هدر موبایل
1399/10/28 10:45:00
سرویس اجتماعی
محسنی بندپی:

بازگشایی مدارس در شرایط فعلی منطقی نیست/ ضرورت تداوم محدودیت‌های سختگیرانه کرونایی

نماینده مردم چالوس در مجلس کاهش تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا را ناشی از اعمال پروتکل‌های سختگیرانه دانست و گفت: بازگشایی مدارس در شرایط فعلی منطقی نیست و با سیاست‌های شل کن و سفت کن به هیچ نمی‌توانیم ویروس کرونا را مهار و کنترل کنیم بنابراین محدودیت‌های سختگیرانه کرونایی باید تداوم داشته باشد.
بازگشایی مدارس در شرایط فعلی منطقی نیست/ ضرورت تداوم محدودیت‌های سختگیرانه کرونایی نماینده مردم چالوس در مجلس کاهش تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا را ناشی از اعمال پروتکل‌های سختگیرانه دانست و گفت: بازگشایی مدارس در شرایط فعلی منطقی نیست و با سیاست‌های شل کن و سفت کن به هیچ نمی‌توانیم ویروس کرونا را مهار و کنترل کنیم بنابراین محدودیت‌های سختگیرانه کرونایی باید تداوم داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/202009103374975131.jpg بازگشایی,مدارس,در,شرایط,فعلی,منطقی,نیست/,ضرورت,تداوم,محدودیت‌های,سختگیرانه,کرونایی Icana

محمدعلی محسنی بندپی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش ترددها در محورهای استان‌های شمالی، گفت: میزان ترددها به گونه‌ای است که به هیچ وجه نمی‌توان پذیرفت که در این جاده محدودیت ترددها اعمال شده است.

نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: این رفت و آمدها از سمت شمال به تهران و همچنین برعکس بسیار بالا  بوده در این رابطه نیاز است محدودیت‌های کرونایی و سختگیرانه همچنان تداوم داشته باشد و کاهش  یا لغو  نشوند.

بندپی ادامه داد: آمار فوتی‌های ناشی از کرونا حدود 100 نفر است و هنوز تعداد مبتلایان در طی 24 ساعت کاهش چشمگیری نداشته متاسفانه سیاست‌های شل کن و سفت کن همچنان ادامه دارد و با چنین سیاست‌هایی به هیچ وجه نمی‌توانیم ویروس کرونا را مهار و کنترل کنیم.

بازگشایی مدارس در شرایط فعلی منطقی نیست

وی با انتقاد از برخی اظهارنظرها در مورد بازگشایی مدارس، تصریح کرد: بازگشایی مدارس در شرایط فعلی منطقی نیست و تا زمانی که خاطر جمع نشویم نباید نسبت به اجرای پروتکل‌های بهداشتی غفلت کنیم؛ اگر بخواهیم دانشگاه ها، مدارس، رستوران ها و سایر فضاها را بازگشایی کنیم شاهد شیوع ویروس کرونا خواهیم بود و امیدواریم به هیچ وجه این اتفاق نیفتد.

ضرورت توجه دستگاه های اجرایی و ادارات به تداوم دورکاری

محسنی بندپی با بیان اینکه مردم همچنان باید از سفرهای غیرضرور پرهیز کنند و همچنان در منزل بمانند، گفت: دستگاه‌های اجرایی و ادارات باید همچنان موضوع دورکاری را به دلیل تامین سلامت مردم و همچنین افزایش بهره‌وری و کاهش آلودگی هوا در دستور کار قرار دهند؛ درست است آموزش‌های مجازی هیچگاه نمی‌تواند جایگزین آموزش حقیقی شود اما در شرایط کرونایی چاره‌ای جز این نداریم.

محدویت های کرونایی نباید لغو شود

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه محدودیت‌های کرونایی همچنان باید تداوم داشته باشد و نباید لغو شوند، ادامه داد: در حال حاضر که واکسن کرونا هنوز تهیه و تامین نشده مردم باید همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله فیزیکی را جدی بگیرند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: کاهش تعداد مبتلایان به کرونا از 16 هزار به 5 تا 6 هزار و همچنین کاهش فوتی ها از 500 به 100 فوتی در روز به دلیل اعمال پروتکل‌های سختگیرانه بوده و اگر بخواهیم پروتکل‌ها را رها کنیم تعداد فوتی‌ها و مبتلایان افزایش خواهد یافت؛ مردم نباید رفتارهای خود را تغییر دهند و همچنان باید استفاده از ماسک، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی را جدی بگیرند و از سفرهای غیرضرور هم پرهیز کنند تا بتوانیم به سطحی از اطمینان در مقابل این ویروس برسیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet