خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1399/10/23 11:28:00
سرویس اقتصادی
زارع در تشریح نشست کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مطرح کرد؛

اختصاص دو هزار میلیارد تومان جهت برق دار کردن چاه‌های کشاورزی / تلفیق درحال بررسی نحوه توزیع مابه التفاوت نرخ ارز به مردم

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ مجلس گفت: در کمیته‌های مربوطه تا پایان هفته در خصوص نحوه پرداخت مابه‌التفاوت ارز که می‌تواند از طریق بن‌کارت، یارانه نقدی و یا یارانه دارویی باشد، تصمیم‌گیری می‌شود.
اختصاص دو هزار میلیارد تومان جهت برق دار کردن چاه‌های کشاورزی / تلفیق درحال بررسی نحوه توزیع مابه التفاوت نرخ ارز به مردم سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ مجلس گفت: در کمیته‌های مربوطه تا پایان هفته در خصوص نحوه پرداخت مابه‌التفاوت ارز که می‌تواند از طریق بن‌کارت، یارانه نقدی و یا یارانه دارویی باشد، تصمیم‌گیری می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202012107704842542.jpg اختصاص,دو,هزار,میلیارد,تومان,جهت,برق,دار,کردن,چاه‌های,کشاورزی,/,تلفیق,درحال,بررسی,نحوه,توزیع,مابه,التفاوت,نرخ,ارز,به,مردم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 مجلس در نشست خبری امروز (سه شنبه، 23 دی ماه) در تشریح مصوبات نشست عصر روز گذشته کمیسیون تلفیق گفت: اجازه داده شد تا مبلغ 27 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی از طریق بانک کشاورزی در اختیار شرکت‌های وابسته وزارت جهاد کشاورزی جهت اجرای طرح‌های مهم کشاورزی مانند مهار آب های مرزی، سامانه‌های گرمسیری و سردسیری، طرح‌های آبخیزداری، مبارزه و مهار ریزگردها، تولید واکسن دامی، بذر و نهاده‌های کشاورزی، آب و فاضلاب، راه‌های روستایی و آبیاری نوین قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه 96 میلیارد و 500 میلیون تومان به صورت جداگانه به منظور آبرسانی به روستاها و حوزه‌های عشایری در نظر گرفته شد، ادامه داد: مشترکان برق روستایی، عشایری و چاه‌های کشاورزی از پرداخت عوارض موضوع ماده (5) صنعت برق معاف شدند.

نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس با بیان اینکه کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف که به مدت یک سال از بهمن‌ ماه سال گذشته کارکنان خود را حفظ و یا افزایش داده‌اند از پرداخت تمامی جرائم بیمه تأمین اجتماعی معاف شدند، تصریح کرد: کارفرمایانی که نیروهای خود را تعدیل کرده‌اند در صورت بازگشت به کار از پرداخت تمامی جرائم تأمین اجتماعی معاف می‌شوند.

زارع با تأکید بر اینکه مبلغ دو هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات برای برق‌رسانی چاه‌های کشاورزی در نظر گرفته شد، عنوان کرد: به دولت اجازه داده شد مبلغ دو هزار میلیارد تومان جهت بهسازی روستاها و تهیه و اجرای طرح‌های هادی از محل سرجمع بودجه توازن منطقه‌ای در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دهد.

وی افزود: به دولت اجازه داده شد تا سقف 10 هزار میلیارد تومان به منظور اجرایی شدن ماده (8) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی برای پیمانکاران و کارگزاران زیرساخت همسان‌سازی، واگذاری، صدور موافقتنامه و فاکتورینگ را فراهم کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: به منظور دریافت عوارض انشعاب برق در کلانشهرها مشترکان به 3 دسته تقسیم شدند که دسته سوم از پرداخت عوارض معاف و عوارض دسته‌های اول و دوم بر اساس متوسط قیمت زمین محاسبه می‌شود، وجوه حاصل از این محل در برق رسانی به مناطق محروم روستایی و عشایری هزینه می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پیش‌بینی می‌شود بررسی لایحه بودجه 1400 تا دو هفته آینده در کمیسیون تلفیق به پایان برسد، عنوان کرد: نمایندگان 10 روز جهت ارائه پیشنهادات فرصت دارند، از نیمه دوم بهمن ماه لایحه بودجه سال آینده در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 در خصوص مباحث مطرح شده در زمینه نرخ ارز در نشست غیرعلنی صبح امروز مجلس گفت: مواردی در خصوص تک نرخی شدن ارز مطرح شد، در لایحه بودجه دولت قصد داشت با ظرافت خاصی ارز را بر اساس نرخ نیمایی به فروش برساند.

زارع در پایان با تأکید بر اینکه تاکنون مابه‌التفاوت ارز 4200 تومانی و 17هزار و 500 تومانی، 106 هزار میلیارد تومان است که قصد داریم به صورت مستقیم به دست مردم برسانیم، عنوان کرد:پیش بینی می شود در کمیته‌های مربوطه تا پایان هفته در خصوص نحوه پرداخت مابه‌التفاوت ارز که می‌تواند از طریق بن‌کارت، یارانه نقدی و یا یارانه دارویی باشد، تصمیم‌گیری می‌شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet