هدر موبایل
1399/10/29 09:56:13
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

منع عضویت قضات، وکلای دادگستری و کارشناسان رسمی نیروهای نظامی در شوراهای حل اختلاف

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، با عضویت قضات و وکلای دادگستری و برخی از مشاغل دیگر در شوراهای حل اختلاف مخالفت کردند.
منع عضویت قضات، وکلای دادگستری و کارشناسان رسمی نیروهای نظامی در شوراهای حل اختلاف نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، با عضویت قضات و وکلای دادگستری و برخی از مشاغل دیگر در شوراهای حل اختلاف مخالفت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202011108459495769.jpg منع,عضویت,قضات،,وکلای,دادگستری,و,کارشناسان,رسمی,نیروهای,نظامی,در,شوراهای,حل,اختلاف Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، 29 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه دوفوریتی شوراهای حل اختلاف با 185 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 231 نماینده حاضر با ماده 7 این لایحه موافقت کردند.

در ماده 7 این لایحه آمده است: قضات، کارکنان دادگستری، وکلای دادگستری(اعم از وکلای عضو کانونهای وکلاء یا مرکز وکلای قوه قضائیه)، کارشناسان رسمی دادگستری و نیروهای نظامی ‌و انتظامی‌ و اطلاعاتی اعم از نیروهای وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه، حراست‏ و حفاظت دستگاه‏های اجرائی، صاحبان امتیاز خدمات الکترونیک قضائی و سردفتران، داوران و میانجی­گران در زمان اشتغال، حق عضویت در شورا را ندارند.

براساس این گزارش نمایندگان مردم در خانه ملت با 174 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 231 نماینده حاضر در جلسه با ماده 8 لایحه دوفوریتی شوراهای حل اختلاف موافقت کردند.

در این ماده آمده است: اعضای شورا با پیشنهاد رئیس کل دادگستری استان، با حکم رئیس مرکز منصوب می­ شوند.

گفتنی است در جریان بررسی لایحه دوفوریتی شوراهای حل اختلاف ماده 9 لایحه مذکور با 176 رأی موافق، یک رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 230 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده 9 لایحه مذکور آمده است: اعضای شورا قبل از شروع به ‌کار مکلفند مطابق سوگندنامه‌ای که توسط مرکز تهیه می‌شود و به تأیید رییس قوه‌ قضاییه می‌رسد، سوگند یاد کنند./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet