شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1399/10/06 16:32:16
سرویس اجتماعی
شریفیان در دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:

توجه به اتمام پروژه های نیمه تمام مانع تحمیل خسارت به بیت المال می‌شود

نماینده مردم تهران در دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه بر ضرورت توجه به اتمام پروژه های نیمه تمام برای جلوگیری از تحمیل خسارت به بیت المال تاکید کرد.
توجه به اتمام پروژه های نیمه تمام مانع تحمیل خسارت به بیت المال می‌شود نماینده مردم تهران در دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه بر ضرورت توجه به اتمام پروژه های نیمه تمام برای جلوگیری از تحمیل خسارت به بیت المال تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202012103159058184.jpg توجه,به,اتمام,پروژه,های,نیمه,تمام,مانع,تحمیل,خسارت,به,بیت,المال,می‌شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ مهدی شریفیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در دیدار با محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن اشاره به پروژه های نیمه تمام بسیار زیادی که در کشور وجود دارد، گفت: بررسی ها نشان می دهد در بسیاری از پروژه ها و طرح ها « زمان اجرا و اتمام و بهره برداری از طرح» به عنوان یکی از مولفه های هزینه ای در نظر گرفته نمی شود و طولانی شدن مدت اجرا به طرز چشمگیری باعث افزایش هزینه های احداث، تجهیز و بهره برداری می شود.

وی افزود: از آنجا که هزینه اجرای این طرح ها از طرف مردم و از طریق منابع درآمدی ملی تامین می‌شود، نمی توان خسارتی که از محل طولانی شدن اجرای پروژه ها به کشور وارد می‌شود را نادیده گرفت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: گاهی اوقات مشاهده شده که اجرای یک پروژه به قدری طول می‌کشد که به کل از انتفاع خارج می‌شود و با وجود صرف هزینه هنگفت زمانی به اتمام می‌رسد که عملا دیگر نیازی به اتمام آن وجود ندارد.

وی تاکید کرد: از همه این موارد مهم تر آن است که مردم از مواهب اجرای اینگونه طرح ها یا بهره مند نمی شوند یا نتایج اجرای پروژه خیلی دیر در اختیار مردم قرار می گیرد.

شریفیان افزود: به نظر من همچنان‌که قبلا هم این موضوع در دستور کار بوده اولویت باید به طرح ها و پروژه هایی داده شود که نیمه تمام مانده اند و با اتمام این طرح ها و با یک برنامه ریزی دقیق شرایط به سمتی برود که جلوی وارد آمدن خسارت به بیت المال و اعتماد عمومی به توانمندی مجریان گرفته شود.

وی در خصوص نتایج دیدار خود با رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: از آنجا که میزان مالیات بازگشتی به استان تهران غالبا در شهر تهران صرف می شود، شهرستان‌های این استان از این منابع کمتر بهره می‌برند در حالی که سهم بیشتری از این مالیات را ایجاد کرده اند در این دیدار در رابطه با افزایش درصد اعتباری از منبع درآمدی مالیات گفت و گو و مقرر شد با توجه به شرایط اطراف تهران و شهرستان‌های این استان برای رفع مشکل کم بودن میزان بازگشت مالیات به این استان اقدام مساعد از طرف سازمان برنامه و بودجه انجام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet