هدر موبایل
1399/10/29 12:36:53
سرویس صحن
در صحن مجلس مطرح شد؛

تذکر فرشادان نسبت به توهین مجری صدا و سیما به لباس قوم کرد

نماینده مردم سنندج در مجلس نسبت به اظهارات مجری صدا و سیما درباره لباس اقوام کرد در صحن علنی تذکر داد.
تذکر فرشادان نسبت به توهین مجری صدا و سیما به لباس قوم کرد نماینده مردم سنندج در مجلس نسبت به اظهارات مجری صدا و سیما درباره لباس اقوام کرد در صحن علنی تذکر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202004100335476985.jpg تذکر,فرشادان,نسبت,به,توهین,مجری,صدا,و,سیما,به,لباس,قوم,کرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدمهدی فرشادان در نشست علنی امروز (دوشنبه، 29 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، طی تذکری خطاب به رئیس صدا و سیما، گفت: اقتصاد ما کردها فلج و ورشکسته شده است و بیکاری عامل آوارگی جوانان کرد در شهرهای بزرگ این سرزمین شده است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس جمهور، وزرا و علی الخصوص رئیس صدا و سیما باید بدانند فرهنگ و لباس زیبای کردها دارای هویت و ریشه است اما تعداد انگشت شماری از مدیران بی سواد در صدا و سیما باید در اظهارنظرهای جاهلانه خود درباره لباس مقدس کردها خودداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه لباس و فرهنگ دیگر اقوام مورد احترام ما کردها است، اظهار کرد: متاسفانه برخی مدیران بی سواد صدا و سیما در چند سال اخیر به جای پرداختن به مقدسات، ارزش ها و باورهای ما کردها بدون هیچ واهمه ای موجب آزردگی خاطر کردها شده اند.

فرشادان در ادامه افزود: اگر این اهانت ها را در سطح گسترده بررسی کنیم صحبت های اخیر این مجری نسبت به لباس کردها درباره این که نماد چوپانی است، از دو حالت خارج نیست یا این مجری بی سواد ناآگاه و خام است و یا اینکه این گفتار سیاست غلط سازمان صدا و سیما را نشان می دهد که با اجازه دادن به این افراد موجب اهانت به ارزش ها، هنجارها و هویت ملی کردها می شوند.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: روی سخن من با مدیران صدا وسیما است، این اولین بار نیست که این سازمان برخلاف رسالت و کارکرد اصلی خود که همانا ایجاد وحدت و همدلی است، حرکت می کند. من اهانت به مردم نجیب کرد را توسط این مجری در حقیقت سیاست غلط صدا و سیما می دانم که دارای نگاه از بالا به پایین است.

وی تصریح کرد: من به لباس کردی افتخار می کنم زیرا کردها پایه و بنیاد تمدن این سرزمین هستند که در روزهای سخت حافظ این کشور بوده اند. کردهایی که لباسشان را پرچم شرف و انسانیت می دانند، لباس کرد، شال کردها، سربند و دستمال آن ها و ... همگی دارای یک فلسفه هستند و در مجموع میراث ما کردها را در این سرزمین تشکیل می دهد.

فرشادان بیان کرد: این اهانت ها چیزی از ارزش های فرهنگی ما کردها کم نمی کند بنابراین از رئیس صدا و سیما می خواهم که با این مجری برخورد لازم را انجام دهد.

علی نیک زادثمرین که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: این موضوع را به حساب صدا و سیما نگذارید، هیچ کسی یا قوم و رسانه ای حق اهانت به اقوام ایرانی را ندارد و کردهای با غیرت سند افتخار کشور هستند.

وی درباره تذکر فرشادان نسبت به اقتصاد ورشکسته شده مردم کردستان هم تاکید کرد: فعلا کشتی اقتصاد را در کشور به گل نشانده اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet