هدر موبایل
1399/10/23 14:56:26
سرویس فرهنگی
رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس:

مسئولان با نگاه دقیق‌تربرای تعیین زمان بازگشایی مدارس برنامه‌ریزی کنند/ شرایط کنونی کنترل کرونا پایدار نیست

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه آمارهای مبتلایان به کرونا و فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری هنوز با نوسان همراه است تاکید کرد که مسئولان باید با نگاه دقیق‌تری برای تعیین زمان بازگشایی مدارس برنامه‌ریزی کنند.
مسئولان با نگاه دقیق‌تربرای تعیین زمان بازگشایی مدارس برنامه‌ریزی کنند/ شرایط کنونی کنترل کرونا پایدار نیست رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه آمارهای مبتلایان به کرونا و فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری هنوز با نوسان همراه است تاکید کرد که مسئولان باید با نگاه دقیق‌تری برای تعیین زمان بازگشایی مدارس برنامه‌ریزی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202007106336025810.jpg مسئولان,با,نگاه,دقیق‌تربرای,تعیین,زمان,بازگشایی,مدارس,برنامه‌ریزی,کنند/,شرایط,کنونی,کنترل,کرونا,پایدار,نیست Icana

مهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از تصمیم آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس و ارائه خدمات آموزش حضوری پایه‌های اول و دوم ابتدایی از ابتدای بهمن ماه، گفت: مدارس و دانشگاه‌ها را به این دلیل که شیوع کرونا سلامت آنها را تهدید می‌کرد، تعطیل کردیم اما هنوز هم همان شرایط پابرجا است و باز هم مسئولان آموزش و پرورش شتابزده تصمیم‌گیری کرده‌اند.

شرایط کنونی کنترل کرونا پایدار نیست

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما هنوز به آن شرایط پایدار نرسیدیم که آموزش و پرورش اقدام به بازگشایی مدارس کند، بنابراین لازم است که زمان بازگشایی چه مدارس و چه دانشگاه‌ها با دقت بررسی و تعیین شود.

وی تصریح کرد: آمارهای مبتلایان به کرونا و فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری هنوز با نوسان همراه است و حالت ثابتی ندارد و گاه سیر نزولی و گاه صعودی دارد که نشان می دهد به یک کنترل جامع و دائمی در این زمینه دست پیدا نکرده‌ایم.

اسماعیلی اظهار کرد: البته شرایط کاهش تعداد مبتلایان به کرونا و فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری نیز می‌تواند مقطعی باشد، کما اینکه برخی کارشناسان معتقدند این امکان وجود دارد که در اسفندماه شاهد موج جدیدی از شیوع این بیماری در سطح کشور باشیم.

تامین سلامت دانش‌آموزان مهمتر از ارائه خدمات آموزشی به آنها است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها باید به زمانی موکول شود که بتوانیم از کنترل کامل شیوع بیماری کرونا در کشور اطمینان حاصل کنیم که همچنان ساز و کار لازم برای تحقق این مهم فراهم نیست، بنابراین حضور جمعی دانش‌آموزان در مدارس می‌تواند به سلامت آنها آسیب وارد کند.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: این امکان وجود دارد که سامانه‌های ارائه خدمات آموزشی از کیفیت مدنظر دانش‌آموزان و دانشجویان برخوردار نباشند، اما باید به این مهم توجه شود که تامین سلامت آنها از ارائه خدمات آموزشی مهمتر است، بنابراین باید مسئولان با نگاه دقیق‌تر و با حساسیت بیشتری برای تعیین زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها برنامه‌ریزی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet