هدر موبایل
1399/10/29 11:48:17
سرویس صحن
فاضلی در نطق میان دستور:

اعتبارات استان سیستان وبلوچستان باید متناسب با ظرفیت ها و توانمندی ها اختصاص داده شود

رییس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس، بر لزوم اختصاص بودجه ای متناسب به سیستان وبلوچستان با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های این استان تاکید کرد.
اعتبارات استان سیستان وبلوچستان باید متناسب با ظرفیت ها و توانمندی ها اختصاص داده شود رییس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس، بر لزوم اختصاص بودجه ای متناسب به سیستان وبلوچستان با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های این استان تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202101104022704095.jpg اعتبارات,استان,سیستان,وبلوچستان,باید,متناسب,با,ظرفیت,ها,و,توانمندی,ها,اختصاص,داده,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ ملک فاضلی در صحن علنی امروز ( دوشنبه، 29 دی ماه ) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و قدردانی  از کادر درمان گفت: معیشت جامعه مشکل اصلی  جامعه ما بوده، درحالی که هر روز این مجلس که 60 جلسه از آن می گذرد، همواره عجین با تذکر و اخطار به رییس جمهور و اعضای کابینه دولت بوده است. آیا مشکل حل شده است؟ گرانی و کاهش ارز ملی دولت روز افزون است. وظیفه دولت و مجلس چیست؟ برای حل این معضل چه باید کرد؟ گفتار ، نشست  و برخاست بی اثر محصولش جز نا امیدی و عصیان است. یک روز غفلت مجلس و دولت از امور ملت فاجعه ای جبران ناپذیر است.

نماینده مردم سراوان ، سیب، سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امنیت پایدار، امید جامعه و رضایت ماندگار دل در گرو توسعه دارد؛ چراکه همه ما باور داریم توان ملی ما بالاتر از ناتوانی ایجاد شده است . هر بخشی از توسعه که کارآمدی و مدیریت دلسوز داشته، کسب موفقیت کرده است. شایسته است هفته ای را اختصاص به حل مشکل معیشت جامعه دهیم.

وی افزود: من افتخار فرزندی استان سیستان و بلوچستان را دارم؛ استانی سراسر افتخار از عصر افسانه تا کنون است. مادران پاک دامن این دیار سلحشور و عزتمند فرزندانی را تربیت کرده اند که توانسته اند سروری و عدالت و افتخار ایرانیان را به گوشه گوشه جهان برسانند. مادر بلوچ من جان فدای فرزند و برادر و سرزمین کرده است ولی مادر بلوچ من فرزند و برادر و پدر را فدای عزت و پاکدامنی خویش کرده است بطوری که بوسه زدن بر تربت پاکش نیازمند شایستگی است.اگر این مادران و خواهران با علم توانمند شده اند، شایسته است این جمعیت 50 درصدی سازو کاری مناسب در کاروان خدمت کسب نماید.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم بیان کرد: در شرایط کنونی این سوال پیش می آید که در راستای توسعه استان سیستان و بلوچستان، تکلیف مسئولان چیست؟ اگر قبول داریم شاخص های توسعه در این استان توانمند در عمق ناتوانی است، وظیفه ما چیست؟ چرا سرگردانیم؟ راه حل مستقیم و پیش رو است که آن انجام آنچه انجام نداده ایم، است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  اظهار کرد: بودجه ای را که در طول تاریخ واگذار نکرده ایم را مورد توجه قرار داد. مگر می شود با وجود نیروی انسانی توانمند و متعهد منابع سرشار، مرز فوق العاده آبی و خاکی اینگونه واقعیت تلخ عدم توسعه را پیش رو داشته باشیم؟ بزرگی و کوچکی استان مشکل ما نیست. عدم اختصاص بودجه  مشکل است. باید بودجه ای متناسب اختصاص داد.

رییس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس خاطر نشان کرد: استانی با این پهناوری تنها دو کارخانه سیمان و یک کارخانه نیم بند بافت بلوچ را دارد و این موضوع باعث شده است که دانش آموزان ما به دلیل بیکاری انگیزه تحصیل نداشته باشند؛ چراکه عدم الگوی اشتغال سخت است که طبعا اجرای نظر بلند مقام معظم رهبری در اختصاص بودجه و ایجاد توسعه متوازن سبب جبران این فاصله ها خواهد شد؛ زیرا از بارزترین این فاصله عدم وجود نیروی انسانی توامند استان در مرکز بخصوص در ساختار وزارت خانه ها می باشد ./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet