هدر موبایل
1399/10/29 11:49:51
سرویس صحن
کریمی فیروزجایی قرائت کرد:

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور/ انتقاد از گرانی افسارگسیخته و بی‌سابقه بلیت هواپیما

عضو هیات رئیسه مجلس تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور/ انتقاد از گرانی افسارگسیخته و بی‌سابقه بلیت هواپیما عضو هیات رئیسه مجلس تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104552573206.jpg تذکر,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور/,انتقاد,از,گرانی,افسارگسیخته,و,بی‌سابقه,بلیت,هواپیما Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی کریمی فیروزجائی در نشست علنی امروز (دوشنبه ، 29 دی ماه) مجلس شورای اسلامی  تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکرعباس مقتدایی نماینده اصفهان و محمدصالح جوکار نماینده یزد، اشکذر،بخش ندوشن و دهستان سورک به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت پرداخت مطالبات دبیران آموزش و پرورش از جمله دبیران خرید خدمات.

- تذکرعباس مقتدایی نماینده اصفهان به وزرای کار و کشور: ضرورت حل مشکلات بیمه‌ای رانندگان تاکسی. همچنین تذکر به رئیس جمهور و وزیر ورزش و جوانان: ضرورت رسیدگی به انتقادات سمن‌ها در خصوص انتخابات مجمع ملی جوانان. همچنین تذکر به وزرای امور اقتصادی و دارایی و بهداشت و درمان: ضرورت پاسخگویی به تذکرات کتبی در مهلت مقرر و جلوگیری از تغییر در پاسخگویی.

- تذکرسیدمحمد مولوی نماینده آبادان به وزیر کار: علت عدم ارائه برخی از خدمات ضروری از قبیل غرامت ایام بیماری و بیکاری به کارگران ساختمانی چیست. همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم برنامه‌ریزی در زمینه اراضی موجود در سایت دامپروری شهرستان آبادان، لزوم استرداد اراضی سایت دامپروری آبادان توسط امور اراضی و منابع طبیعی. علت عدم اهتمام مدیریت آب و خاک جهاد کشاورزی در پیگیری اختصاص آب زراعی اراضی کشاورزی سایت دامپروری آبادان از سال 77 تاکنون چیست.

- تذکرعلیرضا زندیان نماینده بیجار به وزیر کار: ضرورت درج مسئول کنتورنویسی در مشاغل سخت و زیان‌آور.

- تذکرمعین الدین سعیدی نماینده چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند به وزیر ورزش و جوانان: لزوم تسریع در تکمیل طرح‌های ورزشی در جنوب استان سیستان و بلوچستان.

- تذکرمهدی عسگری نماینده کرج ، اشتهارد و فردیس به همراه 51 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم رسیدگی دقیق به حضور دانش‌آموزان در فضای مجازی با توجه به پیوست‌های تربیتی و فرهنگی و آسیب‌های حاصل از آن.

- تذکرصمداله محمدی نماینده بافت و رابر و ارزوئیه به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت تأمین نهاده‌های دامی و کشاورزی.

- تذکرسیدمجتبی محفوظی نماینده آبادان به وزیر راه و شهرسازی: علت گرانی افسارگسیخته و بی‌سابقه بلیت هواپیما چیست؟

- تذکرجلال محمودزاده نماینده مهاباد به همراه 24 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر بهداشت: ضرورت توجه به سلامتی مردم کشور در زمینه مبارزه با کرونا و تهیه و تولید واکسن کرونا، همچنین تأمین معیشت کادر بهداشت و درمان.

- تذکر جعفر قادری نماینده شیراز و زرقان به همراه 46 نفر از نمایندگان به وزرای بهداشت و علوم: لزوم کمک به حل مشکلات دانشگاه آزاد. همچنین به همراه 17 نفر از نمایندگان به وزیر نفت: لزوم تسریع در اجرایی شدن خط انتقال فرآورده‌های نفتی از سیرجان به شیراز. همچنین به همراه 54 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم استفاده بیشتر و موثرتر از ظرفیت بخش‌های غیردولتی برای احداث راه‌ها و بزرگراه‌ها.

- تذکر سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز و آذرشهر و اسکو به همراه 49 نفر از نمایندگان به وزیر صمت: لزوم اصلاح روند نادرست جداسازی سبوس در تولید آرد و افزایش درصد سبوس در آرد.

- تذکرعلیرضا ورناصری قندعلی نماینده مسجدسلیمان و لالی و هفتگل و اندیکا به همراه 35 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: علت عدم شفافیت و تغییرات منابع تبصره 14 در لایحه بودجه 1400 چیست؟ همچنین تذکر به همراه 32 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم تحقق سهم مالیات از بودجه متناسب با برنامه ششم.

- تذکر مهدی شریفیان نماینده تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس به وزیر کار: لزوم رسیدگی به تضییع حقوق شهروندان با توجه به الزام افراد بیکار شده مشمول دریافت مستمری بیمه بیکاری به ماندن در خانه.

- تذکر عباس مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ضرورت تولید و پخش انیمیشن‌های بومی برای قشر کودک و نوجوان. همچنین تذکر به رئیس جمهور: ضرورت توجه و برنامه‌ریزی برای نوجوانان. همچنین تذکر به رئیس جمهور: ضرورت راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مدیران، مقامات و روسا بر اساس ماده 29 برنامه ششم توسعه. همچنین تذکر به وزرای صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشور، آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، جهاد کشاورزی، نیرو، ارتباطات و فناوری اطلاعات، فرهنگ و ارشاد اسلامی، گردشگری و صنایع دستی، امور خارجه، بهداشت، راه و شهرسازی و ورزش و جوانان:  ضرورت عملیاتی کردن ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و انتشار میزان حقوق و مزایای مدیران. همچنین تذکر به رئیس جمهور: ضرورت اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سازمان صدا و سیما.

- تذکر سیدمحمد مولوی نماینده آبادان به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت تسریع در پرداخت مطالبات فرهنگیان از سال 1395 تاکنون. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت تصمیم‌گیری در خصوص فساد اداری در فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی. همچنین تذکر به وزیر کشور: لزوم اهتمام بیشتر برای تأمین امنیت آبادان.

- تذکر احسان ارکانی نماینده نیشابور و فیروزه به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: علت عدم توافق چندین ساله مخابرات شهرستان نیشابور با شهرداری نیشابور بر سر اموال شرکت مخابرات و ایجاد بن‌بست در مرکز شهر چیست؟ همچنین تذکر به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: لزوم توجه به بافت تاریخی شهر نیشابور به خصوص مرمت بازار 550 ساله سرپوش. همچنین تذکر به وزیر نیرو: لزوم توجه به آلایندگی بالای گوگرد در سوخت گازوئیل نیروگاه سیکل ترکیبی نیشابور. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: لزوم اقدام و بازبینی بنیاد مسکن پس از انقضای افق طرح‌های 10 ساله هادی و مشکلات ناشی از آن برای مردم روستاها.

- تذکر یعقوب رضازاده نماینده سلماس به وزیر نیرو؛ لزوم رایگان کردن مصرف آب و برق برای خانواده های کم مصرف، اقشار ضعیف و کم درآمد، تذکر به همراه 45 نفر به وزیر نیرو؛ لزوم تقبل کردن تمامی هزینه های جابجایی تیرهای برق در اجرای طرح هادی در داخل روستاها، تذکر به وزیر نفت درخصوص لزوم افزایش سهمیه نفت در روستای صعف العبور و سردسیر مرزی و تحلیل 6 ماهه آن به صورت یکجا، لزوم گازرسانی به روستاهای مناطق دورافتاده و صعب العبور به ویژه روستاهای مرزی شهرستان سلماس، لزوم اجرا و ساخت سایت پتروشیمی پایین دست در منطقه اقتصادی شهرستان سلماس، تذکر به وزیر نیرو درخصوص لزوم تسریع در ساخت دریچه های بتونی سد شهدای تازه شهر و افزایش ذخیره آب آن، تذکر به وزیر نیرو درخصوص لزوم تسریع در احداث سازه دیرعلی و لایروبی رودخانه دیرعلی، تذکر به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص لزوم تامین نهاده های دامی برای دامداران کشور و آذربایجان غربی، شهرستان سلماس، تذکر به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص لزوم تهیه سموم و کود برای کشاورزن و دامداران، تذکر به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص لزوم بازاریابی و فروش یک میلیون تن محصول سیب نگهداری شده در سردخانه های استان آذربایجان غربی.

- تذکر اصغر سلیمی نماینده سمیرم به رئیس جمهور و وزرای جهاد کشاورزی و صمت، لزوم رفع ممنوعیت صادرات سیب درختی و پرتقال و نظارت جدی بر تنظیم بازار.

- تذکر علی اکبر علیزاده برمی نماینده دامغان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: لزوم تسریع در صدور مجوز برای بیمارستان رضایی دامغان.

- تذکر محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان و راور به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: لزوم اطمینان از مصونیت و عدم آلودگی واکسن‌های خریداری شده برای کووید 19.

- تذکر حسین رئیسی نماینده میناب و رودان و جاسک و سیریک و بشاگرد به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم تأمین روغن خوراکی در شهرستان‌های شرق استان هرمزگان.

- تذکر صدیف بدری نماینده اردبیل و نمین و نیر و سرعین به وزیر جهاد کشاورزی: چرا در خصوص تأمین به موقع نهاده‌های دامی اقدام موثری صورت نگرفته است و موجب گرانی مرغ و تخم‌مرغ شد. همچنین تذکر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم تسریع در تخصیص اعتبار برای اتمام عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی اردبیل.

- تذکر جعفر قادری نماینده شیراز و زرقان به همراه 57 نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت برنامه‌ریزی برای خودکفایی در تولید نهاده‌های دامی.

- تذکر معین الدین سعیدی نماینده چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم توجه بیشتر سازمان تأمین اجتماعی به ارتقاء شاخص‌های حوزه درمان در حوزه انتخابیه.

- تذکر عباس مقتدایی نماینده اصفهان به همراه 50 تن از نمایندگان به رئیس جمهور: ضرورت گزارش‌دهی مرحله به مرحله نهاده‌ها و سازمان‌ها در خصوص اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها.

- تذکر حسین میرزائی نماینده اصفهان به همراه 43 نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ضرورت توجه به تأمین اجتماعی، از کار افتادگان در بودجه 1400.

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار به همراه 6 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو: لزوم بازنگری در تغییر نوع سوخت نیروگاه شهید منتظری شاهین‌شهر اصفهان از گاز به مازوت در شرایط آلایندگی فعلی.

- تذکر کیومرث سرمدی واله نماینده اسدآباد به همراه 51 نفر از نمایندگان به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: لزوم همسان‌سازی حقوق کارکنان مخابرات روستایی.

- تذکرمحسن فتحی نماینده سنندج و دیواندره و کامیاران به وزیر نیرو: ضرورت تخصیص سهمیه آب کشاورزی و آب شرب سد ژاوه به روستاهای حریم این سد.

- تذکرمحمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر به همراه 32 نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم رسیدگی به افزایش قیمت موز ناشی از واردات انحصاری.

- تذکرابراهیم رضائی نماینده دشتستان به همراه 66 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم تسریع در پرداخت مطالبات و معوقات فرهنگیان.

- تذکریعقوب رضازاده نماینده سلماس به وزیر نیرو: لزوم تعیین تکلیف آب و برق مناطق ساخته شده غیرمجاز و خارج محدوده شهرداری‌ها. همچنین تذکر به وزیر نیرو: لزوم تخصیص امتیاز آب و برق به دامداری‌های نقل مکان کرده از روستاها به اطراف شهرها. همچنین تذکر به وزیر نیرو: لزوم تجهیز گردنه‌های حساس و مهم قره تپه سلماس و سلماس - تازه شهر به روشنایی برق. همچنین تذکر به وزیر نیرو: لزوم رسیدگی به قطعی برق موتورهای آب باغداران در فصل تابستان به ویژه در ساعات پیک مصرف.

- تذکر علی اکبر علیزاده برمی نماینده دامغان به وزیر صمت؛ لزوم جمع آوری و ممنوعیت احداث فروشگاه های بزرگ در شهرهای کوچک و متوسط، همچنین تذکر این نماینده به همراه 44 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ ضرورت رسیدگی فوری به وضعیت معیشت کسبه و کارگران مشاغل آزاد به علت کرونا.

- تذکر علیرضا ورناصری قندعلی نماینده مسجدسلیمان و لالی و هفتگل و اندیکا به همراه 37 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ ضرورت آغاز اصلاح ساختار بودجه در روند ارائه اصلاحات بودجه 1400، همچنین تذکر این نماینده به همراه 36 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ لزوم بازنگری در سهم تخصیص داده شده لایحه بودجه جهت گازرسانی به روستاها.

- تذکر کیومرث سرمدی واله نماینده اسدآباد به وزیر ارتباطات؛ لزوم همسان سازی حقوق کارگزاران مخابرات روستایی دارای قرارداد دائم با پرسنل رسمی شرکت مخابرات ایران.

- تذکر علیرضا زندیان نماینده بیجار به رئیس جمهور و وزیر نیرو؛ دلایل توجیهی و زیست محیطی تامین آب طرح فولاد کردستان از آب شرب سد آزاد مریوان با توجه به بحران آب شرب سالم در 900 شهر و روستا استان کردستان چیست؟ همچنین تذکر این نماینده به وزیر راه و شهرسازی؛ لزوم تسریع در صدور مجوز مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین در بیجار و پایانه باربری در حسن آباد یاسوکند، تذکر به وزیر راه؛ لزوم تامین اعتبار تهیه ماشین آلات برف روبی در آستانه فصل زمستان و راه های مواصلاتی شهری و روستایی شهرستان بیجار.

- تذکر سیدموسی موسوی نماینده لامرد و مهر به رئیس جمهور؛ ضرورت حفظ کرامت انسانی افراد در انتصابات و برکناری از خدمت در بنیاد شهید.

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار به همراه 15 نفر از نمایندگان به وزیر نفت؛ لزوم بازنگری در تامین نوع سوخت نیروگاه شهید منتظری شاهین شهر اصفهان از گاز به مازوت در شرایط آلایندگی فعلی.

- تذکر ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد، تیران و کرون به همراه 24 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ لزوم بازنگری در عملیاتی شدن طرح توسعه فولاد مبارکه یا طرح شهید سلیمانی با توجه به کمبود آب و آلودگی زیست محیطی در استان اصفهان.

- تذکر شهباز حسن پوربیگلری نماینده سیرجان و بردسیر به وزیر کشور؛ لزوم حل مشکل روستاهای مرزی استان فارس و شهرستان سیرجان، همچنین تذکر این نماینده به وزیر راه و شهرسازی؛ لزوم احداث باند دوم آزادراه تهران-بندرعباس در محدوده شهر سیرجان، تذکر به وزیر راه؛ لزوم تسریع در واگذاری زمین جهت ساخت پردیس دانشکده علوم پزشکی در شهر سیرجان.

- تذکر مجتبی یوسفی نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون به وزیر امور اقتصادی و دارایی؛ لزوم رسیدگی و مدیریت به انتصابات سیاسی و غیرکارشناسی و به کارگیری بازنشستگان در شرکت ها و خصوصی سازی شرکت های مادرتخصصی.

- تذکر علی آذری نماینده قوچان و فاروج به همراه 34 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ لزوم توضیح در خصوص ابهام ماده 17 پروتکل الحاقی و اعلام زمان دقیق پایان داوطلبانه اجرای این پروتکل توسط ایران.

- تذکر سیدحمیدرضا کاظمی نماینده پلدختر به وزیر راه و شهرسازی؛ لزوم تسریع در بازسازی تخریب ناشی از سیل فروردین 98 جاده ارتباطی پلدختر- خرم آباد و مرکز کشور، همچنین تذکر این نماینده به وزیر نیرو؛ لزوم تسریع در ساخت و اجرایی شدن سدهای چولهول و بن لار در شهرستان پلدختر با توجه به خسارات ناشی از سیلاب فروردین 98./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet