هدر موبایل
1399/10/15 22:11:59
سرویس اقتصادی
زارع در تشریح نشست عصر کمیسیون تلفیق بودجه 1400؛

افزایش 10 هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک‌های دولتی در سال آینده

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ مجلس گفت: براساس موافقت این کمیسیون، دولت می‌تواند تا سقف ۱۴۶هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی برای تامین مالی مصارف تعیین شده در بودجه منتشر کند.
افزایش 10 هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک‌های دولتی در سال آینده سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 مجلس گفت: براساس موافقت این کمیسیون، دولت می‌تواند تا سقف 146هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی برای تامین مالی مصارف تعیین شده در بودجه منتشر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006105875598701.jpg افزایش,10,هزار,میلیارد,تومانی,سرمایه,بانک‌های,دولتی,در,سال,آینده Icana

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست امروز عصر این کمیسیون گفت: تبصره‌های 5 و 6 لایحه بودجه در نشست امروز عصر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: براساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق بودجه 1400، به موجب بند (ب) تبصره (5) به دولت مجوز داده شد تا برای تامین مالی مصارف خود از جمله طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای موضوع این قانون تا مبلغ 23 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی منتشر کند و در ادامه هم با تغییر عنوان اوراق سلف نفتی 70 هزار میلیارد تومان به اوراق مالی اسلامی، این رقم را به سقف 23 هزار میلیارد تومان اضافه کردند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 مجلس تصریح کرد: همچنین رئیس‌جمهور در نامه خود خطاب به مجلس برای تامین بدهی های خود اعلام کرده بود که 53 هزار میلیارد تومان از محل افزایش فروش اوراق مالی استفاده خواهد شد که کمیسیون تلفیق بودجه با این موضوع موافقت و این عدد را به سقف اوراق مالی اسلامی اضافه کرد.

وی بیان کرد: براین اساس با موافقت کمیسیون تلفیق بودجه، دولت می‌تواند تا سقف 146هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی برای تامین مالی مصارف تعیین شده در بودجه منتشر کند.

زارع با اشاره به اینکه نمایندگان با حذف عنوان "15 درصد" در جزء (1) بند (و) تبصره (5) موافقت کردند، افزود: در این بند تصریح شده بود که پیمانکاران برای تهاتر بدهی‌های خود با دولت باید 15 درصد مطالبات مورد تهاتر را به صورت نقدی بپردازند که به موجب این مصوبه تهاتر بدون پرداخت این 15 درصد انجام خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 مجلس تاکید کرد: همچنین این کمیسیون برای کمک به بانک‌های دولتی با بند الحاقی افزایش سرمایه بانک‌ها به تبصره (5) موافقت کردند.

وی بیان کرد: براساس این الحاقیه، منابع حاصل از فروش اموال و دارایی‌های مازاد بانک‌های دولتی وجوه حاصل از واگذاری باقیمانده سهام دولت در بانک‌ها در سال 1400 تا سقف 100 هزار میلیارد ریال موضوع تبصره‌های (1) و (2) ماده 16 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر تا سقف 100 هزار میلیارد ریال صرف افزایش سرمایه بانک‌های دولتی می‌شود./

خبرنگار؛سارا خالقی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet