خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/10/24 16:41:50
سرویس سیاسی
رشیدی کوچی مطرح کرد

انتقاد از رها شدگی و عدم نظارت بر شوراها پس از برگزاری انتخابات

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها گفت: به دلیل رها شدگی و عدم نظارت پس از انتخابات، شوراها دچار تخلفات فراوانی می شوند.
انتقاد از رها شدگی و عدم نظارت بر شوراها پس از برگزاری انتخابات عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها گفت: به دلیل رها شدگی و عدم نظارت پس از انتخابات، شوراها دچار تخلفات فراوانی می شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/202012101991660113.jpg انتقاد,از,رها,شدگی,و,عدم,نظارت,بر,شوراها,پس,از,برگزاری,انتخابات Icana

جلال رشیدی کوچی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ارزیابی مثبت از طرح اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر ها و روستاها گفت: اصل کار شوراها در قانون اساسی به خوبی تببین شده اما به دلایل مختلفی از جمله عدم نظارت بر فرآیند انتخاب اعضای شوراها، افرادی وارد شوراها شدند که توانمندی های لازم را نداشتند.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها ادامه داد: متاسفانه شوراها به مامنی برای فساد تبدیل شده که این اصلی انکار ناپذیر بوده و نمونه بارز آن دستگیری های اخیر است.

وی افزود: در 7 هزار شورایی که  داریم بین 10 تا 20 درصد اعضایشان دستگیر شدند که این رقم بالایی است بر این اساس باید در ورودی که همان فرآیند ثبت نام و احراز صلاحیت داوطلبان است و بعد از آن، بر عملکرد شوراها نظارت وجود داشته باشد.

رشیدی کوچی عنوان کرد: شوراها به نوعی پارلمان های محلی هستند و اختیارات زیادی در قانون اساسی برای آن ها دیده شده اما با این وجود رها شدگی و عدم نظارت باعث شده تا به این روز بیفتند.

وی بیان کرد: روند کنونی باعث بروز مشکلات زیادی برای شوراهای اسلامی شهر و  روستا شده است، تلاش داریم تا این مسیر غلط به نحو احسن اصلاح شود تا جنبه پیشگیری از تکرار اتفاقات ناگوار امروزی داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet