هدر موبایل
1399/10/23 11:42:15
سرویس اجتماعی
محسنی بندپی:

اعتبارات مندرج در بودجه 1400 برای جامعه معلولان با واقعیت زندگی آنها فاصله زیادی دارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بابیان اینکه جامعه معلولان به دلیل افزایش چند برابری قیمت تجهیزات و ارائه خدمات با مشکلات جدی مواجه شده‌اند تاکیدکردکه بین درآمدها و هزینه‌های این بخش مندرج در بودجه ۱۴۰۰هیچ ارتباط منطقی وجود ندارد.
اعتبارات مندرج در بودجه 1400 برای جامعه معلولان با واقعیت زندگی آنها فاصله زیادی دارد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بابیان اینکه جامعه معلولان به دلیل افزایش چند برابری قیمت تجهیزات و ارائه خدمات با مشکلات جدی مواجه شده‌اند تاکیدکردکه بین درآمدها و هزینه‌های این بخش مندرج در بودجه 1400هیچ ارتباط منطقی وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/202009104527910163.jpg اعتبارات,مندرج,در,بودجه,1400,برای,جامعه,معلولان,با,واقعیت,زندگی,آنها,فاصله,زیادی,دارد Icana

محمدعلی محسنی بندپی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتقاد معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از میزان محدود بودجه‌ای که برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در سال ۱۴۰۰ تعیین شده است، آن هم در شرایطی که آنها اعلام کرده بودند برای اجرای این قانون به ۳۸ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارند، گفت: متاسفانه در بودجه 1400 حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این قانون پیش‌بینی شده است و بین درآمدها و هزینه‌های این بخش مندرج در لایحه بودجه هیچ ارتباط منطقی وجود ندارد، ضمن اینکه همین میزان بودجه‌ای هم که برای سال آینده تعیین شده است به طور کامل تخصیص پیدا نمی‌کند.

زندگی جامعه معلولان تحت شعاع وضعیت اقتصادی کنونی کشور قرار گرفته است

نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون هم زندگی جامعه معلولان و معیشت آنها تحت شعاع وضعیت اقتصادی کنونی کشور قرار گرفته است و هم با افزایش چندین برابری قیمت تجهیزات توانبخشی مواجه هستند. همچنین این افزایش قیمت تجهیزات توانبخشی به گرانتر شدن ارائه خدمات توانبخشی نیز منتهی شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: آنچه مسلم است اعتباراتی که در لایحه بودجه 1400 برای اجرای قانون جامع حمایت از حقوق معلولان تعیین شده است خودبخود با هزینه‌هایی که سازمان بهزیستی و جامعه معلولان خواهند داشت، فاصله بسیار زیادی دارد. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: البته همکارانمان از این کمیسیون که در کمیسیون تلفیق بودجه 1400عضویت دارند در تلاش هستند تا بتوانند در میزان بودجه تعیین شده برای جامعه معلولان تغییری ایجاد کنند، اما این لایحه دارای اشکالات ساختاری بسیاری است و شاید در عمل موفق به ایجاد تغییرات جدی در این بخش نشوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet