هدر موبایل
1399/10/23 15:04:27
سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اجرای برنامه‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا در تهران مطلوب نبوده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از تامین وسایل حمل و نقل عمومی و تهسیل روند تامین معیشت شهروندان به عنوان ملزومات حوزه پیشگیری از ابتلا به کرونا یاد کرد و تاکید کرد که انجام این گونه اقدامات در تهران مطلوب نبوده است.
اجرای برنامه‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا در تهران مطلوب نبوده است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از تامین وسایل حمل و نقل عمومی و تهسیل روند تامین معیشت شهروندان به عنوان ملزومات حوزه پیشگیری از ابتلا به کرونا یاد کرد و تاکید کرد که انجام این گونه اقدامات در تهران مطلوب نبوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202011106545634168.jpg اجرای,برنامه‌های,پیشگیری,از,ابتلا,به,کرونا,در,تهران,مطلوب,نبوده,است Icana

ملک فاضلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با انتقاد از نحوه فعالیت مسئولان برای پیشگیری از شیوع کرونا در تهران، گفت: حوزه پیشگیری که به لحاظ اهمیتی که دارد پیوسته مورد تاکید بوده، یک پروسه چندبخشی است که یک بخش آن به حوزه بهداشت، یک بخش به تولید واکسن و بخش دیگر به مقابله با شیوع بیماری برمی‌گردد.

مسئولان باید شرایط توانمندسازی افراد برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی را فراهم کنند

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آنچه مسلم است بیماری کرونا درمان قطعی ندارد، بنابراین باید در حوزه پیشگیری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آن هم نه تنها در قالب استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، بلکه باید شرایطی در جامعه فراهم شود که افراد بتوانند در حالی که زندگی روزمره خود را به آرامی می‌گذرانند و حداقل‌های معیشت را برای خانواده خود تامین می‌کنند، توان اجرای پروتکل‌ها را هم داشته باشند.

وی تصریح کرد: ایجاد شرایطی برای توانمندسازی افراد به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید توسط کارگزاران دولت تدبیر و امید صورت پذیرد به این صورت که ملزومات رعایت این مهم را برای مردم تامین کنند. در آن زمان می‌توانند ادعا کنند که ما توانستیم ابزار سلامت جامعه را در قالب پیشگیری فراهم کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: این ملزومات شامل تامین وسایل حمل و نقل عمومی و ایجاد بستری جهت تامین رزق مردم در هر نقطه از کشور به ویژه تهران است که پایتخت بوده و از جمعیت زیادی برخوردار است، کما اینکه جمعیت آن حدود 6 برابر بیش از ظرفیت این شهر است که باعث افزایش آسیب‌پذیری این منطقه و احتمال ابتلا به بیماری کرونا شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مدیریت این جمعیت و کاهش آسیب‌پذیری آنها به کار و تلاش مسئولان مربوطه نیاز دارد که تاکنون به نحو مطلوب انجام نشده است به گونه‌ای که نتیجه آن شایسته هموطنان ساکن در تهران نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet