هدر موبایل
1399/10/26 17:46:09
سرویس فرهنگی
پژمان فر در یاداشتی نوشت:

پیگیر شکایت کتابداران هستم/ مکاتباتی با نهاد کتابخانه های عمومی کشور صورت گرفته است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس تاکید کرد:  در مجلس یازدهم به عنوان رییس کمیسیون اصل نود شکایت هات های شما کتابداران  را با دقت مطالعه کردم و پس از بررسی و دریافت مستنداتی؛ مکاتباتی را بر مبنای آن با نهاد کتابخانه های عمومی کشور داشتم و منتظر پاسخ نهاد کتابخانه های عمومی برای پیگیری های بعدی هستم.
پیگیر شکایت کتابداران هستم/ مکاتباتی با نهاد کتابخانه های عمومی کشور صورت گرفته است نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس تاکید کرد:  در مجلس یازدهم به عنوان رییس کمیسیون اصل نود شکایت هات های شما کتابداران  را با دقت مطالعه کردم و پس از بررسی و دریافت مستنداتی؛ مکاتباتی را بر مبنای آن با نهاد کتابخانه های عمومی کشور داشتم و منتظر پاسخ نهاد کتابخانه های عمومی برای پیگیری های بعدی هستم. https://cdn.icana.ir/d/019/201911100192051856.jpg پیگیر,شکایت,کتابداران,هستم/,مکاتباتی,با,نهاد,کتابخانه,های,عمومی,کشور,صورت,گرفته,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل 90 در یادداشتی خطاب به کتابداران نوشت: کتابداران عزیز؛ شما قشری مظلوم در جامعه هستید و سال ها خالصانه خدمت کرده اید و این حجم از تماس ها، پیام ها و اعتراضاتتان نشان دهنده عمق فشار ناشی از مشکلات معیشتی است.

در این یادداشت آمده است:

بسمه تعالی

کتابداران عزیز ؛ سلام

به تعبیر رهبر عزیز و کتاب خوان انقلاب «نفس کتابداری، یک کار انسانىِفرهنگىِ برجسته‌ای است؛ منتها کتابدار صرفاً آن کسی نیست که خدمتِآوردن و دادن کتاب را به عهده میگیرد؛ کتابدار میتواند منبع و منشأ و مرجعی باشد برای راهنمائی مراجعه کنندگان به کتاب.»

معتقدم کلید توسعه فرهنگ، کتاب است و حاکمیت باید نسبت به توسعه آن ورود کند. آنچه در این سطور می آید گفتگویی است با شما کتابداران عزیز به خاطر مطالبه ای که از اسفندماه سال گذشته به صورت مستمر از اینجانب داشته اید.

بر اساس وظیفه نمایندگی و همچنین ریاست کمیسیون اصل نود در مجلس شورای اسلامی که می بایست پاسخگوی شکایات مردمی از دستگاه ها باشم؛ پیگیری مشکلات و مطالبات کتابداران را در اولویت کاری خود قرار دادم.

در طول این سال ها همواره مدافع حق و حقوق کتابداران و  کتابخانه های عمومی بوده ام. پیگیری برای تکمیل کتابخانه مرکزی مشهد به عنوان کلان پروژه پس از 23 سال توقف (لینک1 – لینک2 – لینک3 – لینک4 – لینک5 )، جلوگیری از بسته شدن کتابخانه ای در حاشیه شهر مشهد با وجود فشار دستگاهی دیگر (لینک) و ... بخشی از اقداماتی است که در حوزه کتابخانه های عمومی حوزه انتخابیه ام پیگیری کرده ام.

در سال 1394 به عنوان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم فریاد زدم اعتبارات مرتبط با کتاب و کتابخوانی که در فصل 5 است، باید با رایزنی در فصل اول قرار گیرد (لینک) و ده ها مورد دیگر که مجال گفتن آن نیست و با جستجویی ساده در پایگاه اطلاع رسانی اینجانب قابل مشاهده است.

و اما درباره مطالبات معیشتی کتابداران و افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم؛  امروز به شما کتابداران عزیز عرض می کنم که پیگیر حقوق تان بوده و خواهم بود و از همان ابتدا پس از دریافت پیام های اعتراضی تان در مجلس دهم؛ از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سوال کردم، تذکر دادم ومصاحبه کردم. در مجلس یازدهم به عنوان رییس کمیسیون اصل نود شکایت هایتان را با دقت مطالعه کردم و پس از بررسی و دریافت مستنداتی؛مکاتباتی را بر مبنای آن با نهاد کتابخانه های عمومی کشور داشتم و منتظر پاسخ نهاد کتابخانه های عمومی برای پیگیری های بعدی هستم.

کتابداران عزیز؛ شما قشری مظلوم در جامعه هستید و سال ها خالصانه خدمت کرده اید و این حجم از تماس ها، پیام ها و اعتراضاتتان نشان دهنده عمق فشار ناشی از مشکلات معیشتی است. از شما تقاضا می کنم همچون همیشه با صبوری، فعالیت هایتان را با انگیزه مضاعف ادامه دهید و اطمینان داشته باشید که به امید خدا پیگیر افزایش حقوق تان تا حصول نتیجه خواهم بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet