هدر موبایل
1399/10/14 16:35:53
سرویس سیاسی
رشیدی کوچی با اشاره به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری:

نخبگان عرصه مدیریتی وارد کارزار انتخابات خواهند شد/ فرآیند ثبت نام ضابطه‌مند می‌شود

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری می‌خواهد ثبت نام کاندیداها را ضابطه مند کند.
نخبگان عرصه مدیریتی وارد کارزار انتخابات خواهند شد/ فرآیند ثبت نام ضابطه‌مند می‌شود عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری می‌خواهد ثبت نام کاندیداها را ضابطه مند کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202011104116435954.jpg نخبگان,عرصه,مدیریتی,وارد,کارزار,انتخابات,خواهند,شد/,فرآیند,ثبت,نام,ضابطه‌مند,می‌شود Icana

جلال رشیدی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی‌ها معتقدند که طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری باعث محدودیت نخبگان برای ثبت نام می‌شود، اظهار کرد: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری که در مجلس شورای اسلامی در حال تصویب جزئیات آن هستیم فقط مراحل و روند ثبت نام در انتخابات را شامل می‌شود.

نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلامی افزود: برخی‌ها که منافع حزبی آن‌ها در معرض خطر قرار گرفته است، می‌خواهند این قانون را تحت الشعاع قرار دهند و مباحثی را مبنی بر اینکه محدودیت برای نخبگان ایجاد می‌شود را طرح می‌کنند که اصلا غیر قابل قبول است؛ چرا که در گذشته افراد صرف داشتن داشتن یک کپی شناسنامه و داشتن چند قطعه عکس خود را واجد شرایط برای ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری می‌دانستند که ما می‌خواهیم اینگونه اتفاقات دیگر شکل نگیرد.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای کشور مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ورودی ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری باید محدود شود و این ضابطه در همه دنیا وجود دارد و هیچگونه ارتباطی به محدود کردن نخبگان ندارد و اتفاقا قرار بر این بوده که نخبه‌های عرصه مدیریتی وارد انتخابات شوند.

وی تاکید کرد: ما داریم کار را به سمتی پیش می‌بریم که ثبت نام افراد در انتخابات ریاست جمهوری یک چارچوب مشخصی داشته باشد و هیچ منافاتی هم با محدود کردن اختیارات شورای نگهبان ندارد و احراز صلاحیت‌ها با شورای نگهبان است، زیرا اصلاح قانون انتخابات برای ثبت نام کاندیداها اتفاق خواهد افتاد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet