هدر موبایل
1399/10/13 19:01:00
سرویس فرهنگی

تشکیل کارگروه مشترک مجلس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

درجلسه مشترک نمایندگان تهران بامعاون علمی، فناوری رییس جمهور وشرکت های خلاق برتشکیل «کارگروه مشترک علم و فناوری» توافق شد.
تشکیل کارگروه مشترک مجلس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درجلسه مشترک نمایندگان تهران بامعاون علمی، فناوری رییس جمهور وشرکت های خلاق برتشکیل «کارگروه مشترک علم و فناوری» توافق شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202101106588772868.jpg تشکیل,کارگروه,مشترک,مجلس,و,معاونت,علمی,و,فناوری,ریاست,جمهوری Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  علی خضریان سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران با اعلام اینکه عصر روز شنبه ۱۳ دی ماه جلسه مشترک نمایندگان تهران با معاون علمی، فناوری رییس جمهور در دفتر معاون علمی، فناوری و شرکت‌های خلاق رئیس جمهور برگزار شد، گفت: در این نشست بر حمایت و پشتیبانی مجلس از تلاش های علمی تاکید شد و از اقدامات قابل توجهی که در حوزه معاونت علمی رئیس جمهور در توسعه و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های خلاق صورت گرفته است، تقدیر شد.

خضریان افزود: در این جلسه همچنین ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های قوانین موجود و اصلاح قوانین و نیز تصویب قوانین جدیدی که در سرعت بخشی به امر توسعه علمی کشور بینجامد، بر تشکیل «کارگروه مشترک علم و فناوری» توافق شد.

خضریان با اشاره به اینکه در بسیاری از حوزه‌ها زیرساخت‌های مناسبی در امر توسعه علمی کشور ایجاد شده است به این نکته نیز اشاره کرد که بایستی این باور اشتباه که در کشور نقشه راه علمی برای حل مشکلات وجود ندارد اصلاح شود و معاونت علمی، فناوری و شرکت‌های خلاق لازم است طرح‌هایی را که با استفاده از نقشه راه علمی به اجرا گذاشته شده و به نتیجه رسیده است را برای افکار عمومی تبیین کند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران افزود: از پیشنهادهای دیگری که از سوی نمایندگان حاضر در این جلسه به سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ارائه و مورد پذیرش واقع شد، تعیین تکلیف مرجعیت علمی کشور بود. موضوعی که می تواند به اتخاذ سیاست‌های کلان و راهبردی در امر توسعه علمی کشور کمک کند تا از یک سو به هم پوشانی تلاش‌های علمی منجر و از سوی دیگر ضمن صرفه جویی در هزینه و زمان، موجبات سرعت بخشی در دستیابی به اهداف را باعث شود.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس گفت: معاون رئیس جمهور نیز ضمن اینکه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه معاونت علمی را ارائه داد، مطالب و پیشنهادات ارائه شده توسط نمایندگان به معاون علمی رئیس جمهور نیز با پذیرش ایشان روبرو شد.

خضریان افزود: براساس اظهارات معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اقدامات قابل توجهی در حوزه علمی کشور در رفع موانع و ایجاد راهکارهای علمی صورت پذیرفته است.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران گفت: نتایج اقدامات و تلاش‌های انجام شده را می توان در تعداد شرکت‌های ‌دانش بنیان که در حال حاضر به حدود ۵۵۰۰ و نیز توسعه شرکت‌های خلاق و فناوری های نرم که تعداد آن به حدود ۱۴۰۰ شرکت رسیده است اشاره کرد که جای تقدیر دارد.

خضریان با بیان اینکه در این جلسه همچنین بر حل مشکلات کشور به صورت علمی با رویکرد توجه به اکوسیستم کشور گفت: براساس گزارش معاون رییس جمهور در حال حاضر در معاونت علمی دو برنامه را به صورت کلان و به طور همزمان جلو می رود که شرکت های دانش بنیان و شرکت های خلاق و فناوری های نرم می باشند.

خضریان افزود: در فناوری های نرم حوزه هایی مانند سینما، چاپ، بازی و گیم، آموزش، میراث فرهنگی مد و لباس و صنایع دستی هدف گذاری شده اند که زود اشتغالی، نوآوری و ثروت افزایی نتایج آن خواهد بود.

خضریان با اشاره به انتقاد معاون رئیس جمهور از نظام آموزشی کشور در عدم تربیت فارغ التحصیلان اشتغال آفرین، گفت: ستاری از اعلام آمادگی و حمایت نمایندگان تهران از تلاش های صورت گرفته در معاونت علمی تشکر کرد و آن را موجب دلگرمی تلاشگران در این عرصه برشمرد که می تواند دستیابی به اهداف توسعه ای کشور بر اساس حرکت بر مسیر علم و دانش را سرعت بخشد.

گفتنی است این جلسه با حضور اقبال شاکری، علی خضریان و سیدنظام الدین موسوی نمایندگان تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس  برگزار شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet