هدر موبایل
1399/10/21 20:37:47
سرویس اجتماعی
شیخی در تشریح دستور کار کمیسیون بهداشت مجلس:

بررسی نرخ ارز تخصیصی به دارو در لایحه بودجه 1400/ ضرورت اعمال ملاحظاتی برای دارو در صورت تک نرخی شدن قیمت ارز

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس از بررسی موضوع نرخ ارز تخصیصی به دارو در لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور در نشست امروز این کمیسیون با حضور مسئولان مربوطه خبر داد و گفت: کمیسیون بهداشت مجلس معتقد است در صورت تک نرخی شدن باید برای دارو ملاحظاتی در نظر گرفته شود تا قشر ضعیف و محروم آسیب نبینند.
بررسی نرخ ارز تخصیصی به دارو در لایحه بودجه 1400/ ضرورت اعمال ملاحظاتی برای دارو در صورت تک نرخی شدن قیمت ارز سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس از بررسی موضوع نرخ ارز تخصیصی به دارو در لایحه بودجه 1400 کل کشور در نشست امروز این کمیسیون با حضور مسئولان مربوطه خبر داد و گفت: کمیسیون بهداشت مجلس معتقد است در صورت تک نرخی شدن باید برای دارو ملاحظاتی در نظر گرفته شود تا قشر ضعیف و محروم آسیب نبینند. https://cdn.icana.ir/d/019/201904106838441300.jpg بررسی,نرخ,ارز,تخصیصی,به,دارو,در,لایحه,بودجه,1400/,ضرورت,اعمال,ملاحظاتی,برای,دارو,در,صورت,تک,نرخی,شدن,قیمت,ارز Icana

زهرا شیخی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز  ( یکشنبه، 21 دی ماه )  کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بررسی موضوع نرخ ارز تخصیصی به دارو در لایحه بودجه 1400 کل کشور با حضور مسئولان وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و صمت، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، دیوان محاسبات کشور، فعالان صنعت دارو و مرکز پژوهش‌های مجلس در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و  درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر چند بحث تک نرخی‌شدن ارز می‌تواند به اقتصاد و نظارت کمک و استفاده از رانت و سودجویی‌های افراد  جلوگیری کند اما دارو یکی از بحث های مهم است و گرانی دارو با سیاست‌های کلی نظام در تضاد است.

وی افزود: بنابراین باید در رابطه با قیمت دارو دقت بیشتری شود تا فرمایشات و جمله رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه بیمار به جز رنج بیماری نباید درد دیگری داشته باشد محقق شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم یادآور شد: با توجه به شرایط موجود و قرار گرفتن در ماه‌های پایانی فعالیت کابینه دولت دوازدهم و فراهم نبودن برخی زیرساخت‌های قانونی، تک نرخی شدن قیمت ارز دارویی باید به طور کامل بررسی شو تا مبادا به قشر آسیب‌پذیر و ضعیف جامعه فشارهایی وارد شود.

شیخی افزود: کمیسیون بهداشت مجلس بر این باور است که در صورت تک نرخی شدن قیمت ارز باید برای دارو ملاحظاتی در نظر گرفته شود تا به بیماران فشار مضاعف وارد نشود و قشر ضعیف و محروم آسیب نبینند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet