خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/10/24 10:41:07
سرویس اجتماعی
نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم:

دومین کشور تولید کننده گاز در جهان چرا کمبود گاز دارد؟

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه در کنار آلودگی هوا با خاموش‌های متعددی در کل کشور روبرو هستیم و نیروگاه ها خبر از نداشتن گاز می‌دهند و برای جبران گاز نیروگاه‌ها باید برق معابر قطع شود؟!
دومین کشور تولید کننده گاز در جهان چرا کمبود گاز دارد؟ نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه در کنار آلودگی هوا با خاموش‌های متعددی در کل کشور روبرو هستیم و نیروگاه ها خبر از نداشتن گاز می‌دهند و برای جبران گاز نیروگاه‌ها باید برق معابر قطع شود؟! https://cdn.icana.ir/d/019/202005107574515036.jpg دومین,کشور,تولید,کننده,گاز,در,جهان,,چرا,کمبود,گاز,دارد؟ Icana

اقبال شاکری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد افزایش آلودگی هوا و خاموشی‌های متعدد تهران و دیگر شهرها گفت: شیوع کرونا منجر به تعطیلی بسیاری از مراکز از جمله تعطیلی مدارس و مراکز متعدد اداری و سالن‌های ورزشی شده است با تمام این تعطیلی‌ها جای سوال است که چرا با رشد  آلودگی هوا و افزایش آلاینده‌ها در تهران و دیگر کلانشهرها مواجه هستیم؟!

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: امروزه در کنار آلودگی هوا با خاموش‌های متعددی در کل کشور روبرو هستیم و نیروگاه‌ها خبر از نداشتن گاز می‌دهند و برای جبران گاز نیروگاه‌ها باید برق معابر قطع شود؟! رسما اعلام کرده اند برای جبران کسری گاز از برق استفاده می‌کنند سوال بسیاری از مردم اینجاست در کنار کاهش ترددها و تعطیلی‌های متعدد چرا مصرف سوخت از گاز و برق افزایش داشته است؟! 

خاموشی معابر در برخی از مناطق منجر به بزهکاری شده است، از طرفی نیروگاه‌ها از مازوت استفاده می‌کنند که موضوع ماجرای دیگر را بیان می‌کند

وی ادامه داد: خاموشی معابر در برخی از مناطق منجر به بزهکاری شده است، از طرفی نیروگاه‌ها از مازوت استفاده می‌کنند که موضوع ماجرای دیگر را بیان می‌کند، مسئولان اعلام کرده‌اند که دو نیروگاه در خارج از تهران مازوت می‌سوزاند که آلودگی آن به دلیل وزش باد به سمت تهران نمی‌آید؛ البته بحث مازوت سوزی نیاز به ادله کافی و محکم دارد و باید پیگیری‌های لازم صورت بگیرد.

ایران دومین کشور تولید کننده گاز در جهان است

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: در حال حاضر در تهران و کلانشهرها با خاموشی‌های متعدد و مازوت سوزی روبرو هستیم. امسال مصرف سوخت نسبت به سال گذشته متفاوت‌تر بوده است ولی با کمبود انرژی روبرو هستیم؛ مگر نه اینکه دومین کشور تولید کننده گاز در جهان هستیم ولی امروز دم از کمبود گاز می‌زنیم؟ مسئولان خاموشی‌ها را صرفا به دلیل محدودیت در تامین سوخت عنوان می‌کنند. فراموش نکنیم خاموشی که امروزه در سراسر کشور شاهد آن هستیم ضربه سنگینی به کسب و کار و از بین رفتن مواد غذایی و حتی موجب اختلال امنیت می‌شود در این خصوص به هیئت رییسه مجلس پیشنهاد کردم وزیر نیرو برای توضیح  به نمایندگان در مجلس حضور یابند.

نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: وزارت نفت و نیرو پاسخگوی مردم باشند که امسال نسبت به سال‌های گذشته چه اتفاقی افتاده که با کمبود نیرو روبرو بودیم در صورتی که کاهش رفت و آمد داشتیم.

بیشتر بخوانید:

شاکری در خصوص اجرایی نشدن قانون هوای پاک گفت: فراکسیون محیط زیست در جلسات متعددی که امروزه برگزار می‌شود درخواست داشته که مسئولان پاسخگوی آلودگی هوای امسال باشند.در حوزه اجرایی نشدن قانون هوای پاک قوه قضاییه باید پیگیر چرایی اجرایی نشدن این قانون باشد./

پایان پیام

 

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet