خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/10/14 16:09:09
سرویس سیاسی
شریعتی:

قانون راهبردی رفع تحریم ها راه بازگشت برجام را نبسته است

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: در حال حاضر قانون راهبردی برای رفع تحریم ها راه بازگشت به برجام را نبسته است، اگر غربی ها به تعهدات خود عمل کنند می توان در باره بازگشت برجام صحبت کرد.
قانون راهبردی رفع تحریم ها راه بازگشت برجام را نبسته است نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: در حال حاضر قانون راهبردی برای رفع تحریم ها راه بازگشت به برجام را نبسته است، اگر غربی ها به تعهدات خود عمل کنند می توان در باره بازگشت برجام صحبت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106849345872.jpg قانون,راهبردی,رفع,تحریم,ها,راه,بازگشت,برجام,را,نبسته,است Icana

مالک شریعتی نیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجی مبنی بر اینکه آمریکا با عمل به تعهداتش پایبندی خود به برجام را ثابت کند، گفت: آنچه که الان  از ناحیه مجلس برای راستی آزمایی عمل به تعهدات طرف های غربی و کشورهای گروه 1+4  مشخص است قانون مصوب و ابلاغ شده اقدام راهبری برای رفع تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس بیان کرد:  مفاد این قانون به صراحت هم تکالیف مجموعه داخلی، هم شروط برای طرف غربی و هر آن کسی که می خواهد به تعهدات عمل کند را مشخص کرده است.

وی تاکید کرد: از نظر مجلس عمل به تعهدات یعنی لغو کامل تحریم ها و عادی شدن روابط بانکی و نفتی است این دو مورد پیش شرط هر گونه اقدام از طرف های متحد مقابل ایران است اگر عمل کنند به نقطه قبل از کاهش تعهدات برجام  بر می گردیم.

شریعتی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عدم اجرای تعهدات از سوی غربی ها، اظهار داشت: اگر طرف مقابل به دو شرط مذکور عمل نکنند، سطح بازرسی ها از تاسیسات هسته ای کاهش یافته و تعهدات داوطلبانه ایران فراتر از پادمان از جمله پروتکل الحاقی متوقف می شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در این باره که با قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران فرصت برای احیای برجام وجود دارد، گفت: در حال حاضر این قانون راه بازگشت به برجام را نبسته است و اگر غربی ها به تعهدات خود عمل کنند می توان در باره بازگشت به برجام صحبت کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه کشور تصریح کرد:  آمریکا باید اعتماد ما را جلب کند، نه روی کاغذ، بلکه آمریکا باید در عمل نشان دهد که به تعهداتش عمل می‌کند و ما هم به عنوان کشوری که بارها ثابت کرده‌ایم، سخت مذاکره و سخت امضا می‌کنیم، ولی دقیق اجرا می‌کنیم، یک بار دیگر مجدد به دنیا نشان خواهیم داد آنچه را ما امضا می‌کنیم، پای آن هستیم، ولی مطلقا بدون اجرای کامل برجام از طرف آمریکایی‌ها، این طرف اتفاقی نخواهد افتاد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet