هفته دفاع مقدس
1388/08/23 10:44:00
سرویس صحن
عضو هیات رییسه تشریح کرد:

روند بررسی رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، روند بررسی رای اعتماد سه وزیر پیشنهادی در جلسه علنی فردا را تشریح کرد.

"حمید رضا حاجی بابایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه تنها دستور جلسه علنی فردا یکشنبه، ‌بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش ، رفاه و نیرو است ، خاطر نشان کرد: بر اساس مواد 188 ، 189 ،190و 191  آئین نامه داخلی مجلس، حداکثر زمان بررسی رای اعتماد سه وزیر پیشنهادی پنج ساعت و نیم است.

وی افزود: به این ترتیب که در ابتدای جلسه رئیس جمهور یک ساعت فرصت دارند که در رابطه با وزرای پیشنهادی و برنامه های  آنان صحبت کنند، سپس به ترتیب حروف الفبای نام وزارتخانه ها بررسی صلاحیت وزرا در دستور قرار می گیرد.

حاجی بابائی گفت:   فرصت بررسی صلاحیت هر وزیر حداکثر 90 دقیقه است به این ترتیب که برای هر کدام از وزرای پیشنهادی 2 موافق و 2 مخالف هر کدام 15 دقیقه صحبت می کنند و پس از سخنان موافق و مخالف وزیر 30 دقیقه زمان دارد که به تشریح برنامه های خود بپردازد که البته می تواند در صورت لزوم بخشی از وقت خود یا تمام آن را به رئیس جمهور بدهد.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: در صورتیکه موافقین و مخالفین و وزرا و رئیس جمهور از همه وقت خود استفاده نکنند و بررسی صلاحیت وزرا کمتر از 4 ساعت به طول انجامد، کار در نوبت صبح به اتمام می‌رسد اما اگر بررسی ها بیش از 4 ساعت طول بکشد، فردا جلسه نوبت بعد از ظهر هم خواهیم داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet