خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/10/15 09:20:00
سرویس فرهنگی
رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس:

رقم مورد نیاز برای اجرای کامل رتبه‌بندی معلمان 20 هزار میلیارد تومان است

نماینده کمیسیون آموزش در کمیسیون تلفیق بودجه، تصریح کرد: رقم برآورد شده برای اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون آموزش ۲۰ هزار میلیارد تومان برآور شده که چنین پیشنهادی از کمیسیون آموزش در تلفیق مطرح خواهد شد.
رقم مورد نیاز برای اجرای کامل رتبه‌بندی معلمان 20 هزار میلیارد تومان است نماینده کمیسیون آموزش در کمیسیون تلفیق بودجه، تصریح کرد: رقم برآورد شده برای اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون آموزش 20 هزار میلیارد تومان برآور شده که چنین پیشنهادی از کمیسیون آموزش در تلفیق مطرح خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006102305053377.jpg رقم,مورد,نیاز,برای,اجرای,کامل,رتبه‌بندی,معلمان,20,هزار,میلیارد,تومان,است Icana

مهدی اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه یکی از اصلی‌ترین محورهای اصلاح بودجه 1400 در حوزه آموزش، گنجاندن رتبه بندی فرهنگیان در لایحه بودجه است، اظهار کرد: مجلس نسبت به اجرای رتبه بندی فرهنگیان مصمم است ولی رقمی که برای رتبه بندی در لایحه 1400 قید شده کفاف اجرای آن را نمی‌‎دهد.

رتبه بندی به صورت سالانه در بودجه می‌آید و لایحه قانون دائمی آن هنوز ارائه نشده است

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهم‌ترین مسئله در اجرای رتبه بندی معلمان وصول لایحه «قانون رتبه بندی معلمان» به مجلس است، افزود: هنوز این لایحه به مجلس نرسیده و اختصاص ردیفی در بودجه برای رتبه بندی معلمان اجرای آن را محدود و سالانه می‌کند.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: البته ما در مجلس دست روی دست نخواهیم گذاشت و منتظر ارائه این لایحه مهم از جانب دولت نمی‌مانیم بلکه رتبه‌بندی را در لایحه 1400 نیز خواهیم دید.

آموزش و پرورش برای اجرای رتبه بندی فقط 5 هزار میلیارد تومان درخواست کرده است

وی افزود: آموزش و پرورش برای اجرای رتبه بندی درخواست 5 هزار میلیارد تومان کرده بود که معتقدیم با این رقم رتبه بندی برای بخشی از معلمان اجرایی می‌شود در صورتی که باید رتبه بندی به صورت همه جانبه و نه تدریجی برای معلمان اجرا شود و برای این مهم رقم بالاتری نیاز است.

800 هزار معلم مشمول قانون رتبه بندی می‌شوند

اسماعیلی، آمار معلمان شاغل مشمول رتبه بندی را 800 هزار نفر برشمرد و گفت: رقم مورد نیاز برای اجرای کامل قانون رتبه بندی که در کمیسیون آموزش و تحقیقات و کمیته آموزش و پرورش محاسبه شده، رقمی معادل 20 هزار میلیارد تومان است و امیدواریم که بتوانیم با جلب نظر اعضای کمیسیون تلفیق چنین رقمی را برای اجرای رتبه بندی جذب کنیم.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس تأکید کرد: رقم مذکور پیشنهاد کمیسیون آموزش و تحقیقات به کمیسیون تلفیق است که با توجه به اصلاح بخش درآمدی بودجه 1400 در کمیسیون تلفیق باید دید می‌توان چنین رقمی را برای این حوزه جذب کرد یا خیر؛ چراکه بسیاری از ردیف درآمدی دولت در لایحه بودجه 1400 غیرشفاف و احتمالی به نظر می‎رسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet