هدر موبایل
1399/10/29 12:12:32
سرویس صحن
خانی در تذکر شفاهی مطرح کرد:

توزیع عادلانه اعتبارات با اصلاح ساختار بودجه با اولویت مناطق محروم

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی خواستار تجدیدنظر در احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه با اولویت توجه به مناطق محروم شد.
توزیع عادلانه اعتبارات با اصلاح ساختار بودجه با اولویت مناطق محروم نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی خواستار تجدیدنظر در احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه با اولویت توجه به مناطق محروم شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202101102363987950.jpg توزیع,عادلانه,اعتبارات,با,اصلاح,ساختار,بودجه,با,اولویت,مناطق,محروم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر خانی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 29 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود گفت: اتفاقی درخصوص احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه رخ داده که بر این اساس شاخص ها را بر مبنای محرومیت، جمعیت، معکوس درآمد استان، نرخ بیکاری و عدم توسعه استان در نظر گرفته اند که با این حساب 20 استان کشور در بودجه 1400 دچار کاهش بودجه شده اند.

نماینده مردم میامی و شاهرود در مجلس شورای اسلامی، این 20 استان را از جمله استان های محروم کشور خواند و ادامه داد: استان هایی از قبیل سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، اردبیل، یزد، کرمان، خوزستان، کردستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، گیلان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، گلستان، خراسان شمالی و جنوبی، مازندران و سمنان شامل این اتفاق می شوند.

وی ضمن تشکر از شورای نگهبان برای بازگشت این اصلاح به مجلس تصریح کرد: در حال حاضر اعتبارات  برخی از این استان های مذکور بین 20 تا 30 درصد کاهش یافته است. به همین دلیل پیشنهاد داریم که با توجه به بازگشت این اعتبارات، اصلاحات  مورد تجدیدنظر قرار گیرد و حداقل مانند امسال شود.

خانی افزود: انتظار ما این است که توزیع عادلانه ازمحل منابع بودجه عمومی، عوارض و مالیات بر ارزش افزوده براساس شاخص های جمعیت، محرومیت و مساحت، این اصلاحات اعمال شود، در غیر این صورت بودجه 20 استان کاهش می یابد.

وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: پس از بازگشت این اصلاحات از جانب شورای نگهبان به صحن، ضرورت دارد نمایندگان به این اصلاحات رأی بالا دهند و از آقای قالیباف رئیس مجلس و نمایندگان مجلس یازدهم انتظار می رود توجه ویژه ای به مناطق محروم داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet