هدر موبایل
1399/10/15 18:58:36
سرویس سیاسی
با حضور وزیر نیرو در کمیسیون امنیت ملی برگزار شد

جلسه کمیته امنیت آب، جهت ساماندهی و بهره‌مندی از منابع آبی هیرمند

جلسه کمیته امنیت آب کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر نیرو و اعضای عصر امروز و به منظور ساماندهی و بهره مندی از منابع آبی هیرمند برگزار شد.
جلسه کمیته امنیت آب، جهت ساماندهی و بهره‌مندی از منابع آبی هیرمند جلسه کمیته امنیت آب کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر نیرو و اعضای عصر امروز و به منظور ساماندهی و بهره مندی از منابع آبی هیرمند برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109346402938.jpg جلسه,کمیته,امنیت,آب،,جهت,ساماندهی,و,بهره‌مندی,از,منابع,آبی,هیرمند Icana

مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به جلسه امروز کمیسیون اظهار داشت: کشور ما در معرض بحران های آبی قرار دارد و البته ظرفیت ها و رودهای زیادی نیز در آن وجود دارد که باید با مدیریت مطلوب و استفاده هوشمندانه از آنها مشکلات آبی را مدیریت کرد.

وی افزود:فلات مرکزی وسیستان بلوچستان از جمله مناطقی هستند که با مشکل کم آبی و کمبود بارش مواجه هستند. جلسه امروز جهت بررسی مشکلات استان سیستان بلوچستان تشکیل شد و مقرر شد کمیته امنیت آب کمیسیون نیز راهکارهای مختلف را برای حل مشکلات آبی  این استان و از بین بردن کانون های ریزگرد و جلوگیری از تبخیر منابع آب جمع آوری کرده و در جلسات بعدی مطرح کند.    

حبیب اله دهمرده  نیز در گفت و گو با خبرنگار  خانه ملت در خصوص جلسه امروز تصریح کرد: بهره‌گیری از حقابه هیرمند نیازمند تفاهم 2 کشور همسایه ایران و افغانستان است، رفع موانع در این زمینه مطالبه اصلی مردم سیستان  و بلوچستان است که در جلسه امروز مطرح شد.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین بحث انتقال آب از دریای عمان به استان نیز در این جلسه مطرح شد که مورد تفاهم همه اعضا قرار گرفت، اما لازم زیر ساخت‌های آن نظیر آب شیرین کن نیز تامین شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet