هدر موبایل
1399/10/21 14:45:50
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون تلفیق بودجه در تشریح مصوبات حوزه آموزش خبر داد:

مصوبه کمیسیون تلفیق برای توسعه زیرساخت‌های آموزش الکترونیک

عضو کمیسیون تلفیق بودجه، از مصوبه این کمیسیون برای توسعه زیرساخت‌های آموزش الکترونیک مدارس و دانشگاه‌ها خبر داد.
مصوبه کمیسیون تلفیق برای توسعه زیرساخت‌های آموزش الکترونیک عضو کمیسیون تلفیق بودجه، از مصوبه این کمیسیون برای توسعه زیرساخت‌های آموزش الکترونیک مدارس و دانشگاه‌ها خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201904100707809273.jpg مصوبه,کمیسیون,تلفیق,برای,توسعه,زیرساخت‌های,آموزش,الکترونیک Icana

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خان ملت  با اشاره به ادامه بررسی‌های لایحه بودجه 1400 در کمیسیون تلفیق، از تصویب مصوبات مهمی در حوزه آموزش به پیشنهاد کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری خبر داد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر این اساس در تبصره یک قانون بودجه، دولت مکلف به اختصاص سهمیه قیر به وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم شد تا مدارس، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری که به آسفالت و قیر نیاز دارند از این مهم برخوردار شوند.

وی با اشاره به اصلاحیه صورت گرفته در کمیسیون تلفیق در ردیف 3 بند «ب» تبصره یک قانون بودجه، از دیگر مصوبه کمیسیون تلفیق برای حمایت از توسعه زیرساخت‌های آموزش الکترونیک مدارس و دانشگاه‌ها و تقویت دانش هسته‌‌‎ای خبر داد.

زاهدی ادامه داد: با پیشنهاد اعضای کمیسیون آموزش در جلسه تلفیق بودجه، دولت موظف شد در صورت افزایش عواید حاصل از جزء یک تبصره بودجه(محل مربوط به سقف منابع حاصل از ارزش صادرات نفت) منابع حاصله را در سقف اعتبارات بودجه عمومی صرف افزایش تخصیص برای تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای این قانون به ویژه طرح‌های «توسعه زیرساخت‌های آموزش الکترونیک مدارس و دانشگاه‌ها»، «هسته‌‌‎ای»، حمل و نقل عمومی، تولیدی، دولت الکترونیک، آموزش، سلامت، محیط زیست و تحقیقات با اولویت حوزه دانش بنیان کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه اضافه کرد: همچنین 40 درصد سهم عوارض از مصرف هر مترمکعب گاز طبیعی برای تأمین و استانداردسازی گرمایشی مدارس باید مصرف شود که به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق این رقم به 50 درصد افزایش یافت و مقرر شد، منابع حاصل از آن برای تأمین و استانداردسازی گرمایشی 100 هزار کلاس درس از طریق سازمان نوسازی و تجهیز مدارس با اولویت مناطق محروم روستایی و عشایری هزینه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet