خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/10/29 15:45:19
سرویس بین الملل
دبیرکل جنبش جهاد اسلامی:

مقاومت، تا زمان تحقق اهداف ملت فلسطین برای آزادسازی قدس ادامه پیدا می یابد

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: تا زمان تحقق اهداف ملت فلسطین درخصوص بازگشت و آزادسازی قدس به مقاومت ادامه می دهیم.
مقاومت، تا زمان تحقق اهداف ملت فلسطین برای آزادسازی قدس ادامه پیدا می یابد دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: تا زمان تحقق اهداف ملت فلسطین درخصوص بازگشت و آزادسازی قدس به مقاومت ادامه می دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202101109138649709.jpg مقاومت،,تا,زمان,تحقق,اهداف,ملت,فلسطین,برای,آزادسازی,قدس,ادامه,پیدا,می,یابد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، زیاد نخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین عصر امروز (دوشنبه 29 دی ماه) در نشست مجازی روسای کمیسیون های امنیت ملی و سیاست خارجی مجالس کشورهای حامی فلسطین گفت: امروز 12 سال است که از سالروز تجاوز رژیم صهیونیستی به نواز غزه می گذرد، یعنی اولین تجاوز از زمان عقب نشینی دشمن از نوار غزه در سال 2005، تجاوزی که همه چیز را در نوار غزه مورد هدف قرار داد، از جمله غیرنظامیان و زیربناهای اجتماعی و در اثر این تجاوز بیش از 1400 شهید جان خود را از دست دادند که بیشترشان از زنان و کودکان بودند. در این حمله خانه های غیرنظامیان و مراکز دینی، مدارس و بیمارستان ها را هدف قرار داد و در این حمله که بیش از 20 روز به طول انجامید، از سلاح هایی استفاده شد که در جامعه بین الملل ممنوع هستند.

نخاله تصریح کرد: نیروهای مقاومت با تمامی قوا و با تمامی آنچه از امکانات حداقلی در آن زمان در اختیار داشتند، به دفاع از مردم فلسطین پرداختند و دشمن را وادار به عقب نشینی از نقاط و محورهایی کردند که بدون هیچ قید و شرطی در آنجا نفوذ کرده بود.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی افزود: از آن زمان تاکنون دشمن صهیونیستی از هیچیک از شکل های تجاوز اعم از محاصره اقتصادی، بمباران و تخریب دست برنداشته و در سال 2012 این رژیم حمله دیگری به نواز غزه داشت و نیروهای مقاومت این بار و مخصوصاً با تجهیزات نظامی مهمی که در اختیار داشت، به طور گسترده تری ایستادگی کرده و با این امکانات توانستند تعداد زیادی از شهرهای صهیونیستی و در رأس آن پایتخت این رژیم را مورد هدف قرار دهند.

وی ادامه داد: این اتفاق دشمن را غافلگیر کرد و مجبور شد مدت زمان تجاوز خود را کوتاه کند، پس از آن نیروهای مقاومت تحرکات متعددی در زمینه تمرین و تجهیز به سلاح داشتند تا توان مقابله با هر گونه تجاوز جدید را داشته باشند و این مسئله خود را در حمله 2014 که بیش از 50 روز به طول انجامید، خود را به خوبی نشان داد، چون نیروهای متجاوز صهیونیست نتوانستند بر مردم فلسطین و نیروهای مقاومت آن چیره شوند، دشمن مجبور شد بار دیگر آتش بس را بدون هیچ شرطی بپذیرد.

نخاله گفت: علی رغم این جنگ های بزرگ و جنگ های متعدد مابین آنها، دشمن صهیونیستی نتوانست شروط خود را به مقاومت تحمیل کند و نیروهای مقاومت به پیشرفت تجهیزات خود با کمک جمهوری اسلامی، ادامه دادند تا اینکه امروز توانستند نوعی تقابل ترس را در مقابل دشمن ایجاد کنند، به طوری که امروز دشمن از نوار غزه کوچک و مورد محاصره با نام جبهه جنوبی یاد می کند، چون نوار غزه در کنار نیروهای مقاومت در منطقه تهدیدی جدی برای رژیم صهیونیستی به شمار می رود.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: علی رغم ایستادگی و مقاومت شجاعانه مردم فلسطین، آمریکا توانست خلل بزرگی در صف کشورهای عربی ایجاد کند و برنامه عادی سازی روابط را که شمار زیادی از کشورهای عربی برای تلاش جهت محاصره مقاومت در منطقه در آن شرکت کردند، راه بیندازد و با این کار دست آمریکا و رژیم صهیونیستی را برای تغییر جغرافیا و ترسیم آینده منطقه باز گذاشتند.

وی ادامه داد: مهمترین اقدام در این راستا به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی بود ولی علی رغم آنچه رخ داده، همچنان اطمینان داریم که ملت های عربی و اسلامی که تاکنون بیش از یک قرن فداکاری های زیادی به خاطر فلسطین و قدس انجام داده اند، درک می کنند که اتفاقات امروز توطئه ای علیه دین و تاریخ و فداکاری هایشان بوده و مردم فلسطین که تاکنون فداکاری های بزرگی کرده اند، هرگز تسلیم خواسته های حکام و رهبران شکست خورده ای نخواهند شد که با شعارهای بیشمار درون تهی خود،  در نهایت به بهانه واقع گرایی تسلیم دشمن شده اند؛ دعوت آنها به زندگی مسالمت آمیز و عادی سازی روابط با صهیونیست ها به معنی تسلیم جهان عرب و اسلام در مقابل حقیقت وجود رژیم صهیونیستی است و گویی یک مسئله تبلیغی است که راهی برای حل آن وجود ندارد.

نخاله تاکید کرد: آنها به هر کس که عرب یا مسلمان بود، شلیک می کردند. امروز ضعف های ننگین آنان آشکار شده و به دروغ در محضر خدا دعا می کنند که دین و مقدساتشان را حفظ کند، اما خود چشم هایشان را به روی آنچه در فلسطین و قدس در جریان است می بندند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: امروز و بعد از فشارهای زیاد و مستمر، ملت فلسطین ظرف چند ماه آینده و به امید دست یافتن به دولتی رسمی و مورد تایید مراجع  بین المللی به استقبال انتخابات می رود و دنبال پیگیری مذاکراتی است که سال ها مرده است. آنها برای آن برنامه ریزی می کنند و ما به عنوان مردم فلسطین و نیروهای مقاومت باید در نهایت آمادگی برای مقابله با موانع و چالش ها قرار داشته و همگی با هم برای شکست برنامه های آنان کار کنیم و یک برنامه سیاسی مشترک و الزام آور تنظیم کنیم تا با آن به مقابله با چالش ها برویم.

وی تصریح کرد: عدم داشتن برنامه سیاسی مشترک واضح و الزام آور به معنای نامشخص بودن دیدگاه های سیاسی بوده و موجب ایجاد بحران عدم اعتماد می شود که تا این لحظه ما همچنان از آن رنج می بریم و این مردم فلسطین هستند که با خون فرزندانشان بهای آن را می پردازند. لذا تا زمان تحقق اهداف ملت فلسطین درخصوص بازگشت و آزادسازی قدس به مقاومت ادامه می دهیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet