هدر موبایل
1399/10/18 10:49:00
سرویس اقتصادی
نیکزاد:

رویکرد بانک مرکزی نسبت به پرداخت تسهیلات به بخش مسکن تغییر کند

نائب رئیس مجلس تاکید کرد: رویکرد بانک مرکزی باید نسبت به پرداخت تسهیلات به بخش مسکن تغییر کند.
رویکرد بانک مرکزی نسبت به پرداخت تسهیلات به بخش مسکن تغییر کند نائب رئیس مجلس تاکید کرد: رویکرد بانک مرکزی باید نسبت به پرداخت تسهیلات به بخش مسکن تغییر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005102638989218.jpg رویکرد,بانک,مرکزی,نسبت,به,پرداخت,تسهیلات,به,بخش,مسکن,تغییر,کند Icana

علی نیک زادثمرین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تامین تسهیلات برای حوزه مسکن، گفت: در بودجه برای حوزه مسکن به وزارت راه و شهرسازی اختیاراتی مانند فروش زمین، اموال، پیش بینی اعتبار برای مسکن محرومان، اعتبار برای بافت‌های فرسوده داده شده است.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: باید سالانه یک میلیون واحد مسکونی شهری و روستایی تولید شود که از این تعداد حدود 300 تا 350 هزار واحد توسط بخش خصوصی ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه برای خانه‌دار کردن افرادی که بدون حمایت از آنها امکان خرید مسکن برای آنها وجود ندارد، بانک مرکزی و بانک‌ها باید تسهیلاتی را در نظر گیرند، اضافه کرد: اگر به ازای هر واحد مسکونی تسهیلاتی حدود 200 میلیون پرداخت شود برای یک میلیون واحد مسکونی باید تسهیلاتی حدود 160 هزار میلیارد تومان تا 250 هزار میلیارد تومان تامین شود.

نیکزاد با بیان اینکه ساخت مسکن موجب رونق اقتصادی، اشتغال‌زایی و... می‌شود، ادامه داد: با ساخت مسکن 130 رشته مرتبط از جمله سیمان، کابل، سرامیک، لوازم خانگی و... رونق می‌گیرد.

نائب رئیس مجلس تاکید کرد: رویکرد بانک مرکزی باید نسبت به پرداخت تسهیلات به بخش مسکن تغییر کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet