هدر موبایل
1399/10/20 17:04:00
سرویس استان ها
پاک فطرت مطرح کرد:

نبود صنایع تبدیلی دغدغه کشاورزان شیرازی/ مشکلات اقتصادی شهرهای توریستی زیرسایه کرونا

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت:ایجاد صنایع تبدیلی برای محصولات کشاورزی با خود ارزش افزوده و اشتغال به همراه می آورد.
نبود صنایع تبدیلی دغدغه کشاورزان شیرازی/ مشکلات اقتصادی شهرهای توریستی زیرسایه کرونا نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت:ایجاد صنایع تبدیلی برای محصولات کشاورزی با خود ارزش افزوده و اشتغال به همراه می آورد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006102756652548.jpg نبود,صنایع,تبدیلی,دغدغه,کشاورزان,شیرازی/,مشکلات,اقتصادی,شهرهای,توریستی,زیرسایه,کرونا Icana

علیرضا پاک فطرت در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بررسی مسائل حوزه انتخابیه شیراز،گفت: با توجه به ویروس کرونا و اینکه شیراز  شهری توریستی است؛ضربات زیادی ناشی از این مهم به اقتصاد شیراز وارد شده است.

وی با اشاره به دیدار و ملاقات های مردمی مطرح کرد :در ملاقات های مردمی بیشتر جوانانی را می‌بینیم که مشکل اشتغال را دارند و حدود ۷۰ درصد مشکلات مردم موضوع بیکاری و اشتغال است،بسیاری هم از بی‌عدالتی‌ها،ناکارآمدی ادارات دولتی و وزارتخانه‌ها گلایه‌مند هستند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فقر،مشکلات معیشتی، کمبود مسکن و اشتغال از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم است تصریح کرد:متاسفانه تعدادی از مردم هم مشکلات معیشتی دارند به دلایل مختلف و به دلیل ویروس کرونا  بسیاری از مشاغل دچار نقصان شده اند.

وی ادامه داد: کمتر اتفاق می‌افتد که از مردم پیشنهاداتی را ب‌شنویم و آنها مشکلات شان را بیان می کنند درحالی که نظرات مردم بسیار مهم است؛چرا که ما نماینده مردم هستیم و پیشنهادات مردم را می‌توانیم در صحن ارائه دهیم.

پاک فطرت با بیان اینکه  اگر مجلس در راس امور باشد همه مسایل کلی و جزئی کشور ، دنبال می شود، تاکید کرد: بررسی مشکلات مردم بسیار مهم است و بحث امروز مردم ما موضوع اقتصاد است و مجلس باید آن را پیگیری کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مشکلات مردم از جمله نهاده‌های کشاورزی، مشکلات دامداری و دامپروری برخی مشکلات صنعتی از جمله مشکلات اقتصاد و معیشت بوده که باید پیگیری شود،تاکید کرد: این مسائل، جزئی از عدم نظارت بر بازار و برخی سوداگری ها در بازار است که توسط برخی از افراد سودجو و به عمد انجام می شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس مطرح کرد: حوزه انتخابیه شیراز بیشتر خدماتی است و ۷۰ درصد شاغلین آن در بخش خدمات کار می کنند،شهر شیراز تقریباً یک شهر توریستی است،البته با توجه به مشکل بیماری کرونا ،صنعت توریسم با مشکلاتی مواجه شده است.

وی افزود: به دلیل وجود حرم حضرت احمد بن موسی (ع) توریسم مذهبی داریم و همچنین توریسم گردشگری و توریسم درمانی در شهر وجود دارد ،اما  فعلاً توریسم درمانی آن هم  از داخل کشور انجام می‌شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه گردشگری درمانی در شیراز همچنان فعال بوده و درون کشوری است،مطرح کرد:به دلیل مشکل کرونا و محدودیت سفرها توریست از خارج از کشور کمتر به شیراز می آیند،مردم از استان‌های دیگر کشور به دلیل خدمات درمانی به شهر شیراز می آیند.

وی با بیان اینکه کمتر از ۲۰ درصد مردم  شهرستان شیراز در بخش کشاورزی فعال هستند،ادامه داد:در بخش کشاورزی هم مشکل آب وجود دارد باید آن را پیگیری و کشاورزی را مکانیزه کنیم ؛کشت های گلخانه ای، آبیاری های غرقابی را کنار گذاشته و آبیاری قطره ای و بارانی را در پیش بگیریم.

نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه یکی از مشکلات عمده کشاورزان نبود کارخانه های تبدیلی است،مطرح کرد: تولیدات کشاورزی شهر ما را به  برخی از شهرهای اطراف می‌برند و آن را تبدیل به ارزش افزوده می کنند و چندین برابر می فروشند؛روی این مسائل باید کار کارشناسی شود و مشکلات وام و تسهیلات برای کشاورزان باید رفع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet