شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/10/23 19:12:14
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی خبر داد:

تلاش کمیسیون عمران برای هدایت نقدینگی کشور به سمت پروژه‌های عمرانی

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منابع لازم برای پروژه‌های عمرانی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ کمتر از اعتبار مورد نیاز آنها پیش‌بینی شده است، گفت: کمیسیون عمران برای هدایت نقدینگی موجود در کشور به سمت پروژه‌های عمرانی تلاش می کند.
تلاش کمیسیون عمران برای هدایت نقدینگی کشور به سمت پروژه‌های عمرانی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منابع لازم برای پروژه‌های عمرانی در لایحه بودجه 1400 کمتر از اعتبار مورد نیاز آنها پیش‌بینی شده است، گفت: کمیسیون عمران برای هدایت نقدینگی موجود در کشور به سمت پروژه‌های عمرانی تلاش می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006100143647514.jpg تلاش,کمیسیون,عمران,برای,هدایت,نقدینگی,کشور,به,سمت,پروژه‌های,عمرانی Icana

به گزارش خبرنگار خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی، در حاشیه نشست کمیسیون عمران با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران گفت: در یکسال گذشته شاهد افزایش قیمت مصالح عمرانی کشور از جمله میلگرد و سیمان بودیم؛ این موضوع موجب افزایش قیمت تمام شده پروژه‌های عمرانی شده است، از طرفی کمتر از 10 درصد اعتبارات سال آینده به حوزه عمرانی باز می‌گردد، برهمین اساس منابعی که برای اجرای پروژه‌ها در نظر گرفته شده با اعتبار مورد نیاز فاصله زیادی دارد ضمن اینکه نرخ مصالح ساختمانی به صورت روزانه افزایش پیدا می‌کند، در همین راستا امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی به دنبال خلق منابع جدیدی برای پروژه‌های عمرانی بودیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: پیشنهاداتی در لایحه بودجه 1400 داریم که در حال بررسی آن هستیم، از جمله مالیات بر صادرات مصالح ساختمانی که در کشور تولید می‌شود، در همین راستا توافقی صورت گرفته که 20 هزار میلیارد تومان از محل صادرات مصالح تامین و به سمت پروژه‌های عمرانی سوق پیدا کند.

نماینده جهرم و خفر در مجلس با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی در سال آینده با توجه به بودجه 1400 شرایط سختی را خواهند داشت، تصریح کرد: قیمت هر تن قیر در سال گذشته همین تاریخ دو میلیون تومان بوده که متاسفانه امسال به هفت میلیون تومان رسیده است، این موضوع مشکلاتی را برای آسفالت راه‌های اصلی و روستایی ایجاد می‌کند. بنابراین امروز توافق کردیم ضمن پیگیری منابع پیشنهادی کمیسیون عمران در تلفیق، این منابع را به سمت پروژه‌های عمرانی هدایت کنیم. از طرفی در لایحه مشارکت عمومی و خصوصی فرصتی را برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و هدایت نقدینگی به سمت پروژه‌های عمرانی دنبال می‌کنیم تا سال آینده وضعیت پروژه‌های عمرانی بهتر از امسال باشد.

رضایی کوچی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه نقدینگی مورد نیاز را از چه محلی جذب می‌کنید، افزود: نقدینگی در دست مردم است که روزی از بازار سکه سر در می‌آورد و روزی در دلالی زمین؛ ما به دنبال هدایت نقدینگی کشور به سمت پروژه‌های عمرانی هستیم و این مهم زمانی محقق می‌شود که سرمایه‌گذار اعتماد کرده و مطئمن شود پس از سرمایه‌گذاری اصل پول به همراه سود آن باز می‌گردد ما به دنبال اعتمادسازی و ایجاد جاذبه برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هستیم؛ از طرفی مقرر شد جلسات منظم تری با مجموعه وزارت راه و شهرسازی برای سرعت بخشی به پروژه‌های عمرانی کشور داشته باشیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در جلسه امروز کمیسیون عمران دو نفر از نمایندگان مجلس سوالاتی را در خصوص راه‌های روستایی حوزه انتخابیه خود مطرح کرده و وزیر راه و شهرسازی نیز به آن‌ها پاسخ داد و مقرر شد کمیسیون عمران کمیته‌ای مشترک با این وزارت‌خانه تشکیل داده و از حوزه انتخابیه نمایندگان بازدید کند. بر همین اساس نمایندگان سوال کننده قانع شدند، امیدواریم با توجه به قول آقای اسلامی مشکلات حوزه انتخابیه این دو نماینده رفع شود./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet