هدر موبایل
1399/10/22 20:07:00
سرویس اجتماعی
نوروزی در تشریح دستور کار کمیسیون قضایی مجلس خبر داد:

تعیین دو بودجه برای شوراهای حل اختلاف

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس، گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون دو بودجه برای شوراهای حل اختلاف تعیین شد که یکی از درآمدهای شورا و دیگری در قالب ردیفی در لایحه بودجه سالانه تخصیص می‌یابد.
تعیین دو بودجه برای شوراهای حل اختلاف نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس، گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون دو بودجه برای شوراهای حل اختلاف تعیین شد که یکی از درآمدهای شورا و دیگری در قالب ردیفی در لایحه بودجه سالانه تخصیص می‌یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201904100013581198.jpg تعیین,دو,بودجه,برای,شوراهای,حل,اختلاف Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز ( دوشنبه، 22 دی ماه ) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: بررسی لایحه شوراهای حل اختلاف مورد بررسی گرفت و تنها دو ماده از آن مراعا ماند و سایر مواد تصویب شد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس یکی از مصوبات امروز چنانچه کارکنان شوراهای حل اختلاف مرتکب تخلف ‌شوند تخلفات کارمندان در هیات تخلفات اداری رسیدگی می‌شود اما تخلفات کارکنان شعب قضایی در کارگروهی که متشکل از مدیرکل دادگستری استان، یک قاضی مجرب و یک نفر از اعضای شعب شورایی است مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: اگر کسانی مرتکب تخلف اخلاقی و رفتاری شوند برای جرائم سبک مانند توهین به آنها تذکر کتبی داده و در پرونده درج می‌شود و در صورت تکرار و ارتکاب جرائمی مانند اختلاس به انفصال موقت یا دائم از خدمت محکوم می‌شوند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان با بیان اینکه وظایف شعب شورایی در نشست امروز تعیین شد، یادآور شد: شوراهای حل اختلاف می‌توانند به پرونده‌های زیر ۵۰ میلیون تومان ورود و کار را پیگیری کنند اما چنانچه طرفین دعوی بخواهند پرونده آنها در شورای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار گیرد این محدودیت و سقف وجود نخواهد داشت و به هر میزانی باشد می تواند مطرح شود.

نوروزی افزود: همچنین بر اساس یکی از مصوبه‌های کمیسیون در صورت قبولی کارکنان شوراهای حل اختلاف در آزمون وکالت، دوره کارآموزی آنها به دلیل داشتن سابقه در حوزه قضایی، کوتاه‌تر خواهد شد.

 نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین مقرر شد دو بودجه برای شوراهای حل اختلاف تعیین شود که یکی از درآمدهای شورا و دیگری در قالب ردیفی در بودجه سالانه پیش‌بینی می‌شود.

وی از حضور معاون حقوقی قوه قضائیه، وزارت دادگستری، مدیران کل حقوقی قوه قضائیه و وزارت دادگستری و کارشناسانی از مرکز پژوهش‌های قوه قضائیه، شورای نگهبان و مرکز پژوهش‌های مجلس و مسئولانی از سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور استخدامی و بازرسی کل کشور در نشست امروز خبر داد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet