خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/10/14 14:20:36
سرویس اقتصادی
شریعتی با اشاره به بخش نفتی لایحه بودجه 1400:

دولت خود باور فروش 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت را ندارد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: به نظر می‌رسد؛ فروش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت در روز برای سال آینده به لحاظ عملیاتی، سیاسی و محاسبات اقتصادی غیرواقعی و دست نیافتنی است.
دولت خود باور فروش 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت را ندارد سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: به نظر می‌رسد؛ فروش 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت در روز برای سال آینده به لحاظ عملیاتی، سیاسی و محاسبات اقتصادی غیرواقعی و دست نیافتنی است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106543392484.jpg دولت,خود,باور,فروش,2,میلیون,و,300,هزار,بشکه,نفت,را,ندارد Icana

مالک شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لایحه بودجه سال 1400، گفت: اگرچه دولت فروش 2میلیون و سیصد هزار بشکه نفت در روز را در لایحه بودجه پیش‌بینی کرده است اما به نظر می‌رسد خود نیز باور فروش این میزان نفت را ندارد چراکه اگر به چنین فروشی اعتقاد داشت درخواست استفاده از 18 درصد مابه‌التفاوت سهم 38 درصدی صندوق توسعه ملی را نمی‌کرد.

نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین علاوه‌بر عدم امکان فروش این میزان نفت، دولت ظرفیت بالا بردن استخراج نفت را نیز ندارد و به نظر می‌رسد این مهم از لحاظ عملیاتی، سیاسی و محاسبات اقتصادی غیرواقعی و دست نیافتنی است.

وی با بیان اینکه دولت باید با فرض باقی ماندن تحریم‌ها بودجه واقعی به مجلس ارائه دهد، اضافه کرد: در این لایحه بودجه هیچ مولفه‌ای مبنی بر خنثی‌سازی تحریم‌ها دیده نمی‌شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگرچه در لایحه بودجه فروش 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت در روز پیش‌بینی شده است اما براساس پیش‌بینی واقع‌بینانه مرکز پژوهش‌ها در سال آینده کم است بنابراین فاصله بسیاری میان واقعیت و لایحه دولت وجود دارد و نظر مرکز پژوهش‌ها به‌عنوان مرکز ارائه دهنده مشاورت به مجلس رد کلیات است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet