هدر موبایل
1399/10/10 12:25:59
سرویس فرهنگی
وحیدی بودجه ورزش دانش آموزی در لایحه 1400 را تشریح کرد:

ریاضت 3 میلیون دانش آموز در کلاس ورزش

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه سرانه ۳۹ هزار تومانی ورزشی هر دانش‌آموز به طور معمول در اختیار مدارس برای تأمین و نوسازی تجهیزات ورزشی قرار می‌گیرد، گفت: حتی اگر همین رقم اندک هم تخصیص یابد، مربیان تربیت بدنی رضایت دارند.
ریاضت 3 میلیون دانش آموز در کلاس ورزش نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه سرانه 39 هزار تومانی ورزشی هر دانش‌آموز به طور معمول در اختیار مدارس برای تأمین و نوسازی تجهیزات ورزشی قرار می‌گیرد، گفت: حتی اگر همین رقم اندک هم تخصیص یابد، مربیان تربیت بدنی رضایت دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/202012103689159474.jpg ریاضت,3,میلیون,دانش,آموز,در,کلاس,ورزش Icana

محمد وحیدی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، یکی از فعالیت‌های مهم در آموزش و پرورش که باید بیشتر به آن پرداخت را موضوع ورزش دانش آموزی دانست و اظهار کرد: برای دستیابی به اهداف در این حوزه باید چند محور مورد توجه قرار گیرد که اصلی‌ترین آن ایجاد فضای ورزشی در مدارس یا استفاده از امکانات موجود خارج از آموزش و پرورش مثل بردن دانش آموزان به سالن‌ها و ورزشگاه‌ها است.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس افزود: نکته دوم در حوزه ورزش دانش آموزی، جذب مربیان تربیت بدنی در مدارس است، طی سالیان گذشته جذب‌های به نسبت خوبی در این حوزه صورت گرفت به طوریکه پس از سال 90 فقط در یک مرحله 15 هزار مربی تربیت بدنی در آموزش و پرورش جذب شد.

وحیدی اضافه کرد: این مقدمات می‌تواند ما را به سمت کشف استعدادهای ورزشی سوق دهد تا دانش آموزان بتوانند بر اساس ظرفیت‌ها و استعدادهای خود به صورت حرفه‌ای وارد رشته ورزشی مورد علاقه خود شوند.

عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه بودجه برای تأمین زیرساخت‌های ورزشی کاملا متفاوت از رقم اختصاصی برای سرانه در نظر گرفته شده تربیت بدنی دانش آموزان است، گفت: سرانه 39 هزار تومانی هر دانش‌آموز که در بودجه 1400 آمده رقمی کاملا مجزا از مباحث سخت افزاری و تأمین معلم به شمار می‌آید.

محمد وحیدی

 

سرانه ورزشی چطور به مدارس پرداخت می‌شود؟

وحیدی اضافه کرد: به طور معمول در اختیار مدارس قرار می‌گیرد؛ برای مثال اگر مدرسه‌ای 200 دانش آموز دارد رقمی معادل 8 میلیون تومان در اختیار مدرسه قرار می‌گیرد تا تجهیزات مورد نیاز مربیان تربیت بدنی هر ساله تأمین و نوسازی شود. یعنی با این پول نباید ورزشگاه و زیرساخت ورزشی احداث کرد.

وی تصریح کرد: حتی آموزش و پرورش بودجه‌ای جداگانه برای مسابقات دانش آموزی استانی و کشوری در نظر می‌گیرد که این رقم نیز در فصل دوم بودجه قرار دارد و به  ارقام سرانه ورزشی که در فصل 5 بودجه می‌آید، ارتباطی ندارد.

سرانه 39 هزار تومانی فقط برای 10 میلیون دانش آموز

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: اگر همین رقم هم به صورت کامل پرداخت شود، جای شکرش باقی است ولی مسئله این است که جمعیت کل دانش‌آموزان طبق بودجه سال 1400، 13 میلیون نفر تعیین شده است اما برای دریافت بودجه فعالیت‌های تربیت بدنی، تعداد دانش‌آموزان 10 میلیون و 270 هزار نفر در نظر گرفته شده است و برای حدود 3 میلیون نفر از دانش‌آموزان بودجه‌‌ای وجود ندارد.

به گزارش خانه ملت، سرانه ورزشی به ازای هر دانش‌آموز برای فعالیت‌های تربیت بدنی در طول یک سال حدود 39  هزار و 615 تومان  در بودجه 1400 تعیین شده است که این رقم با توجه به اصلاحات بودجه 1400 در مجلس قطعی نخواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet