شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/10/16 16:08:21
سرویس سیاسی
امیرآبادی‌فراهانی به حاشیه‌سازی‌ها درباره یک طرح پاسخ داد

تکذیب شایعه سازی ها درباره طرح اقدام متقابل ایران دربرابر ترور شهید سلیمانی

در پی شایعه سازی های اخیر درباره طرح اقدام متقابل ایران در برابر ترور شهید سلیمانی و انتشار اخبار کذب درباره آن، عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: طرح یک نماینده موضع مجلس، مصوبه و قانون نیست و متاسفانه افرادی که با این مجلس عناد دارند از روی عمد در رسانه‌های خود طرح یک نماینده را مصوبه تلقی و اعلام می‌کنند.
تکذیب شایعه سازی ها درباره طرح اقدام متقابل ایران دربرابر ترور شهید سلیمانی در پی شایعه سازی های اخیر درباره طرح اقدام متقابل ایران در برابر ترور شهید سلیمانی و انتشار اخبار کذب درباره آن، عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: طرح یک نماینده موضع مجلس، مصوبه و قانون نیست و متاسفانه افرادی که با این مجلس عناد دارند از روی عمد در رسانه‌های خود طرح یک نماینده را مصوبه تلقی و اعلام می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006109898443598.jpg تکذیب,شایعه,سازی,ها,درباره,طرح,اقدام,متقابل,ایران,دربرابر,ترور,شهید,سلیمانی Icana

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حاشیه‌سازی‌های اخیر برخی رسانه‌ها نسبت به طرح اقدام متقابل ایران در برابر ترور شهید سلیمانی گفت: برخی از افرادی که به دنبال حاشیه‌سازی برای مجلس هستند، متاسفانه سواد لازم قانونگذاری را نداشته و نسبت به آیین نامه داخلی مجلس  آگاه نیستند و یا اینکه مطلع هستند اما از روی عمد این حواشی را ایجاد می‌کنند.

نماینده مردم قم در مجلس تاکید کرد: براساس آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تمامی نمایندگان می‌توانند طرح هایی را به هیئت رئیسه پارلمان ارائه کنند اما ارائه یک طرح و اعلام وصول آن به عنوان یک قانون و مصوبه تلقی نمی‌شود بلکه باید مطابق آیین نامه داخلی روند بررسی را برای تبدیل به قانون باید طی کند.

وی ادامه داد: هیئت رئیسه مجلس در ابتدا طرح‌ها را به کمیسیون‌های تخصصی ارسال می‌کند و این کمیسیون‌ها‌ طرح‌ها را با حضور دستگاه‌های اجرایی، مرکز پژوهش‌های مجلس، کارشناسان و ... بررسی کرده و سپس گزارش آن را به صحن علنی ارائه می‌کنند. هیئت رئیسه هم گزارش طرح را در دستور کار قرار می‌دهد تا در جلسه علنی بررسی شود و آنگاه در صورت تصویب به شورای نگهبان ارسال و در آنجا با معیارهای قانون اساسی و شرع تطبیق داده می‌شود و سپس در صورت تایید تبدیل به قانون خواهد شد. 

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار کرد: افرادی که طرح یک نماینده را به عنوان قانون مجلس در رسانه‌ها عنوان می‌کنند، در حقیقت به دنبال حاشیه‌سازی برای مجلس هستند، در صورتی که مجلس سورای اسلامی در حاضر بیشتر به دنبال بررسی طرح‌هایی برای حل مشکل اساسی و معیشتی مردم است.

امیرآبادی‌فراهانی تاکید کرد: طرح یک نماینده موضع مجلس، مصوبه و قانون نیست و متاسفانه افرادی که با این مجلس عناد دارند از روی عمد در رسانه‌های خود طرح یک نماینده را مصوبه تلقی و اعلام می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet