خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/10/24 12:37:18
سرویس صحن
علی زاده در تذکر شفاهی:

حل مشکل تهیه و تامین انسولین برای بیماران دیابتی ضروری است

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس بر لزوم حل مشکل تهیه و تامین انسولین برای بیماران دیابتی تاکید کرد.
حل مشکل تهیه و تامین انسولین برای بیماران دیابتی ضروری است نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس بر لزوم حل مشکل تهیه و تامین انسولین برای بیماران دیابتی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202009107051468590.jpg حل,مشکل,تهیه,و,تامین,انسولین,برای,بیماران,دیابتی,ضروری,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی علی زاده در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی گفت: مدتی است که بیماران دیابتی در تهیه انسولین با مشکل مواجه هستند چرا که این دارو حکم اکسیژن برای آن ها دارد همچنین نبود این دارو باعث ایجاد مشکلاتی برای این بیماران شده است و اگر در بازار نیز پیدا شود بسیار گران برای آن ها تمام می شود.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس، ادامه داد: نزدیک به 5 میلیون نفر در کشور درگیر بیماری دیابت هستند که به انسولین نیاز دارند از این تعداد نزدیک به 700 هزار نفر به صورت روزانه در چند نوبت نیاز به انسولین دارند که متاسفانه این وضعیت برای آن ها ایجاد مشکل کرده، در حالی که در بسیاری از مناطق محروم مشکلات بسیار است و حتی با وجود ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت انسولین قلمی به دست آن ها نمی رسد.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم، افزود: وزارت بهداشت از تولید و واردات انسولین صحبت کرده، حتی برنامه های تلویزیونی در خصوص آن نیز پخش شد اما بیماران دیابتی مخصوصا در شهرستان ها به شدت شاکی هستند که ما دسترسی به انسولین نداریم لذا تقاضا می شود وزارت بهداشت برای تامین انسولین برای بیماران دیابتی تمام تلاش خود را به کار گیرد.

علی نیکزاد ثمرین که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در این خصوص گفت: این موردی که شما گفتید درست است و لازم است وزارت بهداشت و درمان به طور جد به این مسئله ورود کرده و مشکل انسولین را حل کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet