شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/10/24 09:34:31
سرویس صحن
در صحن علنی صورت گرفت؛

موافقت نمایندگان با تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان

نمایندگان مجلس با تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان موافقت کردند.
موافقت نمایندگان با تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان نمایندگان مجلس با تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202101109815826911.jpg موافقت,نمایندگان,با,تحقیق,و,تفحص,از,شرکت,فولاد,مبارکه,اصفهان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، با تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان با 198 رأی موافق، 28 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 245 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

سیدناصر موسوی لارگانی به عنوان طراح تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان، گفت: این شرکت 20 هزار میلیارد تومان سود سالانه دارد که باعث به وجود آمدن شبکه فساد در این شرکت شده همچنین قراردادهای مافیایی در این شرکت منعقد می شود، قراردادهایی که با افراد بسته می شود سوالاتی را ایجاد کرده است که باید جواب این سوالات را به دست آورد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چرا در حال حاضر قرارداد با همسر آقای واعظی که رئیس یک دانشگاه است باید منعقد شود در حالی که ما افراد محقق در کشور زیاد داریم. چرا با آقای آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی قرارداد تحقیقاتی بسته می شود لذا باید این موضوع را بررسی کنیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری در بحث حقوق های نجومی فرمودند که حقوق های نامتعارف، حقوق های ظالمانه، حقوق هایی که از حق افراد بیچاره و بی بضاعت گرفته می شود باید از آن جلوگیری شود که در حال حاضر مدیرعامل فولاد مبارکه 30 میلیون حقوق به اضافه 50 میلیون پاداش دریافت می کند یعنی ایشان 80 میلیون دریافتی دارد این حقوق ها را پس چه کسانی دریافت می کنند در حالی که 30 درصد این شرکت متعلق به مردم و سهام عدالت است.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم بیان کرد: خانومی به نام مژگان نامداری همواره کنار آقای عظیمیان قرار داشته است یعنی دستورات ایشان را اجرایی می کند که بابت آن 35 میلیون حقوق دریافت می کند همچنین منزلی که به نام این خانم در سعادت آباد است برچه اساسی بوده است. خواهر ایشان قرارداد 10 ساله با فولاد مبارکه منعقد کرده است این قراردادها بر چه اساسی است لذا باید فریاد بزنیم و به میدان بیاییم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در مدیریت قبلی فولاد مبارکه یک قرارداد با شرکت اس ام اس آلمان به ارزش 400 میلیون یورو بسته شده است، در مدیریت فعلی قرارداد 400 میلیون یورو با شرکت اس ام اس آلمان منتفی شده و با یک شرکت رده دهمی چینی ارزش 700 میلیون یورو بسته شده است لذا باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: فایل های صوتی از برخی از مسئولین وجود دارد که می گویند باید این خانم تا انتخابات آتی بماند برای چه باید این خانم حفظ شود یعنی اینکه باید این پول ها برای انتخابات هزینه شود.

موسوی لارگانی ادامه داد: 40 هزار میلیارد تومان رانت شرکت فولاد مبارکه اصفهان است و با توجه به اسنادی که وجود دارد باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد حتی در بحث قرارداد با خانم آرزو آقامحمدی که به ارزش 200 میلیارد تومان بسته شده و حتی به صورت 7 میلیارد 7 میلیارد تمدید شده است، باید بررسی های دقیق صورت گیرد چرا که 2 مورد از این قرارداد پرداخت شده است.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم بیان کرد: این قرارداد 200 میلیارد تومانی برای ایجاد کمپین رسانه ای منعقد شده است در حالی که در خصوص بنده نیز شانتاژهای رسانه ای بسیاری صورت گرفته که در این خصوص مصاحبه ای از نقل آقای آصفری برعلیه بنده منتشر شد که ایشان در این خصوص گفتند مصاحبه ای نکرده و مطالب منتشر شده کذب است بنابراین آنچه مشخص است حملات رسانه ای این افراد به بنده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در خاتمه یادآور شد: از همکاران تقاضا می شود با این تحقیق و تفحص موافقت کرده، همچنین از قوه قضائیه درخواست می شود که در خصوص ممنوع الخروجی آقای عظیمیان و برخی از مدیران پیگیری های لازم را انجام داده و بحث فرار از کشور ایشان صورت نگیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet