خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/10/24 10:32:49
سرویس صحن
کریمی فیروزجایی قرائت کرد:

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور/ تذکر 49 نماینده به رئیس جمهور درباره تبدیل وضعیت کارمندان قراردادی

عضو هیات رئیسه مجلس تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور/ تذکر 49 نماینده به رئیس جمهور درباره تبدیل وضعیت کارمندان قراردادی عضو هیات رئیسه مجلس تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104552573206.jpg تذکر,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور/,تذکر,49,نماینده,به,رئیس,جمهور,درباره,تبدیل,وضعیت,کارمندان,قراردادی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی کریمی فیروزجائی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی  تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکر کمال حسین پور نماینده پیرانشهر و سردشت به وزیر نیرو : ضرورت تسریع در تأمین اعتبار لازم برای تکمیل طرح احداث سد گرده بن در شهرستان پیرانشهر و تذکر به وزیر نیرو: ضرورت تسریع در احداث تصفیه‌خانه آب شرب شهرستان پیرانشهر و رسیدگی به مشکلات این شهرستان و تذکر به وزیر نیرو درباره ضرورت تسریع در رسیدگی به وضعیت فاضلاب و ارتقاء کیفیت تصفیه‌خانه و شبکه فاضلاب.

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی شاهین شهر و میمه و برخوار به همراه 51 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت تعیین تکلیف استخدامی 5 هزار معلم قرآن.

- تذکر جواد نیک بین نماینده کاشمر و بردسکن و خلیل آباد، کوهسرخ به همراه 25 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: توضیح علت اینکه چرا برخی مدیران آموزش و پرورش منطقه با مدیران مدارس با تأکید بر آزمون‌های حضوری نوبت اول موجب نگرانی دانش‌آموزان و خانواده آنها شده‌‌اند.

-  تذکر محمدحسن آصفری نماینده اراک و کمیجان و خنداب به همراه با 22 نفر از نمایندگان به وزیر کشور: لزوم توجه و برنامه‌ریزی برای پاسخگویی تعدادی از کارمندان ادارات، سازمان‌ها و دانشگاه‌ها در ایام تعطیلی به دلیل کرونا. همچنین تذکر به همراه 50 نفر از نمایندگان به وزیر کار: لزوم توجه به مسئله اجرایی شدن قانون الزام جذب نیروی لازم در وزارتخانه‌ها و در نظر گرفتن حداقل 3 درصد از معلولین.

- تذکرعباس مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر بهداشت و درمان: ضرورت رسیدگی به کمبود نوار تست قندخون. همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم توجه جدی مشکلات و معضلات شهرستان اصفهان در حوزه منابع طبیعی، آبخیزداری و آبخوان‌داری. همچنین تذکر به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: لزوم حمایت از نیروهای جوان متخصص و انقلابی. همچنین تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم حمایت از جوانان انقلابی و متخصص.

- تذکرعلیرضا زندیان نماینده بیجار به وزرای اقتصاد، کار و جهاد کشاورزی: لزوم راه‌اندازی مجدد کشتارگاه صنعتی طیور بیجار.

- تذکرمجتبی بخشی پور نماینده اسلام آباد غرب به همراه 45 نفر از نمایندگان به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: لزوم رفع مشکل عدم دسترسی به اینترنت و مشکلات شبکه شاد به خصوص در روستاها و مناطق محروم.

- تذکریعقوب رضازاده نماینده سلماس به وزیر کشور: لزوم تسریع در پرداخت خسارت به باغداران خسارت دیده از بلایای آسمانی همچون سیل.

- تذکرصدیف بدری نماینده اردبیل و نمین و نیر و سرعین به وزیر کشور: لزوم کمک به رانندگان و اتوبوسرانان شاغل در بخش خصوصی و حمل و نقل شهرها در شرایط کرونا.

- تذکرحسین نوش آبادی نماینده ورامین ، پیشوا و قرچک به وزیر ورزش و جوانان: لزوم رفع موانع ساخت استادیوم ورزشی شهرستان قرچک و توجه به کمبود امکانات ورزشی در شهرستان‌های ورامین و پیشوا.

- تذکرحسین محمدصالحی دارانی نماینده فریدن و چادگان، فریدونشهر، بوئین میاندشت به همراه 10 نفر از نمایندگان به وزیر صنعت: چرا قرارگاه هفدهم ربیع‌ خروجی ندارد.

- تذکر محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم به رئیس جمهور؛ چرا علیرغم تاکید قانون برنامه توسعه ششم ماده 70 مبنی بر تامین منابع مالی پایدار برای بخش سلامت و توسعه کمی و کیفی بیمه سلامت این امر به صورت کامل در بودجه های سنواتی اجرایی نمی شود و مبالغ تخصیصی به صورت کامل پرداخت نمی شود.

- تذکر محسن فتحی نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران به وزیر آموزش و پرورش؛ در خصوص ضرورت توجه ویژه به حقوق و جایگاه دکترمعلمان به عنوان نیروهای توانمند و متخصص در وزارت آموزش و پرورش، همچنین تذکر فتحی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه ضرورت رعایت عدالت و اجتناب از تبعیض در اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان سایر صندوق ها.

- تذکر عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لزوم بهره گیری و حمایت از ظرفیت گروه های سرود، همچنین تذکر وی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ضرورت پاسخگویی به تذکرات کتبی در مهلت مقرر و جلوگیری از تاخیر در پاسخگویی

- تذکر مصطفی نخعی نماینده مردم نهبندان و سربیشه به همراه 37 نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ ضرورت تسریع در افزایش سهمیه های آرد توزیعی خانوارها و نظارت مناسب بر توزیع سهمیه های موجود.

- تذکر عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان به رئیس جمهور و وزرای آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ ضرورت پیگیری در خصوص انتقال مهدکودک ها به وزارت آموزش و پرورش.

- تذکر علیرضا ورناصری قندعلی نماینده مردم مسجدسلیمان به همراه 27 نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ ضرورت برخورد قضایی با هتاکان اقوام ایرانی-اسلامی.

- تذکر عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان به همراه 2 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ لزوم نظارت بر عملکرد برخی مدیران.

- تذکر جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد به همراه 32 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد و امور دارایی؛ ضرورت رفع تبعیض خدمات رسانی به روشندلان در ادارات و بانک های کشور.

- تذکر یعقوب رضازاده نماینده مردم سلماس به وزیر نیرو؛ ضرورت نصب دریچه های بتنی در سد دریک به منظور افزایش ذخیره آب سد دریک، همچنین تذکر این نماینده به همراه جلال محمودزاده به وزیر نیرو؛ لزوم تخصیص آب رودخانه زلاچای به روستاهای پایین دست حقآبه دار و لزوم کاهش سهمیه آب انتقالی به دریاچه ارومیه.

- تذکر حسین میرزایی نماینده مردم اصفهان به همراه 24 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور در خصوص لزوم جلوگیری از اجرای سند 2030 در قالب بودجه 1400.

- تذکر محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد به همراه 28 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور در خصوص ضرورت تسریع در ابلاغ تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و خدماتی حوزه بهداشت و درمان به سازمان اداری استخدامی، همچنین تذکر جوکار به همراه 4 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ ضرورت اجرای کامل مصوبه 1398 برای کارکنان سازمان زندان های کشور.

- تذکر عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ لزوم بررسی درخواست دفاتر پیشخوان برای تشکیل نظام صنفی دفاتر پیشخوان دولت، همچنین تذکر این نماینده به رئیس جمهور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر علوم و تحقیقات؛ ضرورت هم افزایی و مشارکت علمی- پژوهشی با حوزه های علمیه.

- تذکر یعقوب رضازاده نماینده سلماس به وزیر کشور: لزوم تخصیص اعتبار به طرح هادی در سطح روستاها و پرداخت بدهی دهیاری‌ها بابت هزینه طرح هادی و لزوم تخصیص اعتبار لازم برای عمران و آبادانی روستاها. همچنین تذکر به همراه 37 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون: لزوم توجه به جامعه معلولان از نظر حقوق و بسته‌های حمایتی و معیشتی و رسیدگی به نبود ساختمان مجتمع فرهنگی برای این افراد.

- تذکر حسین محمدصالحی دارانی نماینده فریدن و چادگان، فریدونشهر، بوئین و میاندشت به همراه 31 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم اصلاحی ماده 109 قانون مدیریت خدمات کشوری و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان.

- تذکرسیدمجتبی محفوظی نماینده آبادان به وزیر نیرو: لزوم رسیدگی به مرگ تدریجی رودخانه ملی بهمن‌شیر.

- تذکر محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز به همراه 5 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ لزوم ارائه پاسخ روشن، شفاف و اتخاذ تدابیر مناسب در خصوص ضعف عملکرد دولت در استان لرستان در مقایسه با سایر استان ها و رتبه اول استان در شاخص های مختلف توسعه.

- تذکر سید محمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو به همراه 40 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ لزوم اصلاح بخشنامه های بانک مرکزی جهت ترخیص کالاهای انباشته شده در گمرک.

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه به همراه 33 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ ضرورت اجرای تبصره یک ماده 16 قانون هوای پاک توسط کلیه دستگاه های اجرایی کشور و مجازات متخلفات از این قانون، همچنین تذکر دیگر این نماینده به همراه 43 نفر دیگر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص ضرورت تسریع در تکمیل قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریس و سازمان آموزش فنی و حرفه ای از رسمی به پیمانی مصوب 8/5/91 مجلس شورای اسلامی، همچنین تذکر دیگر این نماینده به همراه 38 نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت؛ در خصوص ضرورت اجرای بند ی و ک تبصره 6 قانون بودجه سال 1398 در خصوص استفاده شاغلان مشاغل پزشکی از پایانه های فروشگاهی و کسر 5 درصد از حق الزحمه پزشکان به عنوان علی الحساب مالیات توسط کلیه مراکز درمانی. همچنین تذکر دیگر این نماینده به همراه 35 نفر از نمایندگان به وزیر نفت؛ لزوم جلوگیری از هرگونه رانت احتمالی و انحصارطلبی در شرکت پالایش پخش فرآورده های نفتی ایران، تذکر دیگر این نماینده به همراه 40 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ ضرورت تسهیل در روند نوسازی ناوگان فرسوده و رفع موانع آن.

- تذکر کمال حسین پور نماینده مردم پیرانشهر و سردشت به وزیر بهداشت و درمان؛ ضرورت تسریع در روند تکمیل و بهره برداری از پروژه ساختمان بیمارستان 64 تختخوابی بیمارستان پیرانشهر.

- تذکر شهباز حسن پور بیگلری نماینده مردم سیرجان به وزیر صنعت؛ لزوم اعزام هیات کارشناسی جهت بررسی دلایل عدم پرداخت 170 میلیارد ریال از محل حق انتفاع موضوع قانون بودجه سال 1392 توسط شرکت گل گهر سیرجان، وی همچنین در تذکری به وزیر ارتباطات؛ ضرورت تسریع در پوشش ضعیف تلفن همراه و اینترنت در روستاهای شهرستان سیرجان و بردسیر، همچنین تذکر این نماینده به وزیر راه و شهرسازی؛ لزوم بررسی مشکلات بیش از 7 هزار پرونده ثبت نامی اقدام ملی مسکن و لزوم تشکیل هیاتی جهت بررسی مسائل و مشکلات شهری شهرستان های سیرجان و بردسیر.

- تذکر علیرضا ورناصری قندعلی نماینده مردم مسجد سلیمان به همراه 24 نفر از نمایندگان مجلس به وزیر بهداشت؛ ضرورت تشدید تمهیدات پیشگیرانه جهت ممانعت از تجمعات در آستانه شب یلدا.

- تذکر علیرضا زندیان نماینده مردم بیجار به وزیر کشور؛ لزوم افزایش حقوق و دستمزد نیروهای قراردادی شهرداری های کشور.

- تذکر محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور به وزیر ورزش و جوانان؛ ضرورت بازنگری در برنامه ریزی سازمان لیگ فوتبال در خصوص ساعات برگزاری مسابقات لیگ برتر و رفع همزمانی پخش زنده تیم های شهرستانی با تیم های استقلال و پرسپولیس در شبکه های استانی و سراسری.

- تذکر حسین حق وردی نماینده قدس و ملارد به همراه 33 نفر از نمایندگان مجلس به وزیر امور خارجه؛ لزوم احضار سفیر آلمان و ابلاغ اعتراض شدید برای حمایت وزیر خارجه آلمان از جنایت تروریستی شهادت محسن فخری زاده.

- تذکرعباس مقتدایی نماینده اصفهان به رئیس جمهور و وزیر بهداشت و درمان: ضرورت کنترل هزینه و تأمین دارو مورد نیاز کودکان مبتلا به بیماری CF. همچنین تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت: ضرورت تأمین پارچه مورد نیاز تولیدکنندگان مبلمان و جلوگیری از انحصار. همچنین تذکر به رئیس جمهورو وزرای بهداشت، درمان و علوم: ضرورت هم‌افزایی و مشارکت با حوزه علمیه در مورد استفاده از هوش مصنوعی در طراحی سامانه‌های مرتبط با علوم حوزوی و اسلامی. همچنین تذکر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ضرورت اقدام در خصوص تأمین و تولید محتوای دینی برای کودکان.همچنین تذکر به همراه 10 نفر از نمایندگان به وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و امور اقتصادی و دارایی و دادگستری و فرهننگ و ارشاد اسلامی و کشور: ضرورت جلوگیری از فعالیت و تبلیغ سایت‌های بخت‌آزمایی یا شرط‌بندی و لزوم آگاه‌سازی جامعه. همچنین تذکر به وزیر نفت: لزوم توجه به وضعیت دانشجویان و اساتید دانشگاه صنعت نفت.

- تذکر جواد نیک بین نماینده کاشمر و بردسکن و خلیل آباد، کوهسرخ به همراه 30 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی و بانک مرکزی: انتقال بذر از گروه کالایی یک به دو و حذف ارز 4200 تومانی مولد تولید و ادامه تخصیص ارز 4200 تومانی به نهاده‌های دامی یا محصول نهایی چیست؟. همچنین تذکر به همراه 47 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت: ضرروت تسریع در حمایت از صنعت پوشاک کشور و اقدام عاجل در رفع موانع تولید و جلوگیری از قاچاق روزافزون.

- تذکر علی اکبر علیزاده برمی نماینده دامغان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: لزوم تسریع در صدور مجوز بیمارستان رضائیه دامغان.

- تذکر پرویز اوسطی نماینده قروه و دهگلان به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت تسریع در رسیدگی به وضعیت برخی از محورها و راه‌های شهرستان‌های قروه و دهگلان بعد از بارندگی‌های پاییزه. همچنین تذکر به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: لزوم تسریع در ایجاد زیرساخت‌ها و نصب تجهیزات لازم پوشش‌دهی مناسب موبایل و اینترنت در برخی از مناطق صعب‌العبور در روستاهای قروه و دهگلان.

- تذکرعلیرضا ورناصری قندعلی نماینده مسجدسلیمان و لالی و هفتگل و اندیکا به همراه 28 نفر از نمایندگان به ارتباطات و فناوری اطلاعات: ضرورت تسریع در رفع مشکلات و صدمات ناشی از عدم پوشش شبکه تلفن همراه در مناطق محروم. همچنین تذکر  به همراه 39 نفر از نمایندگان به وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت نظارت بر اجرای قانون استخدام 3 درصد معلولان کشور. همچنین به همراه 12 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در رسیدگی به راه‌ها و جاده‌های غیرایمن و خطرآفرین شهرستان‌های حوزه انتخابیه.

- تذکر جلال محمودزاده نماینده مهاباد به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت بازنگری سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور در رابطه با تعطیل نمودن فعالیت‌های حفاظت و حراست منابع ملی در استان آذربایجان غربی

- تذکر مهرداد ویس کرمی نماینده خرم‌آباد و چگنی به وزیر جهاد کشاورزی: علت عدم پرداخت وام اشتغال زایی روستایی به استان لرستان چیست؟

- تذکریعقوب رضازاده نماینده سلماس به وزیر صنعت: لزوم صدور مجوز کاهش مدرک سیکل به مدرک پنجم ابتدایی برای اخذ کارت پیله‌وری برای مرزنشینان استان‌های مرزی استان آذربایجان غربی. همچنین در تذکر دیگر به وزیر صنعت: لزوم ابلاغ مجوز برای افزایش مبادلات و تجارت استان‌های مرزی با همسایگان توسط مرزنشینان و عشایر و لزوم ابلاغ مشوق‌های صادراتی برای حمایت از تولید‌کنندگان و صادرکنندگان سیب در کشور آذربایجان غربی. همچنین علت عدم تزریق به موقع نهاده‌های دامی در کشور و قیمت بالای ذرت و سویا و نهاده‌های دامی که به طور مستقیم موجب افزایش قیمت گوشت و مرغ گردیده است، چیست؟ همچنین لزوم رسیدگی به مابه‌التفاوت قیمت گندم در سال آینده و سال جاری و اختلاف فاحش بین قیمت آرد دولتی و آرد آزاد و کمبود آرد به قیمت دولتی. تذکر به وزیر ورزش و جوانان: لزوم تأمین امکانات و وسایل ورزشی و پرداخت هزینه ایاب‌ ذهاب ورزشکاران در اعزام به مسابقات ورزشی استانی، همچنین لزوم افزایش توجه به ورزش‌های همگانی و ورزش بانوان.تذکر به وزیر امور اقتصادی و دارایی: لزوم فعال شدن منطقه اقتصادی در سطح شهرستان سلماس و لزوم افتتاح گمرک در منطقه اقتصادی شهرستان.

- تذکرحبیب اله دهمرده نماینده زابل، زهک، هیرمند و نیمروز و هامون به وزیر کشور: چرا با مسببین آب‌گرفتگی استان خوزستان برخورد جدی صورت نمی‌گیرد. همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: چرا برای نگهداری و بهره‌برداری از طرح 46 هزار هکتاری سیستان اقدام جدی صورت نمی گیرد.

- تذکر سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو به همراه 49 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ لزوم ابلاغ ماده 44 بند و قانون برنامه در خصوص تبدیل وضعیت و استخدام مشمولان این قانون به سازمان اداری و استخدامی جهت اجرا.

- تذکر علیرضا زندیان نماینده بیجار به وزیر نیرو؛ لزوم تسریع در عملیات اجرایی سدهای حوزه انتخابیه.

- تذکر سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر به همراه 44 نفر از نمایندگان به وزیر امورخارجه؛ لزوم توضیح در خصوص حرکت بدور از دیپلماسی عزت معاون وزیر امورخارجه.

- تذکر حسین محمد صادقی دارانی نماینده فریدن، چادگان، فریدون شهر به همراه 32 نفر از نمایندگان به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، لزوم رسیدگی به افزایش بی رویه قیمت مکالمات و اینترنت.

- تذکر حسین خسروی نماینده بیرجند به همراه 25 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور، وزیر کشور؛ تجهیز ستاد بحران استان خراسان جنوبی و ماشین آلات و سایر امکانات موردنیاز مواجهه با سیل.

- تذکرات جواد نیک بین نماینده کاشمر و خلیل آباد، کوه سرخ به همراه 29 نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر کشور؛ چرا طرح برخورد با عرضه پوشاک قاچاق متوقف شده است. همچنین به همراه 31 نفر از نمایندگان به وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت؛ چرا برخلاف مصوبه جلسات نمایندگان تشکل های صنایع و مسئولان ستاد تنظیم بازار عمل می کنید.

- تذکر ابراهیم عزیزی نماینده مردم شیراز به وزیر آموزش و پرورش؛ لزوم رسیدگی به انتصاب های سیاسی در آموزش و پرورش استان فارس.

تذکر عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان به وزیر آموزش و پرورش؛ لزوم توجه به دغدغه های خانواده دانش آموزان در تصمیم گیری های آموزشی، همچنین تذکر به وزیر ارتباطات؛ لزوم افزایش کیفیت پوشش اینترنت همراه در روستاهای شهرستان اصفهان، همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت ضرورت حل مشکلات صنعت زعفران و برنامه ریزی برای افزایش کشت و صادرات، همچنین تذکر به وزیر ارتباطات؛ لزوم توجه به درخواست جمعی از کارمندان مخابرات کشور در خصوص امنیت شغلی ایشان، همچنین تذکر به وزیر بهداشت؛ ضرورت مدیریت و برنامه ریزی در خصوص توزیع عادلانه داروهای کمیاب، همچنین تذکر به وزیر میراث فرهنگی؛ لزوم تشکیل کارگروه جوانان در وزارتخانه، همچنین تذکر به وزیر کشور؛ لزوم تشکیل کارگروه جوانان در وزارتخانه، این تذکر به وزرای راه و شهرسازی، امورخارجه، نیرو، نفت و صنعت، معدن و تجارت هم ابلاغ شده است، همچنین تذکر به رئیس جمهور؛ ضرورت تسریع دستگاه های اجرائی در اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران، همچنین تذکر به رئیس جمهور؛ ضرورت ارسال گزارش از آثارات مصوبات ستاد مبارزه با کرونا بر فضای کسب و کار به مجلس، همچنین تذکر به وزیر تعاون؛ ضرورت پیگیری مشکلات تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و امداد اجتماعی سازمان بهزیستی، همچنین تذکر به وزیر تعاون؛ ضرورت اطلاع رسانی رسمی و عمومی در خصوص نحوه استفاده از وام مسکن کارگران.

- تذکر حسن نوروزی ررباط کریم و بهارستان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: چرا بهزیستی رباط کریم و بهارستان با هزاران نفر افراد تحت پوشش تنها 26 نفر کارمند دارد. همچنین تذکر به رئیس جمهور: لزوم اجرایی شدن استخدام 3 درصد از معلولان در دستگاه‌های اجرایی.

- تذکر احمد مرادی نماینده بندرعباس ،قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر به همراه 4 نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم حمایت از کشاورزان خسارت دیده از کشت بادمجان در استان هرمزگان و رفع مشکلات صادرات این محصول.

- تذکر محمدرضا احمدی نماینده رشت به رئیس جمهور: چرا در گیلان بر قیمت روغن هیچ نظارتی وجود ندارد و قحطی روغن خوراکی آمده و کسی پاسخگو نیست.

- تذکر علیرضا ورناصری قندعلی نماینده مسجدسلیمان و لالی و هفتگل و اندیکا به همراه 29 نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم توجه به تنوع گرایش‌های مطالعاتی بومی استان‌ها در کتابخانه‌های عمومی کشور.

- تذکر غلامعلی کوهساری نماینده رامیان و آزادشهر به وزیر آموزش و پرورش: لزوم رسیدگی به ضعف مدیریت در آموزش و پرورش استان گلستان.

- تذکر امانقلیچ شادمهر نماینده گنبد کاووس به همراه 17 نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی: لزوم تسریع در راه‌اندازی آنژیوگرافی بیمارستان پیامبر اکرم(ص) گنبدکاووس و ضرورت تجهیز این بیمارستان به دستگاه لاپاراسکوپی و انژکتور برق. همچنین تذکر به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: ضرورت تسریع در مطالعه و کارشناسی تعیین مسیر کمربندی شرق گنبدکاووس.

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار به همراه 51 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت اجرای کامل ماده 41 قانون کار و لزوم تدوین آیین‌نامه اجرایی آن جهت حمایت از اشتغال روستاییان و پایداری کارگاه‌های کوچک.

- تذکر علی بابائی کارنامی نماینده ساری و میان‌دورود به همراه 44 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم برنامه‌ریزی جهت حمایت از اقشار و دهک‌های پایین جامعه در شرایط کرونا.

- تذکر غلام رضا شریعتی اندراتی نماینده بهشهر و نکا و گلوگاه به وزیر بهداشت، درمان  و آموزش پزشکی: لزوم رسیدگی به وضعیت قرمز کرونا در شهرستان‌های بهشهر، نکا و گلوگاه.

- تذکر مهدی طغیانی نماینده اصفهان به همراه 3 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزرای دادگستری و کشور: لزوم هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در اجرای قانون هوای پاک در کلانشهر اصفهان.

- تذکر ابراهیم رضائی نماینده دشتستان به رئیس جمهور: لزوم جبران خسارت ناشی از سیل در اسرع وقت و جلوگیری از تکرار این حوادث.

- تذکر محمد کعب عمیر نماینده شوش به وزیر ورزش و جوانان: لزوم در نظر گرفتن بودجه خاص برای طرح‌های شهرستان‌های محروم شوش و شهرستان تازه تأسیس کرخه.

- تذکر سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم افزایش شعب تأمین اجتماعی ارومیه به جهت تراکم مراجعات و نوبت‌دهی.

 

- تذکرمحمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر به همراه 13نفر از نمایندگان به وزیر کشور: لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب با ممنوع شدن کاشت چمن. همچنین تذکر به همراه 21 نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب با کاشت گونه‌های گیاهی موثر و مثمر. همچنین تذکر به همراه 34 نفر از نمایندگان به وزیر امور خارجه: ضرورت پاسخ به گستاخی وزیر امور خارجه آلمان. همچنین تذکر به همراه 28 نفر از نمایندگان به وزرای جهاد کشاورزی و دادگستری در خصوص ضرورت برخورد با رانت در واردات گندم و سایر اقلام ضروری. همچنین تذکر به همراه 15 نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ضرورت جلوگیری از انتشار تبلیغات هنجارشکنانه.

- تذکرسیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به همراه 41 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه: علت اظهارات هماهنگ سخنگوی دولت و سخنگوی وزارت امور خارجه بر علیه طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها چیست؟. همچنین تذکر به همراه 31 نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و دارایی: علت اقدام شرکت داده‌پردازی زیرمجموعه بانک ملی ایران در خصوص تهدید اصناف و کسبه به جمع‌آوری دستگاه‌های کارتخوان مغازه‌ها با این شرایط محدودیت‌های کرونایی چیست. همچنین تذکر به همراه 5 نفر از نمایندگان به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: لزوم ایجاد زیرساخت‌ها و تجهیزات مناسب جهت اتصال روستاهای بخش پیربکران شهرستان فلاورجان به اینترنت پرسرعت. همچنین تذکر به همراه 27 نفر از نمایندگان به وزیر علوم و تحقیقات: لزوم نظارت بر عملکرد دانشگاه تهران در اخذ اجاره‌بها با نرخ منطقه از دانشجویان بر اساس شرایط اقتصادی دوران کرونا. همچنین تذکر به همراه 33 نفر از نمایندگان به وزرای امور اقتصادی و دارای، امور خارجه، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و نیرو: علت عدم برنامه‌ریزی مناسب جهت تسهیل شرایط صادرات محصولات کشاورزی و حمایت از صادرکنندگان و کارآفرینان این بخش چیست.

- تذکرعلیرضا پاک فطرت نماینده شیراز و زرقان به رئیس جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی: علت اصلی بی‌توجهی به مردم و در نظر گرفتن سیاست‌های کلی نظام در نوشتن لایحه بودجه 1400 چیست.

- تذکرمحمدرضا دشتی اردکانی نماینده اردکان به همراه 10 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: علت افزایش نجومی هزینه واگذاری انشعاب مسکونی در استان یزد به ویژه در شرایط اقتصادی فعلی چیست. همچنین تذکر به همراه 42 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم اعمال سختی شغل برای قالیبافان. همچنین تذکر به همراه 27 نفر از نمایندگان به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: اعمال سختی شغل برای بورسیه‌ها.

- تذکرعباس مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر امور اقتصادی و دارایی: لزوم توجه ویژه از طرف بانک‌ها نسبت به پرداخت تسهیلات ساختمانی ساخت مسکن. همچنین تذکر به رئیس جمهور: ضرورت صادرات محصولات مورد نیاز کشورهای همسایه ضمن تأکید بر عدم افزایش قیمت‌ها. همچنین تذکر به وزرای نیرو و کشور: ضرورت رسیدگی به مسائل مناطق فاقد فاضلاب شهری. همچنین تذکر به رئیس جمهور: ضرورت لزوم حمایت از گروه‌های جهادی.

- تذکریعقوب رضازاده نماینده سلماس به همراه 26 نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم شفافیت در واگذاری، استفاده، اکتشاف و بهره‌برداری از منابع و معادن منطقه با اولویت قرار دادن افراد بومی.

- تذکر عبدالجلال ایری نماینده کردکوی، ترکمن، بندر گز و گمیشان به وزیر بهداشت؛ چرا تجهیزات بیمارستانی در سطح کشور براساس معیارهای مشخصی توزیع نمی شود، مبنای توزیع تجهیزات پزشکی بین بیمارستان های کشور چیست.

- تذکر ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی به وزیر راه و شهرسازی؛ لزوم رسیدگی به راه های مواصلاتی و روستایی گرمی و شهرستان های حوزه انتخابیه.

- تذکر علیرضا ورناصری قندعلی نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا به همراه 40 نفر از نمایندگان مجلس به وزیر اقتصاد؛ ضرورت رویکرد بودجه 1400 به گسترش پایه های مالیاتی جهت کنترل تورم.

- تذکر محمدحسین آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب به همراه 67 نفر از نمایندگان مجلس به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لزوم توجه به حقوق بسیار کم بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و اقدام برای همسان سازی با سایر بازنشستگان کشوری و لشگری.

- تذکر جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد به رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی؛ ضرورت تجهیز راهداری های کشور به امکانات موردنیاز برف روبی و امداد جاده ای، همچنین تذکر محمودزاده به وزیر نفت؛ لزوم تسریع در گازرسانی به روستاها و صنایع شهرستان مهاباد و رعایت حقوق شهروندی مردم، تذکر این نماینده به وزیر جهاد کشاورزی، لزوم تجدیدنظر در زمینه شیوه توزیع نهاده های دامی در بین دامداران.

- تذکر محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر به همراه 44 نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی؛ علت عدم توجه به سالم سازی زنجیره توزیع نهاده های دامی چیست.

- تذکر سیدمحمد مولوی نماینده مردم آبادان به وزیر کشور؛ لزوم فعالسازی بازارچه مرزی اروندکنار.

- تذکر فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت به همراه 47 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی لزوم تسریع در لغو تمامی پروازها از مقصد و مبدا انگلستان به ایران در پی شیوع نسخه جدید ویروس کرونا.

- تذکر سیدمحمد مولوی نماینده مردم آبادان به وزیر جهاد کشاورزی؛ لزوم توجه به لایروبی بنادر صیادی آبادان، اروندکنار، چوب ده و بندر ثامن آبادان.

- تذکر امیرقلی جعفری بروجنی نماینده مردم بروجن به رئیس جمهور، عدم رعایت اصول 73 و 98 قانون اساسی در خصوص تفسیر قانون اساسی و قوانین عادی.

- تذکر علی آذری نماینده مردم قوچان و فاروج به همراه 34 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ لزوم شفاف سازی و توضیح نتایج همکاری های جمهوری اسلامی ایران با پروژه گداخت هسته ای و پیوستن رسمی به این طرح برای نمایندگان، همچنین تذکر این نماینده و 36 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ چرا از ساز و کار حل و فصل اختلافات در برجام استفاده نمی کنیم.

- تذکر سیدسلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه به وزیر کشور؛ لزوم رسیدگی به مشکلات رانندگان خطوط واحد اتوبوس و تاکسی در شهرستان ارومیه.

- تذکر احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و بندر خمیر به وزیر آموزش و پرورش؛ لزوم تسریع در رسیدگی به محرومیت تعدادی از پرسنل رسمی آموزش و پرورش استان هرمزگان از حقوق و مزایا به علت قطعی سامانه حقوق و دستمزد.

- تذکر بهزاد رحیمی نماینده مردم سقز و بانه به وزیر کشور؛ لزوم رسیدگی به دریافت مبالغ نامتعارف دریافتی از دارندگان کارت مرزنشینی به دلیل واگذاری خدمات به بخش خصوصی و عدم نظارت بر دفاتر پیشخوان.

- تذکر محمد کعب عمیر نماینده مردم شوش به وزیر آموزش و پرورش؛ لزوم تسریع در پرداخت مطالبات و معوقات فرهنگیان.

- تذکر حبیب آقاجری نماینده مردم ماهشهر و امیدیه به وزیر نیرو؛ لزوم تسریع در رفع مشکل آب شرب شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه.

- تذکر عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان به وزیر امور اقتصادی و دارایی؛ ضرورت تسریع در ترخیص کالاهای وارداتی شرکت های تولید فرآورده های نسوز.

- تذکر علیرضا پاک فطرت نماینده مردم شیراز به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ لزوم رعایت و اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان.

- تذکر بهزاد رحیمی نماینده مردم سقز و بانه به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ لزوم بازنگری در تخصیص سهمیه آرد مصرفی خانواده ها در سقز.

- تذکر محمد مولوی نماینده مردم آبادان به وزیر امور اقتصاد و دارایی؛ لزوم تسریع در انتصاب مدیرعامل یا سرپرست جهت مدیریت منطقه آزاد اروندکنار، همچنین تذکر مولوی به وزیر آموزش و پرورش؛ علت تفاوت زیاد بهای تمام شده دانش آموز دولتی در لایحه بودجه چیست.

- تذکر عباس مقتدایی نماینده اصفهان به رئیس جمهور: ضرورت استفاده از ظرفیت دانشجویان برای انجام طرح‌های مسئله محور متناسب با نیازهای کشور. تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: ضرروت تنظیم برنامه جامع و بلندمدت حمایت از تولیدات دام و طیور در کشور همچنین ضرورت توجه به موضوع تسریع اراضی کشاورزی و حمایت‌ مالی از کشاورزان.

- تذکر ابراهیم عزیزی نماینده شیراز و زرقان به وزیر نیرو: لزوم پرهیز از ادامه به کارگیری مدیران ضعیف در سطح استان فارس، همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش: لزوم بازنگری در به کار گماردن افراد ناتوان و ضعیف در آموزش و پرورش استان فارس.

- تذکر سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز و آذرشهر و اسکو همراه با 56 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم تسریع در تهیه و تصویب آیین‌نامه قانون یارانه کالاهای اساسی و ضروری.

- تذکر جعفر قادری نماینده شیراز و زرقان به وزیر صنعت: تسریع در تأمین روغن مورد نیاز مردم در فروشگاه‌های استان‌ فارس.

- تذکر پرویز اوسطی نماینده قروه و دهگلان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در اصلاح، بهسازی و تعریض جاده اصلی شهر دهگلان به شهر گروگان آباد. همچنین تذکر به وزیر نیرو: لزوم رسیدگی به وضعیت نابسامان تأمین آب شرب در روستاهای حوزه انتخابیه.

- تذکر علی بابائی کارنامی نماینده ساری و میان‌دورود به وزیر تعاون: لزوم تأمین اعتبار کافی جهت بیمه شدن کارگران کارگاه‌های زیر 5 نفر و بیمه‌های حمایتی اصناف و کشاورزان.

- تذکر علیرضا ورناصری قندعلی نماینده مسجدسلیمان و لالی و هفتگل و اندیکا به همراه 15 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم انجام اصلاحات لازم در ساختار بودجه بر اساس ماده 182 آیین‌نامه داخلی جهت جلوگیری از تبعیض در توزیع عادلانه بودجه برای استان خوزستان.

- تذکر علی اصغر عنابستانی نماینده سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن به همراه 5 نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: علت جابه‌جایی عجولانه غیرضروری و بدون هماهنگی مدیران استانی آن وزارتخانه چیست؟

- تذکر یعقوب رضازاده نماینده سلماس به وزیر راه و شهرسازی: لزوم واگذاری قیر رایگان برای اجرای آسفالت جاده‌های روستایی شهرستان سلماس. همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش: لزوم جذب نهضتی‌ ها، حق‌التدریس قبل از سال 92 و تعیین تکلیف نهضتی‌های حق‌التدریس و مربیان پیش دبیستانی پس از سال 92. همچنین تذکر به وزیر کشور: لزوم افزایش اعتبار برای اجرای طرح هادی در روستاها و ناکافی بودن اعتبارات برای عمران و آبادانی روستاها. همچنین تذکر به وزرای نیرو و کشور: لزوم تخصیص اعتبار برای جابه‌جایی تیرهای برق در داخل روستاها. همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم تعیین تکلیف صادرات سیب آذربایجان به عنوان تنها محصول صادراتی این استان.

- تذکر عباس گلرو نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت رسیدگی به وضعیت نیروهای خدماتی اعم از خدمت گزاران و سرایداران مدارس.

- تذکر رسول فرخی میکال نماینده لاهیجان و سیاهکل به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم تخصیص اعتبار جهت تکمیل مجتمع فرهنگی – هنری شهرستان لاهیجان.

- تذکرجلال محمودزاده نماینده مهاباد به همراه 46 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم رفع تبعیض در جذب معلمین حق‌التدریس، نهضت پیش دبستانی. همچنین تذکر به رئیس جمهور و وزیر تعاون: ضرورت پایبندی رئیس جمهور و وزیر به قول‌ها و مصوبات سفرهای استانی خویش.

- تذکر محمد کعب عمیر نماینده شوش به رئیس جمهور: لزوم در نظر گرفتن بودجه خاص برای شهرستان تازه تأسیس کرخه در بودجه 1400.

- تذکر ذبیح الله اعظمی ساردوئی نماینده جیرفت و عنبر آباد به همراه 20 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم تسریع در اجرای شبکه آب شرب شهرک‌های عدالت و طبیعت جیرفت.همچنین تذکر به وزیر نیرو: چرا اجرای احداث کانال‌های آبرسانی کشاورزی و آبیاری زیردست سد در منطقه جیرفت و عنبرآباد متوقف شده است.

- تذکر سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر بهداشت و درمان: لزوم تأسیس دانشکده طب سنتی در ارومیه و استفاده از حرفه تخصصی طب سنتی در ایام کرونا. همچنین تذکر به رئیس جمهور: لزوم تخصیص کل بودجه عمرانی استان آذربایجان غربی در 6 ماهه اول سال 1400 به دلیل سرمای 6 ماهه دوم سال. همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش: لزوم تأمین بودجه تکمیل هنرستان 21 کلاسه در ارومیه و 48 کلاسه کنار هلال احمر.

- تذکر حبیب اله دهمرده نماینده زابل، زهک، هیرمند و نیمروز و هامون به وزیر کشور: چرا در رابطه با ساماندهی و بازگشایی مرز سیستان و بازارچه‌های مرزی اقدام جدی صورت نگرفته است.

- تذکر عباس مقتدایی نماینده اصفهان به رئیس جمهور: ضرورت تدبیر و رسیدگی فوری به آلودگی هوای اصفهان و لزوم نظارت حداکثری جهت کاهش آلاینده‌ها. همچنین ضرورت اجرای قانون برنامه ششم توسعه در خصوص راه‌اندازی سامانه ثبت ‌حقوق و مزایا. همچنین تذکر به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی: لزوم جلوگیری از حضور دلالان و سودجویان در اخذ سهمیه ماشین‌آلات کشاورزی و ضرورت برنامه‌ریزی جهت رسیدن آن به دست کشاورزان واقعی. همچنین تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم اجرای تعهدات توسط خودروسازان در خصوص تحویل خودروهای ثبت‌نامی. همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش: لزوم تعیین تکلیف سوابق بیمه‌ای کارکنان مدارس استثنایی. همچنین تذکر به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: لزوم رفع مشکلات بیمه‌ای راهنمایان گردشگری. همچنین تذکر به رئیس جمهور و وزیر بهداشت و درمان: لزوم عنایت ویژه در پرداخت مطالبات پرستاران.

- تذکر علیرضا زندیان نماینده بیجار به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم لغو ابلاغ ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: لزوم توجه به تبدیل وضعیت و حقوق و دستمزد پرسنل شرکتی راهداری کشور.

- تذکر مالک شریعتی نیاسر نماینده تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس به همراه 58 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم ابلاغ قوانین مصوب مجلس و عدم مخالفت آنها.

- تذکر جلال محمودزاده نماینده مهاباد همراه 24 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت: علت حذف چارت سازمانی و کاهش اختیارات اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان‌ها و حذف مدیریت غله شهرستان‌ها توسط سازمان اداری و استخدامی کشور چیست.

- تذکر جعفر قادری نماینده شیراز و زرقان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در حل مشکلات راه‌های روستایی شهرستان شیراز.

- تذکر الهویردی دهقانی نماینده ورزقان همراه 5 نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم رسیدگی به مشکلات متعدد شرکت ملی مس از جمله خام‌فروشی، عدم شفافیت، دخالت در امور شهرستان‌ها و عدم به کارگیری نیروهای بومی.

- تذکر ولی اسماعیلی نماینده گرمی به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: لزوم رسیدگی به بهم‌ریختگی فضای مجازی کشور و آثار سوء آن در فضای فرهنگی کشور./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet