هدر موبایل
1399/10/30 16:38:00
سرویس استان ها
محبی مطرح کرد:

نگرانی بخش خصوصی از ورود وزارت بهداشت به گردشگری سلامت/ طرح هادی روستایی مشکل عمده مردم در دهگردشی ها

نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: در جلسه با جامعه هتل داری و تشکل های گردشگری استان موضوع تشکیل شرکت‌هایی تحت عنوان شرکت‌های تسهیلگر توسط وزارت بهداشت مطرح شد.
نگرانی بخش خصوصی از ورود وزارت بهداشت به گردشگری سلامت/ طرح هادی روستایی مشکل عمده مردم در دهگردشی ها نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: در جلسه با جامعه هتل داری و تشکل های گردشگری استان موضوع تشکیل شرکت‌هایی تحت عنوان شرکت‌های تسهیلگر توسط وزارت بهداشت مطرح شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202011108771929975.jpg نگرانی,بخش,خصوصی,از,ورود,وزارت,بهداشت,به,گردشگری,سلامت/,طرح,هادی,روستایی,مشکل,عمده,مردم,در,دهگردشی,ها Icana

بهروز محبی نجم‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به  ادامه دهگردشی ها به همراه عنابستانی دیگر نماینده حوزه انتخابیه ،گفت: از روستای کلاته گز شهرستان جغتای بازدید شد  و موضوعات و مسائلی ازجمله نبود خانه بهداشت و دهیاری،عدم امکانات آموزشی مدارس، ساماندهی شبکه برق،فرسودگی شبکه آب از مشکلات مردم روستا بود.

وی ادامه داد:در بازدید از روستای گلشن آباد شهرستان جغتای در ادامه دهگردشی ها؛بازنگری طرح هادی، فرسودگی شبکه آب شرب،عدم گازرسانی به برخی مناطق،کمبود نفت سفید از مشکلات روستا بود که توسط اهالی و دهیار مطرح شد.

محبی تاکید کرد:در ادامه دهگردشی این هفته به همراه عنابستانی؛درجمع اهالی محترم روستای محمد آباد حاضر شده و در جریان مشکلات این روستا قرار گرفتیم.

وی ادامه داد:بازنگری طرح هادی،کمبود نهاده های دامی،عدم نگهداری گندم، فرسودگی شبکه آب شرب،بازسازی معابر روستا،عدم احداث پمپ بنزین ،کمبود کودشیمیایی؛عمده مشکلات مطروحه اهالی روستا است.

محبی اظهار کرد:موضوعات بازنگری در طرح هادی روستایی،ساماندهی و بازسازی معابر، مرمت شبکه توزیع برق از جمله مشکلاتی است که در بازدید از روستای حجت آباد شهرستان جغتای، توسط اهالی و دهیار آن مطرح شد.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید از روستای راه چمن، ادامه داد: بازسازی منازل و ساختمان های بلا استفاده و تبدیل به مراکز فنی و آموزشی،تسریع در ساخت مجموعه ورزشی، بازسازی مسجد و حسینیه روستا، بازسازی آسفالت معابر روستا، فرسودگی شبکه آب شرب،تجهیز کتابخانه روستا، احداث پمپ بنزین مسائل مطرح شده در این بازدید است.

محبی نجم آبادی با اشاره به دیدار با  "قبادی دانا" رئیس سازمان بهزیستی کل کشور به همراه عنابستانی،مطرح کرد: در این دیدار ضمن اشاره به برخی مشکلات حوزه انتخابیه،خواستار رفع مشکلات درخصوص بهزیستی و حمایت های مربوطه شده همچنین بر مساعدت سازمان بهزیستی در خصوص موسسات خیریه شبانه روزی کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست تاکید شد.

وی با اشاره به دیگر مصوبات این جلسه اشاره کرد و افزود :کمک به محرومین مزدوج سالهای ۹۸ و ۹۹،دریافت هدیه از سازمان بهزیستی کل کشور برای مجتمع نابینایان سبزوار و موسسه خیریه دارالمحسنین، درخواست وام خوداشتغالی برای حوزه‌های انتخابیه، مساعدت و تهیه یک دستگاه لب تاپ برای روشندل حافظ قرآن ؛ شایان ذکر است در این دیدار"قزی "رئیس کانون ناشنوایان سبزوار نیز حضور داشتند و جهت تکمیل ساختمان این کانون، بودجه اختصاص داده شد.

محبی نجم آبادی ادامه داد: در دیدار با "صفایی" نماینده گناباد و بجستان در مجلس به همراه معاونت گردشگری استان با مدیرعامل جامعه حرفه‌ای هتل‌داران، تشکل‌های گردشگری استان، جامعه هتل‌داران، آپارتمان‌داران، انجمن گردشگری سلامت و انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگر مباحث مربوط به حوزه گردشگری استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

وی با بیان اینکه متاسفانه به واسطه شرایط کرونا از ۲۴۰ هتل در استان، تنها ۵۸ هتل فعال و از حدود ۴۷۰ دفتر خدمات مسافرتی بیش از ۷۰% تعطیل هستند، ادامه داد: از دیگر موارد مطرح شده در این دیدار موضوع احداث هتل توسط برخی نهادها و سازمان ها عنوان شد که یک تخلف قانونی است و باید به بخش خصوص واگذار شود.در ادامه ضمن اشاره به موقعیت ویژه‌ زیارتی مشهد مقدس که تقریبا در دنیا بی‌نظیر است، بر استفاده از این فرصت استثنائی تاکید شد.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:در این جلسه گردشگران سلامت با اشاره به تشکیل شرکت‌هایی تحت عنوان شرکت‌های تسهیلگر توسط وزارت بهداشت و پشتوانه روابط رانتی در وزارت،نسبت به واسطه گری آن‌ها و نفوذ فوق‌العاده‌شان در گردشگری سلامت اعتراض داشته و خاطرنشان کردند این شرکت‌ها گردشگران را به مکان‌های خاص و مشخص هدایت می‌کنند و بخش خصوصی از این موضوع نگران است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet