خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/10/29 11:43:12
سرویس اجتماعی
سخنگوی فراکسیون شوراها و مدیریت شهری و روستایی مجلس یازدهم:

قطعی برق «بحران» در مدیریت بحران را نشان می‌دهد

سخنگوی فراکسیون شوراها و مدیریت شهری و روستایی در مجلس یازدهم گفت: قطع متمادی برق منجر به خاموشی تولیدی‌ها شده که مستقیما به کسب درآمد و معیشت مردم خسارت وارد می‌کند اگر این خاموشی‌ها در شب ادامه داشته باشد عاملی بر رشد ناامنی خواهد بود.
قطعی برق «بحران» در مدیریت بحران را نشان می‌دهد سخنگوی فراکسیون شوراها و مدیریت شهری و روستایی در مجلس یازدهم گفت: قطع متمادی برق منجر به خاموشی تولیدی‌ها شده که مستقیما به کسب درآمد و معیشت مردم خسارت وارد می‌کند اگر این خاموشی‌ها در شب ادامه داشته باشد عاملی بر رشد ناامنی خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/202101109410562096.jpg قطعی,برق,«بحران»,در,مدیریت,بحران,را,نشان,می‌دهد Icana

مجتبی یوسفی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد خاموشی مکرر تهران و شهرهای دیگر گفت: زمانی که مشکلی پیش می‌آید به لحاظ زیست محیطی یا شهری به جای اینکه اصل موضوع بیان شود تا مردم هم در جریان امور قرار گرفته و تا جایی ممکن با دولت همکاری کنند، مسئولان شروع به پنهان کردن ماجرا می‌کند و سخنگوی دولت هم در مورد موضوعات غیر اصلی مردم شروع به صحبت می‌کند.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی افزود: امسال نسبت به سال‌های قبل چه اتفاقی افتاده که مردم محکوم به افزایش مصرف انرژی شده‌اند در صورتی که امسال بیشتر اداره‌ها نیمه وقت و غیرحضوری بوده و مدارس تعطیل بر همین اساس شاهد کاهش مصرف انرژی در سطح ملی بوده‌ایم، قطعی مکرر برق در پایتخت امروزه تداعی مشکل همیشگی شهرهای جنوبی و گرمسیر است؛ استان‌های که گرمای ۵۵ تا ۶۰ درجه و رطوبت بالای ۹۰ درصدی را تحمل کرده و پی در پی شاهد خاموشی هستند و تحمل آن برای مردم بسیار مشکل است، همکاران دولتی چندان به عمق ماجرا واقف نبودند، خاموشی متمادی پایتخت در چند روز گذشته نشان داد گردش عادی زندگی مردم بدون برق بهم می‌خورد!

قطع کردن برق ضرر و زیان زدن به مردم است

سخنگوی فراکسیون شوراها و مدیریت شهری و روستایی در مجلس یازدهم ادامه داد: در خیلی از مواقع برای جبران سوء مدیریت‌ها کوتاه‌ترین راه حل در نظر گرفته می‌شود که منجر به اتفاقات ناخوشایند است که گاهی جبران آن ممکن نیست، تمام این کم کاری‌ها ضرر و زیان زدن به زندگی مردم است به فرض مثال برای گرانی‌ها و کنترل بازار از جیب مردم مایه گذاشتند و امروزه در مورد قطع کردن برق معابر و خیابان‌ها در شرایطی که مردم به سختی روزگار سپری می‌کنند باز ضرر و زیان زدن به مردم است. 

قطع متمادی برق منجر به خاموشی تولیدی‌ها شده که مستقیما به کسب درآمد و معیشت مردم خسارات وارد می‌کند اگر این خاموشی‌ها در شب باشد عاملی بر رشد ناامنی خواهد بود

وی در ادامه یادآور شد: قطع متمادی برق منجر به خاموشی تولیدی‌ها شده که مستقیما به کسب درآمد و معیشت مردم خسارات وارد می‌کند اگر این خاموشی‌ها در شب باشد عاملی بر رشد ناامنی خواهد بود، حتی گاهی این خاموشی خیابان‌ها عاملی بر رشد تصادفات خواهد شد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: باید از قبل برنامه‌ریزی و پیش بینی لازم برای مصرف انرژی صورت می‌پذیرفت، یعنی زمانی که به فصل اوج مصرف می‌رسیم باید مسئولان مرتبط پیش بینی رشد مصرف انرژی را داشته باشند، در زمان عادی کنترل کردن مصرف انرژی هنر نیست باید در شرایط بحرانی انرژی را بهینه مصرف کرده تا  ضرر و زیانی به زندگی مردم وارد نشود؛ چارچوب مدیریتی مشخصی باید  در این مورد در نظر گرفته شود.

بیشتر بخوانید:

عضو کمیسیون عمران در مجلس خاطر نشان کرد: در حوادث پیش بینی نشده و قابل پیش بینی با دو موضوع مدیریت بحران و بحران مدیریت روبرو هستیم برخی از مجموعه‌ها دچار بحران مدیریتی شده‌‌اند که قطعی برق امروزه یک نمونه از آن است. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet