شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/10/24 08:58:12
سرویس صحن
دکتر قالیباف در پاسخ به اخطار بابائی کارنامی:

نظارت بر شوراهای شهر و روستا نباید به نهاد دیگری واگذار شود/شوراهای شهر به شورای شهرداری‌ها تبدیل شده‌اند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ۷ اصل قانون اساسی در خصوص شوراها بوده و وظایف این نهاد را مشخص کرده است، از طرفی امورات شوراها و نظارت بر آن برعهده مجلس شورای اسلامی قرار دارد و نباید این وظایف را برعهده بخش دیگری قرار داد.
نظارت بر شوراهای شهر و روستا نباید به نهاد دیگری واگذار شود/شوراهای شهر به شورای شهرداری‌ها تبدیل شده‌اند رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: 7 اصل قانون اساسی در خصوص شوراها بوده و وظایف این نهاد را مشخص کرده است، از طرفی امورات شوراها و نظارت بر آن برعهده مجلس شورای اسلامی قرار دارد و نباید این وظایف را برعهده بخش دیگری قرار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202101109094581432.jpg نظارت,بر,شوراهای,شهر,و,روستا,نباید,به,نهاد,دیگری,واگذار,شود/شوراهای,شهر,به,شورای,شهرداری‌ها,تبدیل,شده‌اند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی بابائی کارنامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی کلیات طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور در اخطار قانون اساسی، گفت: جمهوریت متکی به آراء مردم است و نمی توان افراد را محدود کرد، برآیند شوراهای اسلامی شهر و روستا مثبت بوده و کارنامه بدی ندارند.نمی توان با در نظر گرفتن عملکرد تعدادی از اعضای شوراها، کلیات این نهاد را زیر سوال برد.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به این اخطار گفت: اظهارات مطرح شده ارتباطی با هیات رئیسه ندارد اما طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور از موضوعات مهم کشور است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه 7 اصل قانون اساسی در خصوص شوراها بوده و وظایف این نهاد را مشخص کرده است، عنوان کرد: امورات شوراها و نظارت بر آن برعهده مجلس شورای اسلامی قرار دارد و نباید این وظایف را برعهده بخش دیگری قرار داد.

وی با اشاره به اینکه بروز اشکال در بخشی از نظام اداری کشور به دلیل تمرکزگرایی است، می توان بخشی از وظایف را برعهده شوراها گذاشت، ادامه داد: نظارت دیوان محاسبات بر عملکرد شوراهای اسلامی خلاف قانون اساسی است زیرا شوراها نهاد غیردولتی محسوب می شوند.

رئیس قوه مقننه در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر شوراها شورای شهر نیستند بلکه شورای شهرداری ها هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet