌های ورزشی ، وزارت ورزش و جوانان  تاکنون حمایت جدی نداشته برای جلوگیری از تعطیلی باشگاه‌ها اگر تک جنسیتی هستند پیشنهاد این است یک روز در میان با اجرای پروتکل‌های بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند تا مانع از تعطیلی آنها شده و بخشی از خسارات وارده را جبران کنند.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی افزود: بیشتر ورزش‌های در کل دنیا تابع آزمایش هستند و اگر با آزمایش ثابت شود افراد مشکلاتی ندارند و می‌توانند در یک زمانبندی بخصوصی در باشگاه ورزشی حضور پیدا کنند، این عمل دو نتیجه مثبت به همراه دارد اولا مانع از تعطیلی این باشگاه‌ها می‌شود دوم اینکه باعث تحرک و پویایی نوجوانان و جوانان شده و مانع بروز آسیب‌های اجتماعی دیگر می‌شود.

تعطیلی آسانترین راه برای مقابله با کرونا 

وی ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان تاکنون به نکات عنوان شده توجه‌ نداشته و متاسفانه برنامه‌ای در جهت ممانعت از تعطیلی باشگاه‌های ورزشی در دستور کار خود نداشته و اینطور که به نظر می‌رسد برنامه‌ای هم در این راستا نخواهد داشت؛ متاسفانه آسانترین راه برای مقابله با کرونا یعنی «تعطیلی» را انتخاب کرده‌اند فارغ از تمام مشکلات مادی که با شیوع کرونا دامن باشگاه‌های ورزشی را گرفته است، بیهوده تلف شدن وقت جوانان و نوجوانان می‌تواند تهدیدی برای زندگی آنها باشد.

وعده حمایتی دولت از ورزش کشور به کجا رسید؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وعده‌هایی از قبیل بخشودگی مالیات و اجاره بهاء باشگاه‌های ورزشی و … با شیوع کرونا به باشگاه‌های ورزشی داده شد با توجه به اینکه این تصمیمات از طرف خود دولت گرفت می‌شود و در حال حاضر این اختیارات به ستاد ملی مبارزه با کرونا داده شده است تاکنون تصمیمی در رابطه با وعده‌ها گرفته نشده است.

وحیدی ادامه داد: خیلی از اماکن این باشگاه‌های ورزشی استیجاری است و با تعطیلی‌های ایجاد شده اجاره بهای سنگینی را متحمل می‌شوند و منجر به عقب افتادن پرداختی‌های آنها و عاملی بر ضرر و زیان جدی به این باشگاه‌ها شده است.

جای خالی حمایت‌های دولتی از باشگاه‌های ورزشی و ادامه دار بودن تعطیلی‌ها حاصلی غیر از تغییر کاربری این اماکن نخواهد داشت و این ضرر و زیان زدن به ورزش کشور است

عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت: جای خالی حمایت‌های دولتی از باشگاه‌های ورزشی و ادامه دار بودن تعطیلی‌ها حاصلی غیر از تغییر کاربری این اماکن نخواهد داشت و این ضرر و زیان زدن به ورزش کشور است ، ورزش در نتیجه مشارکت و همکاری است و باشگاه‌های ورزشی نقطه شروع این مشارکت و همکاری هستند.

نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: برای جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر به ورزش کشور وزارتخانه ورزش و جوانان تمام راه حل‌ها را به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه کند تا دولت بتواند حداقل حمایت‌ها از جمله بخشودگی مالیات، ارائه وام حمایتی در راستای حمایت از این باشگاه‌ها را در دستور کار خود قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

عضو فراکسیون مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: حمایت‌های که در جهت کرونا ارائه می‌شود از صندوق توسعه ملی در حال پرداخت است، اگر نیاز به ورود مجلس در جهت حمایت از مشاغل آسیب دیده از جمله باشگاه‌های ورزشی باشد باید پیشنهادی از طرف دولت ارائه شود./ 

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet