هدر موبایل
1399/10/08 12:21:03
سرویس اجتماعی
محمدیاری مطرح کرد:

اهتمام کمیسیون اجتماعی بر افزایش اعتبارات مختص به حمایت از اقشار آسیب‌پذیر

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از تلاش و حساسیت ویژه این کمیسیون برای افزایش اعتبارات مختص به حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه خبر داد.
اهتمام کمیسیون اجتماعی بر افزایش اعتبارات مختص به حمایت از اقشار آسیب‌پذیر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از تلاش و حساسیت ویژه این کمیسیون برای افزایش اعتبارات مختص به حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005101929621455.jpg اهتمام,کمیسیون,اجتماعی,بر,افزایش,اعتبارات,مختص,به,حمایت,از,اقشار,آسیب‌پذیر Icana

حسن محمدیاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، پیرامون میزان اعتبارات تعیین شده در لایحه بودجه 1400 برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه، گفت: کمیسیون اجتماعی در بررسی بودجه 1400 به ویژه بندها و موادی که معطوف به قشر آسیب‌پذیر جامعه هستند، حساسیت خاصی دارد ، چرا که آنها در لوایح بودجه سنوات گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند.

حمایت از ایثارگران حلقه مفقوده لوایح بودجه در سنوات گذشته بوده است

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جامعه ایثارگران یکی از این گروه‌ها هستند که در تامین معیشت و اشتغال فرزندانشان با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند، بنابراین در جلسات بررسی بودجه 1400 در کمیسیون از اعتبارات تعیین شده برای این بخش دفاع کردیم.

تعیین اعتبارات دستگاه‌های حمایتی در بودجه 1400 به دور از دایره انصاف بوده است

وی تصریح کرد: حمایت از افراد تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی از دیگر مواردی بود که در جلسات بررسی بودجه 1400 بدان توجه ویژه‌ای شد، چرا که میزان رقمی که در لایحه بودجه به این بخش اختصاص داده شده به دور از انصاف و عدالت بوده که آن را تعدیل کردیم.

محمدیاری خاطرنشان کرد: با توجه به کم و کاستی‌هایی که در لایحه بودجه 1400 هم از لحاظ ساختاری و هم تخصیص وجود دارد، انتظار داریم حداقل اعتباراتی که در بودجه برای حقوق و مستمری اقشار آسیب‌پذیر جامعه پیش‌بینی شده، محقق شود و این دغدغه کنونی تمام نمایندگان است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: در لایحه بودجه 1400 منابع متعارف و واقعی پیش‌بینی نشده اما مصارف مشخص شده است، بنابراین تحقق اعتبارات تعیین شده در آن محل تردید است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما سعی می‌کنیم اعتبارات لازم برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر که بیشترین حجم مراجعات به نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه را تشکیل می‌دهند، افزایش داده شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet