شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/10/24 17:53:12
سرویس بین الملل
الهیان در گفت‌وگو با رئیس کمیته حقوق بشر مجلس سوریه:

ایران تا بازگرداندن آوارگان سوری در کنار دمشق می ماند

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:آمریکا و برخی از کشورهای منطقه به بهانه مسائل حقوق بشری، آوارگی میلیون ها نفر از مردم سوریه را رقم زدند.
ایران تا بازگرداندن آوارگان سوری در کنار دمشق می ماند رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:آمریکا و برخی از کشورهای منطقه به بهانه مسائل حقوق بشری، آوارگی میلیون ها نفر از مردم سوریه را رقم زدند. https://cdn.icana.ir/d/019/202011104515515558.jpg ایران,تا,بازگرداندن,آوارگان,سوری,در,کنار,دمشق,می,ماند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، زهره الهیان رئیس کمیته حقوق بشر مجلس امروز ( چهارشنبه24 دی ماه) با عاطف الزبیق همتای سوری در خصوص مسائل منطقه و بین الملل گفت‌وگو تلفنی داشت.

الهیان در این مکاله تلفنی بر ضرورت محکومیت عاملان و آمران ترور سردار سلیمانی و شهید فخری زاده تاکید کرد و گفت: دستگاه قضایی و امنیتی ایران به پشتوانه مجلس توانسته حرکت های خوبی را برای مقابله با آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان عاملان شهادت سردار سلیمانی و شهید فخری زاده انجام دهد.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران از روزهای ابتدایی آغاز بحران در سوریه پشت دولت و ملت این کشور بوده است، ما در همه زمینه ها به خصوص استقلال و تمامیت ارضی از سوریه حمایت می کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: با آغاز نا آرامی ها در سوریه، دولت این کشور اصلاحات بسیاری به نفع مردم حتی در قانون اساسی اعمال کرد اما آمریکا و برخی از کشورهای منطقه به بهانه مسائل حقوق بشری، آوارگی میلیون ها نفراز مردم سوریه را رقم زدند.

وی تاکید کرد: ایران در زمینه بازگشت آوارگان و بازسازی شهرهای سوریه در کنار دمشق خواهد بود.

عاطف الزبیق رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شعب در ادامه این تماس تلفنی ضمن محکومیت ترور سردار سلیمانی و همه شهدای ترور،تاکید کرد: ایران و سوریه باید روابط و همکاری های خود را در زمینه حقوق بشر افزایش دهند، ما از افزایش تعامل با مجلس و نمایندگان ایران استقبال می کنیم، این تعامل می تواند به نتایج مثبتی بین دو کشور منجر شود.

وی افزود: ایران و سوریه دارای مشترکات زیادی از جمله فرهنگی و مذهبی هستند و همین مسئله باعث نزدیکی دو ملت می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet