هدر موبایل
1399/10/26 10:31:00
سرویس استان ها
موسوی لارگانی طی نامه‌ای

تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه در راستای مبارزه با فساد انجام می‌شود

عضو هیات رییسه مجلس در نامه‌ای خطاب به مردم اصفهان نوشت: علیرغم تذکرات پی در پی برای اصلاح مدیریت فولاد مبارکه، اما هرگز این اتفاق نیفتاد و ناچار طرح تحقیق و تفحص کلید خورد.
تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه در راستای مبارزه با فساد انجام می‌شود عضو هیات رییسه مجلس در نامه‌ای خطاب به مردم اصفهان نوشت: علیرغم تذکرات پی در پی برای اصلاح مدیریت فولاد مبارکه، اما هرگز این اتفاق نیفتاد و ناچار طرح تحقیق و تفحص کلید خورد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101697665811.jpg تحقیق,و,تفحص,از,فولاد,مبارکه,در,راستای,مبارزه,با,فساد,انجام,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدناصر موسوی لارگانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به مردم اصفهان توضیحاتی درباره تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه و علل آن ارائه کرد.

متن نامه عضو هیأت رییسه مجلس به شرح زیر است:

کارکنان، کارگران، متخصصین و بازنشستگان شریف و محترم
 مجتمع صنعتی فولاد مبارکه

مردم شریف و انقلابی استان اصفهان
سلام علیکم

بشارت می دهم شما را که پس از ماهها و سالهای سخت بالاخره فرصت برافتادن پرده ها و آشکار شدن حقایق  در بزرگترین مجتع فولادی کشور فراهم شد. اکنون با حمایت یکایک شما عزیزان حقیقت امر بر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی آشکار و با رای قاطع به طرح تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه ، خواستار روشن شدن وقایع رخ داده در این مجتمع عظیم فولادی کشور شدند.

بدون شک چهارشنبه، ۲۴ دی ماه سال ۱۳۹۹ روزی ماندگار در تقویم فولاد مبارکه به ثبت خواهد رسید. چرا که اندک مدیرانی که نه نشانی از مدیریت دارند و نه تخصصی در فولاد، تمام رشته هایشان پنبه شد. جا دارد این روز را به نام روز مبارزه با فساد و سوء مدیریت در فولاد مبارکه به ثبت برسانیم.

علیرغم تبلیغات گسترده و مخرب از طریق برخی شبه رسانه های حق العمل کار در اختیار مدیریت فاسد فولاد مبارکه که حتی کارشان به جعل مصاحبه و خبر از این و آن هم رسید، نتوانستند آفتاب حقیقت را پنهان کرده و سرانجام نقاب از چهره شان بر افتاد! نه پول پاشی رسانه ای جواب داد و نه تلاش برای اعطای امتیاز و حق السکوت به مبارزان و مقابله کنندگان با فساد در فولاد مبارکه.

این مهم حاصل نمی شد مگر با دلگرمی و پشتیبانی شما عزیزان و نیز حمایت بی دریغ مردم و‌نمایندگان حوزه های انتخابیه شهرستانهای استان اصفهان.

البته داستان فولاد مبارکه فراتر از سطح استان بود و آوازه وقایع رخ داده در این مجتمع از مرزهای استان عبور کرده و به اقصی نقاط کشور رسید. 

همین شفاف سازی ها بود که درخواست برای مقابله با فساد و سوء مدیریت در فولاد مبارکه را به مطالبه ای ملی تبدیل و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم  در پاسخ به این مطالبه ملی، رای قاطع خود را به تحقیق و تفحص اعلام و فصلی نو آغاز شد.

کیست که نداند مجتمع عظیم فولاد مبارکه تبلور خودباوری و حاصل روحیه جهادی در دهه آغازین انقلاب شکوهمند اسلامی بوده و در عمر ارزشمند خود شاهد رشد و تعالی و کسب موفقیتهای مهم و مختلف داخلی و خارجی بوده و موجب افتخار استان و کشور و نیز نماد  نماد توانمندی مردان و زنان این مرز و بوم بوده و هست. 

اینجانب در طول چند دوره نمایندگی شما در مجلس شورای اسلامی گواهی می دهم که همواره شاهد تلاشهای ارزشمند تمام کارکنان شریف و زحمتکش گذشته و حال کارکنان مجتمع فولاد مبارکه بوده و خود را موظف می دانم در حد توان به حل مشکلات پیش امده برای این مجتمع اقدام کنم.  

مشکلات حاد از آنجا آغاز شد که  متاسفانه دو سال پیش مدیری بازنشسته و غیر متخصص در راس مجتمع فولاد مبارکه منصوب و به طرز شگفت آوری مورد حمایت مقامات ارشد دولت قرار گرفت!

پستهای کلیدی مدیریتی در اختیار کسانی قرار گرفت که آشکارا از رانت حمایتی مقامات ارشد دولتی و برخی سیاسیون برخودار بودند یا نسبت قوم و خویشی با این و آن داشتند!

علیرغم انتشار گزارش های پی در پی از سوء مدیریت و مفاسد این مدیر غیر متخصص، اما گویی چشمی برای دیدن و گوشی برای شنیدن در دولت نبود و حتی مورد حمایت پیدا و پنهان قرار گرفت!

کاشف بعمل آمده است که جناب مدیر بدون کوچکترین احساس مسئولیت  و حتی در راستای ماموریتی پنهان این مجتمع را به حیات خلوت اعضای ارشد دولت و برخی سیاسیون رانت جو تبدیل کرده و در عوض مهر ابقا بر مدیریت غیر قانونی اش نقش بسته است!

گزارشهای متعددی از اقدامات غیر قانونی و ناصحیح توسط این مدیر و نزدیکان منصوبش به اینجانب و برخی نمایندگان مجلس و سایر دستگاه‌های مسئول واصل گردید. علیرغم تذکرات پی در پی برای اصلاح مدیریت فولاد مبارکه، اما هرگز این اتفاق نیفتاد و ناچار طرح تحقیق و تفحص کلید خورد. اسناد مفاسد و سوء مدیریت بقدری مستحکم است که اعضای کمیسیون صنایع با اجماع به طرح تحقیق رای دادند و متعاقبا ۱۹۸ نفر از نمایندگان هم با رای قاطع خواستار عملیاتی شدن طرح تفحص شدند. چرا که نمایندگان مجلس شورای اسلامی قسم یاد کرده اند تا در حفظ منافع اقشار مختلف خصوصا طبقات ضعیف اقدام نمایند و با هیچ کس هم مماشاتی ندارند.

فولاد مبارکه با میلیون‌ها سهامدار عدالت و همچنین برخی دستگاه‌های عمومی و دولتی، به عنوان بیت المال و حق الناس بایستی در دست افراد پاکدست باشد. لذا آنچه اینجانب به همراه اکثریت قاطع نمایندگان مجلس در خصوص تحقیق و تفحص از عملکرد فولاد مبارکه و مقابله با رانت چند ده هزار میلیارد تومانی در فولاد به آن رای داده ایم تلاشی است تا حقوق مردم خصوصا سهامداران میلیونی فولاد مبارکه را حفظ نموده و دست رانت خواران و مفسدان را از فولاد مبارکه کوتاه نماید. 
قطعا مبارزه با فساد و رانت مطلوب همه حق‌طلبان از جمله کارکنان شریف فولاد مبارکه بوده و هست. مطمئن باشید شما عزیزان بالاترین بهره را از اصلاح و پاکسازی امور در این مجتمع خواهید برد. 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همواره سپاسگزار تلاش گران عرصه های مختلف خدمت از جمله شما فولادمردان هستند. شما کارکنان غیوری که خالصانه در پی کسب روزی حلال و ایجاد توفیقات روز افزون برای کشور اسلامی مان هستید، در چتر حمایتی قانون هستید و اجازه نخواهیم داد چند مدیر غیر متخصص و کار نابلد و در عین حال فاسد و رانت جو وجهه فولاد مبارکه را ملکوک نمایند.  

سیدناصر موسوی لارگانی

خادم شما در مجلس شورای اسلامی./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet